65' do salonu - QE65Q70RAT / KD-65XF9005 / TCL QLED C815

skubbi

New member
Witam.
Planuję zakup TV do salonu. Przesiadam się z UE50H6400, z którego teoretycznie jestem zadowolony.
Po przeczytaniu forum wybrałem kilka typów:

Samsung QLED QE65Q70RAT
SONY Bravia 65" KD-65XF9005

no i najbardziej kontrowersyjny dla mnie TCL QLED C815.

Niestety tego ostatniego nie mam gdzie zobaczyć na żywo (objeździłem sporo sklepów ale tego modelu nie ma). Przemawia za nim wyposażenie i cena z cashbackiem (dlatego też muszę się spieszyć).

Prośba o pomoc w wyborze, ewentualnie o jakies inne sugestie.
 

kapustaadria

New member
Mam TCL ale serię niżej, c715, 60hz jakość wykonania i obraz to prawie wysoka półka co do android TV i działania to jest średnio bo sam android dziala dobrze natomiast płynność filmów z netflix 4k lub yt 4k wypada kiepsko, może wraz z aktualizacjami się poprawi. Z tych 3 brałbym q70 bo ma pełne podświetlenie i 120hz ale np q60r którego oddalem bo miał dramatyczne podswitlenie krawędziowe i krzywe ramki nie czytał plików avi.. O sonym raczej się nie wypowiem

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Sony to rocznik 2018 i android
Samsung to rocznik 2019 i tizen
TCL to rocznik 2020 i android.

Android daje Ci dużą możliwość w wyborze apek. Tizen powali Cię szybkością działania.

Masz wątek na forum o tcl. Jedni kochaja ten tv inni nienawidzą. Ja mam starszy model TCL i po aktualizacjach tv działa, android jest wolny i wkurza.
 

SDman

Banned
Witam serdecznie tak jak pisze @kapustaadria brałbym jeśli dostaniesz Samsunga Q70R .
Do wieczornych sesji jest nawet lepiej oceniany niż Sony KD-XG9505 -nie rozświetla czarnych pasów na filmach 21:9.
Skalowaniem do 4K i płynnością ruchu zakładam, że TCL`a wciąga nosem i jest na tym samym poziomie co Sony.
Jedyne wady to brak wyjścia słuchawkowego i Dolby Vision.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Obecnie w salonach SONY CENTER jest wyprzedaż i 65XG9505 można kupić w cenie 4800. Do oglądania filmów i normalej TV jest lepszy od SAMSUNGA65Q70R. MA też Dolby Vision i obłsuguje dźwięk DTS czego SAMSUNG nie ma. Brałbym SONY
 
Do góry