65" oled do filmów/seriali

mrkeen

New member
Cześć,

Od jakiegoś czasu czytam forum i przymierzam się do kupna TV do salonu.

Na początku myślałem o 75 calach, bo lubię czasem oglądać z jadalni, ale porównałem sobie u brata SONY 65x8505c i LG 65BX zestawione obok siebie... czernie mnie kupiły i raczej wiem, że chcę OLEDa, biorąc pod uwagę mój sposób użytkowania (brak gier, praktycznie tylko i wyłącznie filmy/seriale z VOD wieczorami).

Dźwięk z TV mnie nie interesuje, oczywiście musi mieć wyjście optyczne dobrze wysyłające audio.

Ambilight Philipsa wydaje się fajnym bajerem, ale faworytem chyba mimo wszystko jest LG ze względu na cenę.

Jakby coś znacząco miało się zmienić w najbliższym czasie to jestem w stanie poczekać.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 45m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5-3m kanapa 80% czasu/5.5-6m jadalnia (na przeciwko)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Preferuję powiesić, więc muszę doliczyć kwotę na uchwyt, jeśli nie byłby w zestawie.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku, 2.5m od środka tv do okna (południowe; są plisy)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL 40EX402
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz :) Aplikacje streamingowe (lub możliwość ich instalacji). Możliwość castowania z androida.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Ethernet, ewentualnie HDMI z laptopa czy filmy z NASa (jeszcze nie mam)
10. Jakie urządzenia? Amplituner R-N803D; w danej chwili używam laptopa jako źródła video, ze względu na posiadany TV :)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy/seriale z tego 60% Netflix, 20% Youtube/inne dziecięce z laptopa, 10% Amazon Prime, 10% HBO GO
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? Philips, Sony, LG, Panasonic(kolejność przypadkowa)
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - zwieszanie, wolne działanie aplikacji/TV, clouding, odbicie z okna/żarówki, poświata wokół napisów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Chcę dobry stosunek ceny do jakości przy 65" (77 oledy wychodzą poza mój budżet). Preferowałbym raty 0% (dopiero wprowadziliśmy się, wydatki wszędzie :))
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Raczej minimum 5 lat, chyba, że byłby jakiś przełom.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Na razie tylko te wymienione - Netflix, Amazon Prime, HBO GO, Youtube
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dostaniesz najlepszą oferta dla niebieskich członków forum w klasie cena do jakości. Ale musisz określić max przedział cenowy.
 

mrkeen

New member
Budżet płynny, załóżmy 6-8k, jeśli warto to dopłacę. Czy dla 'niebieskich' są też raty (wolałbym, ale nie muszę)? Mogę prosić o szczegóły?

Czy nowsze VA mogą dawać namiastkę czerni z Oleda? 5-6 letni Sony 65x8505c dla mnie nie był wystarczający, BX go zmiażdżył :) Chodzi mi o ewentualne wzięcie 75" VA z akceptowalnymi czerniami bez cloudingu (kąty mnie mało interesują).
 

filcek

Member
Budżet płynny, załóżmy 6-8k, jeśli warto to dopłacę. Czy dla 'niebieskich' są też raty (wolałbym, ale nie muszę)? Mogę prosić o szczegóły?

Czy nowsze VA mogą dawać namiastkę czerni z Oleda? 5-6 letni Sony 65x8505c dla mnie nie był wystarczający, BX go zmiażdżył :) Chodzi mi o ewentualne wzięcie 75" VA z akceptowalnymi czerniami bez cloudingu (kąty mnie mało interesują).

Smolista czerń tylko oled i koniec kropka w temacie ... W najlepszych lcd czarny jest ciemnoszary
 

jasssu

New member
Budżet płynny, załóżmy 6-8k, jeśli warto to dopłacę. Czy dla 'niebieskich' są też raty (wolałbym, ale nie muszę)? Mogę prosić o szczegóły?

Czy nowsze VA mogą dawać namiastkę czerni z Oleda? 5-6 letni Sony 65x8505c dla mnie nie był wystarczający, BX go zmiażdżył :) Chodzi mi o ewentualne wzięcie 75" VA z akceptowalnymi czerniami bez cloudingu (kąty mnie mało interesują).

To zależy jak bardzo ci w praktyce na tym zależy. A jaką matrycę ma Twój obecny telewizor? I jak na niej widać czerń?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie cenowej masz:
- Philips 65Oled 854 za 7499 zł
- LG Oled 65BX za 6199 zł
- Philips 65Oled 855 za 7999 zł
Czerń poza konkurencją.
Żaden LCD nie masz szans.
 

adamszary

New member
Witam
Chcę zmienić swoją plazmę na jakieś 65". Filmy, tv info, żadnych gier. Mam 65 lat więc to też ma znaczenie. Myślałem o jakichś 5tys. Doradźcie proszę!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nanocell też OK. Zwłaszcza te wyższe modele. Co do Oleda, do filmów, zwłaszcza wieczornych seansów to świetna sprawa. Miałem wiele lat Plazmy, teraz Oleda. Sprawdza się świetnie. Mam go już ponad rok i jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa rewelacyjnie. Obecnie mecze ME z kanału TVP 4K z dźwiękiem Dolby Atmos - super sprawa.
Tylko jedna uwaga. Jeżeli oglądasz dużo programów informacyjnych, to istnieje niestety ryzyko wypalenia pasków z informacjami. Nowe Oledy mają teraz więcej zabezpieczeń, zagrożenie jest zminimalizowane, ale ryzyko jakieś istnieje.

