65" do naziemnej

kyniu

New member
Witam
Temat wałkowany pewnie milion razy, ale pomogliście mi wybrać 10 lat temu mój pierwszy LED (samsung 32" chyba R82), więc liczę że i teraz poprowadzicie w dobrą stronę :)

Do rzeczy:
Mam samsunga 48" - przez pierwszy tydzień był duży a teraz się kurczy z każdym tygodniem ...

Odległość do oglądania:
kanapa - 4m od TV (58% czasu oglądania z tej pozycji)
jadania - 7-8m od TV (40% czasu oglądania z tej pozycji)
kuchnia - 12m od TV (2% czasu oglądania z tej pozycji)

TV chodzi dziennie ~ 6-8h więc jakiś A++ mile widziany :)

Co oglądamy:
70% naziemna ( i tu mam duże obawy czy obraz nie będzie wyglądał jak z minecrafta)
25% youtube
5% filmy z pendrive
Może kiedyś jakaś konsola ...

Nastawiony byłem (z sentymentu) na Samsunga, model UE65mu7002 (czekam, aż cena spadnie poniżej 7k) ewentualnie UE65KS7000 bo jeszcze się pojawiają (jakieś zachodnioeuropejskie :shock:

Przeglądając forum trafiłem na TLC, ale mam jakiś uraz bo kupiłem TLC 40" dla matki i jak go odpaliłem to miałem ochotę odwieźć go z powrotem do sklepu, ale mamuśka nie widziała problemu więc został ...

Czekam na Wasze sugestie - biorąc pod uwagę moje wytyczne co do jakości sygnału (naziemna) i efektu WOW, żebym nie musiał odsyłać TV ;)

Z góry dziękuję
kyniu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 65" też się kurczy - tylko wolniej.
Takie "kurczące" się materiały teraz robią..:D

Do Twoich potrzeb najlepszy byłby 75" - ale kasy nie wystarczy.
W klasie tego co podałeś powinieneś brać Philipsa 65PUS6521 za 6099 zł z kalibracją.
Ten spełni wszystkie Twoje potrzeby, głownie skalowanie DVBt
 

kyniu

New member
Thx za zainteresowanie tamatem
Szczerze - ambilight mnie "nie bierze", wydaje mi się wręcz że IMHO utrudnia
Ogólnie można go wyłączyć ale po co płacić za coś czego sie nie będzie używać ...
Byłem dzisiaj w MM i sprzedawca na siłe chciał mi wcisnąć LG65UH6507
Niby że 100Hz (faktycznie 50Hz, ale jakoś podciągane do 100), jakiś mega dobry upłynniacz obrazu , coś tam 1800 PQI (???), szybki net webOS, HDR i co dla mnie ważne A++ (jednak w ciągu roku pare kWh sie uzbiera)
Ogólnie; bierz Pan w ciemno - będziesz Pan zadowolony ;)
Cena 5200 i na zachętę magiczny pilot :)

obok stał (nie pamiętam modeli) Samsung (5900,-), Sony (6400,-), Panasonic (chyba 6200,-) i IMHO ten LG "świecił" najlepiej ...
Strasznie mu zależało żebym wziął w sumie najtańszego z tego zestawienia LGka (miał oryginalnie zapakowany w pudle)

Co Wy na to ?!?


PS: odpalił naziemną na każdym (tvn i tvp2) i de facto LG wyglądał przyzwoicie)

Namówił mnie jeszcze na NC+ bo w sumie w abonamencie za 20 zł jest dużo kanałów HD to przynajmniej minimalnie obraz będzie lepszy na tych 65 " ...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najtańszy model 4K i 100Hz to Philips 65PUS6521 za 6099 zł
Te co wymieniłeś to albo 50 H z albo 55".
Jeśli chcesz kupić extra w klasie cena do jakości to najwyżej oceniony - EISA BEST BUY - jest TVL 65C70 za 4999 zł z pełnym pakietem dodatków.

Ogólnie; bierz Pan w ciemno - będziesz Pan zadowolony :smile:
 
Do góry