65" do salonu za około 5000zł

bestisz

Member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? – 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - zazwyczaj na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - będzie stał na niskiej komodzie RTV
6. Jak słońce świeci w pokoju? - nigdy nie pada na ekran
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Toshiba 40" kupiona 4 lata temu (również polecana na forum)
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? – dobrą jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? – HDMI z dekodera satelitarnego VU+ (NC+ i Polsat)
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? - w/w dekoder satelitarny
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? – 6-10h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? – wszystkie ale głównie sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? – jeśli będzie android to tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - nie
16. Preferencje co do marki? - brak
17. Preferencje co do wielkości? - >= 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? – słaby obraz, kontrasty i brak płynności przy sporcie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - pół na pół
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 5.000 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D – nie

Reasumując TV ma być dla moich rodziców (emeryci po 60-stce). Celuję w 65" ponieważ budżet na 75" nie pozwala a przy tej odległości aż się prosi. Ojciec jak usłyszał 65" to przez godzinę nie mógł wyjść z szoku że taki rozmiar im doradzam. Teraz oglądają na 40":grin:
Oglądają to co każdy z nas, wiadomości, TVN24 i ojciec w większości czasu sport. Generalnie każdy rodzaj sportu - jak jest obok znaczka stacji LIVE to tata ogląda. Dlatego płynność w sporcie jest dość ważna. Gdyby był jakiś android i Netflix to na pewno skusi się na abonament ponieważ widział u mnie i zasoby seriali bardzo mu się podobały.

Nie chcę wskazywać na markę ale mam ofertę na Philipsa 65PUS8602/12 za 5.150zł. Na razie czekam na odpowiedź czy to jeszcze aktualne.

Czy to dobry kierunek? Jeśli nie to podrzućcie Wasze propozycje.

Zawsze kupowałem sprzęt sugerując się Waszą pomocą/podpowiedziami i nigdy się nie zawiodłem. Liczę ze tym razem również wspomożecie dobrymi propozycjami.
 

Duch87

New member
Bez reklam
65PUS8602 to bardzo dobry kierunek. Za pewne niedługo ktoś się do Ciebie odezwie być może z jeszcze lepszą ceną ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dobre modele:
- Philips 65PUS7502 za 4999 z z pakietem + Hue gratis
- Philips 65PUS8602 za 5500 zł
- Samsung 65NU8042 za 4950 zł
- LG 65UK6500 za 3899 zł
- TCL 65DC760 za 4499 zł
 

jasssu

New member
Ogólnie ten Philips 8602 jest zeszłorocznym telewizorem. A więc niedługo powinien zniknąć z półek sklepowych, a 5500 jest mega ceną za ten model (w dniu premiery cenowo zbliżał się do 8 tys).
No i technologia kwantowej kropki.
 

bestisz

Member
Klamka zapadła. Wybór padł na Philips 65PUS8602 i uwierzcie mi że jest to zasługa Waszych rekomendacji i przede wszystkim opinii kolegi @kiki.
Do dzisiejszego popołudnia wahałem się pomiędzy w/w Philipsem a Samsungiem 65NU8042. Żadnego z nich nie miałem okazji oglądać - sugerowałem się tylko opiniami/testami internetowymi i tym że obydwa mają matryce 120Hz. Zważywszy na to że szukałem sprzętu do oglądania sportu 120Hz według mnie było parametrem obowiązkowym.

Philipsa w mojej okolicy nie było szans pooglądać - sprzęt z ubiegłego roku ale podobno to co jest w sprzedaży to końcówki "magazynowe". Wygooglowałem że w bliskim mi MaediaMarkt jest dostępny przytoczony powyżej Samsung z serii "ósmej". Pojechałem oceniłem i ,.....fajnie. Sprzęt pomimo cukierkowego "demo mode" Samsunga "świecił" bardzo obiecująco. Dżentelmen w niebieskim polarze z logiem Samsunga niestety nie spełnił mojej prośby aby uruchomić na nim jakiś sygnał DVB-T i jakiś kanał HD. Tłok tam dzisiaj był taki że moja prośba została odebrana z grymasem na twarzy. Chciałem również obejrzeć coś z Philipsa lecz "kącik" tej marki był mizerny. Topowym modelem było coś w rozmiarze 55" za kwotę 3800zł - modelu nawet nie przytoczę ponieważ na tle konkurencji świeciło to mizernie.
Zapytałem grzecznie o serię US8602 to w/w wymieniony Pan z logiem Samsunga skwitował "oo Panie, to już stara seria, raczej niedostępna gdziekolwiek i temu Samsungowi (mówił o 65NU8042) do pięt nie dorasta - to nie ta liga). Trudno mi powiedzieć czy nie wiedział o czym mówi i wszystko co miało inną nazwę od tej na jego polarze było złe czy też taka wiedza i rozeznanie doradców z MM.

Wróciłem do domu, napisałem do @kiki-ego krótko - że widziałem Samsunga i mi się podobał, wielu z Was włącznie z nim poleca Philipsa - co zrobić? Porada była szybka i zwięzła - bierz Philipsa i tak się stanie.

@kiki doradzał już rok temu w temacie TV do pokoju dziecka. Wtedy na forum w tych progach cenowych była tylko jedna pozycja - TCL C7006. Padło na rozmiar 55" i do dzisiaj służy. Jakość w stosunku do ceny super, Android i obraz z PS4 rewelka.

Mam nadzieję że i tym razem zakup będzie trafiony.

Pozdrawiam Was wszystkich, dziękuję za opinię i zaangażowanie. Na nowy rok wszystkim największych przekątnych, najlepszych kontrastów i odwzorowania barw...:)
 
Do góry