65" do salonu do 10-11 tys?

michal3434

New member
Dzień dobry,
Szukam właśnie TV do salonu wg poniższych parametrów:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Salon 30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Odległość od ekranu ok. 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Zwykle słońce nie świeci na TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? Plazma Panasonic 50G30
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV: netflix, hobby go, Ipla, player
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Nc+,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-5godz dziennie.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak max 3 h
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, bajki dla dzieci, informacje i seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie wiem
15. Czy zamierzasz grać w gry? tak XONE
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zwiechy,
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Absolutny max to 10-11 tys. PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Plazma ma 6,5 roku
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? netflix, HBO go, player, ipla
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie

Myślałem o Samsungu 65mu8002, Sony 65xe9305/9005, LG oled 65b7/c7, Panasonicu 65ex880 oraz Philipsie 65pus8102. Oglądam kilka meczów piłki nożnej tygodniowo więc to jest najważniejszy parametr by obraz z meczów był jak najlepszy młody ogląd bajki max 1 h/dzień, żona seriale i informacje. Teraz wykupiliśmy netflix więc dlatego smart tv.

Co doradzicie koledzy?
 

barburian

New member
Bez reklam
Witaj, z dobrych modeli masz - Ceny Ceneo
65ZD9 SONY Cena 11500
65C7V OLED LG Cena 11000 lub Philips 873 OLED
a z tańszych :
65PUS8102 PHILIPS
65XF9005 SONY
65XE9305 SONY
65XE9005 SONY
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Pytanie czy nie chcesz od razu do tej odległości 75" ???? Ja kupiłem 65pus8102 - super TV !!! Ale nie pogardziłbym tymi 10" więcej !!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz
- Philips 65Oled873 za 10500 zł
Kalibracja gratis
Uchwyt gratis
Dostawa gratis
Zestaw Hue gratis

- LG Oled 65B7 za 10.199 zł
Kalibracja gratis
Dostawa gratis
Zwrot 400 zł z LG Polska

Inne bym odpuścił - bo to nie ta klasa.
 

michal3434

New member
Pojawiło się jeszcze jedno pytanie dot wypalen w OLED. Często gra 1 kanał informacyjny przez kolejnych 3-4 godzinki. Czy to może mieć negatywny wpływ na matrycę? Dodam ze w mojej plazmie Panasonic 50g30e można coś takiego zauważyć po bardzo dokładnym przyjrzeniu się. Czy tu jednak nie by łby lepszy Sony 65xe9305?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Pojawiło się jeszcze jedno pytanie dot wypalen w OLED. Często gra 1 kanał informacyjny przez kolejnych 3-4 godzinki. Czy to może mieć negatywny wpływ na matrycę? Dodam ze w mojej plazmie Panasonic 50g30e można coś takiego zauważyć po bardzo dokładnym przyjrzeniu się. Czy tu jednak nie by łby lepszy Sony 65xe9305?


Też miałem podobne dylematy z uwagi na długie oglądanie 1 kanału lub grania przez kilka godzin
w jedną grę, i zdecydowałem się na LED TV do salonu.
65PUS8102 Philips - zalety b.dobra czerń i Ambilight
65XE9305 SONY - Najlepszy HDR na rynku
65XF9005 SONY - Coś pomiędzy XE9305 a 65PUS8102
65XE9005 SONY - Przyzwoity TV trochę gorszy od XF9005

Poczekałbym aż stanieje XF9005 jeśli masz czas , lub teraz bym kupił XE9305 jeśli gdzieś znajdziesz
nówkę sztukę , a jak lubisz Ambilight to jest jeszcze najtańszy Philips też bardzo dobry model.
Kupuj co Ci się podoba i najbliżej serca Twego :)
 

pantomima

Banned
Pojawiło się jeszcze jedno pytanie dot wypalen w OLED. Często gra 1 kanał informacyjny przez kolejnych 3-4 godzinki. Czy to może mieć negatywny wpływ na matrycę? Dodam ze w mojej plazmie Panasonic 50g30e można coś takiego zauważyć po bardzo dokładnym przyjrzeniu się. Czy tu jednak nie by łby lepszy Sony 65xe9305?

W takim wypadku Oled stanowczo odpada .3/4 godziny takiego informacyjnego paska, to juz zdecydowanie za duzo na ten typ matrycy .

Ale nie ma co plakac , bo ten genialny obraz oleda zrekompensuje przekatna 75" :)

Wybieraj cos sposrod 75 calowców ;)
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
To może na wieszak z ramieniem dobre 65”, aby wysuwać do przodu o te 50-60cm :)

Myśle o takim rozwiązaniu, bo 77” OLED kosztuje fortunę i to się szybko nie zmieni.
 

nicek777

New member
Można brać OLEDa, ale powidoki mam nawet po oglądaniu TVNu przez parę godzin. Natomiast dostrzegłem je na szarym tle wczytywania NETFLIXA. Zniknęły nawet bez odświeżania pikseli, po prostu wyświetliłem materiał z różnymi kolorami aby się przyjrzeć i juz tego nie było. W razie czego można wymusić 1h czyszczenie pikseli. Po 3 miesiącach użytkowania trochę mnie zmartwiły te powidoki, ale nic się nie utrwala narazie.
 

michal3434

New member
A wyszła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie dostepność aplikacji na każdy z systemów. I tu rodzi się pytanie: czy poniższe aplikacje są dostępne na webOS czy AndroidTV:
- player+ / player.pl
- HBO Go
- Cyfrowy Polsat GO
- ipla
- showmax
 

michal3434

New member
Hej koledzy i może koleżanki,
Sytuacja się troszkę zmieniła, a mianowicie aktualnie największe znaczenie ma design telewizora. LG C7 / B7 odpadł ze względu na podstawkę, podobnie parę innych polecanych ze względu na obraz modeli, najlepiej żonie (to ona jest winowajacą powrotu do tematu) podoba się Sony A1 i ZD9. Budżet wzrósł :) co myślicie o tych dwóch modelach? A może da się jakoś zamaskować srebrna płytę podstawki w XE93 albo LG C7? Na przykład jakąś folią etc. Powieszenie nie wchodzi w rachubę, bardzo mało miejsca.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Hej koledzy i może koleżanki,
Sytuacja się troszkę zmieniła, a mianowicie aktualnie największe znaczenie ma design telewizora. LG C7 / B7 odpadł ze względu na podstawkę, podobnie parę innych polecanych ze względu na obraz modeli, najlepiej żonie (to ona jest winowajacą powrotu do tematu) podoba się Sony A1 i ZD9. Budżet wzrósł :) co myślicie o tych dwóch modelach? A może da się jakoś zamaskować srebrna płytę podstawki w XE93 albo LG C7? Na przykład jakąś folią etc. Powieszenie nie wchodzi w rachubę, bardzo mało miejsca.


Możesz zafoliować lub zanieść do lakiernika samochodowego, zapłacisz 100 zł i będziesz miał
polakierowane lakierem mat lub połysk w dowolnym kolorze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
My już wiele razy oklejaliśmy przez firmę specjalistyczną przed wysyłką.
Kolor jaki chcesz i oklejają bardzo dokładnie.
Oklejenie to koszt 100 - 150 zł .
 
Do góry