Jeżeli za dużo info nie oglądasz, to jak najbardziej polecam Oleda. Zwłaszcza do filmów.
 

adamszary

New member
Jeżeli jeszcze można spytać - nie bardzo wiem czy dźwiękowo będę usatysfakcjonowany - nie wiem o co chodzi z tym dolby atmos. Mam stereo wzmacniacz Hegel 80 i kolumny. Rozumiem że będę mógł podłączyć i słyszeć przez optyka. Oczywiste jest, że nie będę słyszał przewidywanych efektów jak w 7.1 ale chyba lepiej jak przez głośniki w tv?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak oczywiście możesz podłączyć po optyku do wzmacniacza - masz bardzo dobry model. Będzie OK. Będziesz mieć dźwięk stereo.

Dolby Atmos to dźwięk dookolny wielokanałowy. Ale wtedy musisz mieć odpowiedni wzmacniacz/amplituner z dekoderami i podłączyć TV po HDMI.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz zmienić plazmę - to wskazanie jest wyraźnie na OLed TV , najlepiej 65". Tylko kasy 5 tyś zł nie wystarczy.
Dopłata jest niewielka do Oled TV LG 65BX
I tak bym wybierał dla Twoich potrzeb.
 

Gizzmo__

New member
Cześć,

Ja też przymierzam się wreszcie do wymiany TV.
Zastanawiałem się nad LG OLED65G1, czy to najlepszy wybór?
TV głównie będzie do oglądania filmów i grania na konsoli.
Jak obecnie wygląda cena tego modelu?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Co do czerni to przestałem być ortodoksyjny gdy zobaczyłem Qledy. Szczena mi opadła na widok obrazu taniego bo kosztującego 3k modelu 55" tcl. Osobiście mam oleda, ale gdybym miał ograniczone środki to nie napinałbym się zbytnio. Nasycenie kolorów, kontrast i jasność były wystarczająco wysokie by zniwelować ewentualne braki czerni.
 

a13

New member
Cześć,

Ja też przymierzam się wreszcie do wymiany TV.
Zastanawiałem się nad LG OLED65G1, czy to najlepszy wybór?
TV głównie będzie do oglądania filmów i grania na konsoli.
Jak obecnie wygląda cena tego modelu?


Kupiłem taki w kwietniu 2021, wcześniej miałem plazmę Panasonica 42``.
więc kupiłem (podobnego w wyświetlaniu, czyli "słabo" , nie jaskrawo) oleda.
Działa, widać wszystko.
Oglądam głownie wieczorem.
Internet, filmy, traktuje jako centrum multimedialne (własne filmy, zdjęcia).
Telewizja około 1-2%.

Czy się nie wypala ?
Zobaczymy.
Jedno co jest pewne, wygląda bajerancko na ścianie :),
pod spodem listwa SN11R (do filmów).
Mam mały pokój - 20m2 i brak możliwości kucia.

Moim zdaniem do muzyki listwa się nie nadaje , słaba jakość, to nie jest to.
Lepszy jest nawet "gorsze" stereo.

Dźwięk z TV, wystarczająco OK, listwa nie jest niezbędna do życia .
 

Gizzmo__

New member
Kupiłem taki w kwietniu 2021, wcześniej miałem plazmę Panasonica 42``.
więc kupiłem (podobnego w wyświetlaniu, czyli "słabo" , nie jaskrawo) oleda.

Bardzo Ci dziękuje za wiadomość.
Możesz napisać coś więcej na ten temat?

To co mnie przekuje na ten moment to też fajna promocja, gdzie dostajesz kupon do wykorzystania za 3000zł - mam jeszcze parę rzeczy do kupienia więc taki kupon wykorzystam.

Po uwzględnieniu kuponu cena tego TV wynosi 6500 zł! - co jest niesamowite.

Wcześniej miałem Philipsa z ambilight - wygląda efektowanie.
Zakładając, że mam do dyspozycji około 10k zł na TV i celuje w 65 cali - znajdę jakiś lepszy sprzęt?
Oczywiście, jeśli mogę zamiast 10k wydać 6500 zł i mieć TV, który daje taki sam obraz jak droższe modele - czy warto dopłacać?

Pozdrawiam
 
Do góry