65" LED UHD/4K HDR do salonu do 4500 zł

beniuasia

Member
TV 65" do salonu - max 4500 zł

Witam.
Chcemy wymienić aktualnie używany Sony KDL-55W805A (model z pasywnym 3D) na nowy telewizor 65" UHD/4K HDR LED, Direct LED Full Array, 100 Hz/120 Hz.
Budżet maksymalnie 4500 złotych.
TV będzie używany z PS4, PS5, NS, dekoderem Canal+.
Korzystamy również z Netflix, Amazon Prime Video, Player, HBO GO, You Tube itp.
Ważne dla nas to Matryca VA, dobry, płynny obraz, dobre odwzorowanie ruchu i kolorów oraz dobry kontrast.
Tv będzie stał w salonie, odległość od oglądających około 2,5 metra, pomiędzy TV a oglądającymi jest z boku okno i z rana trochę światła słonecznego pada na ekran TV.
Telewizor będzie oglądany na wprost, ewentualnie pod małymi kątami.


Na razie rozważałem:
1. Sony XR-65X90J - minusy to słabsze kąty widzenia, brak VRR (będzie w aktualizacji?), brak możliwości gry z Dolby Vision/120kl/4K, da się albo DV 60kl/4K albo 120kl/4K.
2. Samsung QE65Q80A - minusy to brak Dolby Vision, brak DTS, Tizen,

Ciekawi mnie jeszcze Philips PUS9206, interesujący TV ale osobiście nie miałem Philipsa i troszkę podchodzę do nich jak do jeża. Plus dla tego TV, że obsługuje Dolby Vision i HDR10+. Nie wiem jaką ma matrycę.

Nie chcemy OLED-a, TV ma posłużyć minimum 5 lat.

Prosiłbym o pomoc w wyborze lub o propozycje innych dobrych modeli.
 
Ostatnia edycja:

beniuasia

Member
ja bym poszed w Sony. Naprawde az tak bardzo potrzebujesz 120 kl/s w grach w 4k???


Myślę o tym przyszłościowo, tak jak napisałem TV ma być na minimum 5 lat.
Mam nadzieję, że Sony wyda aktualizację w końcu. Jest jeszcze jeden mankament w Sony, o którym piszą użytkownicy - ciemne rogi ekranu.


Właśnie ponownie ten Sony pojawił się EuroRTVAgd za 3959 zł.
 
Ostatnia edycja:

beniuasia

Member
ja mam 65XH9005 i nie mam ciemnych rogow. B. dobra cena 3950 zl , jesli nowka sztuka, nie ze zwrotu, warto kupic


Cena na BlackFriday, w Media Expert też ładnie bo 3999. Tylko trzeba brać na raty i sklepy dają wtedy 3 raty gratis, dlatego takie ceny wychodzą.


Tylko, że jeszcze zastanawiam się nad tym Philipsem PUS9206 czy nie lepszy od Sony 65x90j?.
 

Rachet

Member
Szczytowa jasność to 500 nitów. Takie info dostałem od Philipsa jak się jeszcze tym telewizorem interesowałem i naprawdę nie wiem w czym on może być lepszy od x90j, może pilot ładniejszy? Aaa, ma ambilight no to lepszy:).
 

beniuasia

Member
Po przejrzeniu kilku testów i porównaniu obu tych TV w sklepie wybrałem 65x90j. Przyjedzie w piątek i mam nadzieję, że będziemy zadowoleni. Mając na uwadze, że aktualnie używamy KDL-55W805A to kąty w 65x90j nie są takie złe jak czytałem.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Różnie między X90J a XH90 widać przede wszystkim w ciemnym otoczeniu, bo w sklepie to też bym postawił na X90/94J.
 
Do góry