65" do jasnego salonu

Jawa92

Member
Moje wymagania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? aż 3-3,5m, niestety większy tv nie wejdzie
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Zazwyczaj 2, ale zdarza się i więcej.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Różnie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej stać, ale dla LG G1 zrobię wyjątek :D
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna mam na południowy zachód, więc od którejś tam godziny słońce fest wpada do salonu.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KD-55XG9505
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 120hz, dobra czerń jak to OLED, możliwie najlepsze głośniki, (może kiedyś będę kupował soundbara), podstawa: przeróżne aplikacje, ale przede wszystkim szybki system (na SONY nie narzekam, czasem tylko gubi wifi).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Moduł CAM Multimedia Polska
10. Jakie urządzenia? Chromecast, Laptop, dyski twarde, konsola (planuję zakup XBOXa).
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Ciężko powiedzieć, narzeczona aktualnie w domu w ciąży, więc może to i być kilkanaście.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak, ale rzadko, programów informacyjnych nie oglądamy.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, HBO GO, Youtube, dużo też filmów z zewnętrznego dysku, TV również oglądamy.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Być może
15. Czy zamierzasz grać w gry - TAK.
16. Preferencje co do marki? Brak.
17. Preferencje co do wielkości? max 65, większy nie wejdzie.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nierówne podświetlanie, słaba czerń, brak wielu aplikacji, zamulony system.
Zależy mi na :bardzo jasnym ekranie do jasnego pomieszczenia, równości podświetlenia, płynność ruchu (zwłaszcza oglądając sport), poziom czerni, działanie local dimming, dobrym skalowaniu obrazu z telewizji kablowej. Dobrą jakość HDR.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej po południu do wieczora.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Ciężko powiedzieć.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak.

Wydaje mi się, że najciekawsze propozycje to:
- LG OLED65C11LB - nr 1 w rankingach jakość/opłacalność,
- LG OLED65G13LA - we wszelkich rankingach top 1, choć nie wiem czy jest sens dopłaty, a idzie wyrwać go do 8k, najlepszy panel EVO, kusi mocno,
- Philips 65OLED806/12, Philips 65OLED856/12 w ogólnym rozrachunku i testach fajnie wypada,
- Sony OLED XR-65A80J. - choć SONY chyba najsłabiej wypada.
A może w ogóle nie warto kupować OLED'a i wybrać jakiś fajny LED?
Z góry dzięki za pomoc w wyborze najlepszej opcji.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy LG 65G13 - ale cena 8 tyś bez szans !
Z pozostałych do Twoich potrzeb na czoło zdecydowanie wysuwa się
Philips 65Oled806 - jeśli planujesz xboxa - bo ma system anty burn-in
Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich .
Ofertę dla niebieskich z pakietem masz na PW.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest w specjalnej cenie dla niebieskich plus dodatkowo pakiet.
Napisz proszę na PW - dostaniesz info.
 

robotxx

New member
Jasny salon i oled ... idz do sklepu i zobacz jak w LG czy philipsach WSZYSTKO sie odbija , pomijam juz nawet jasnosc ekranu
 

Jawa92

Member
Nie czytaj bzdur mam oleda Philips 65oled805 i bardzo jasny salon zero problemu w słoneczne dni .

Dzięki za opinie. kiki pewno podobnie jak Ty myśli, ale znajdzie się jakiś użytkownik, który napisze inaczej i zasiewa ziarno niepewności niestety. Jednak podobają mi się oledy, nie miałem do czynienia jeszcze z oledami od phillipsa.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Mam Philipsa 65OLED805 juz 2 lata zero problemów, polecam jako użytkownik a nie sklepowy oberwator mądrala nie ma ale wie najlepiej :)
 

Attachments

  • Jasn.jpg
    Jasn.jpg
    87,2 KB · Wyś: 1003

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam bardzo jasny salon, bardzo jasny !
Mam oleda i jest rewelacyjna jakość, jasność, ostrość.
Trzeba tylko umieć !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kłania się kalibracja obrazu i dobry uchwyt na ścianę !
I jest rewelacja nie wyjęta !
 
Do góry