65" do gier i filmów i sensownym HDR pod 6 tys

hadi2

New member
Witam, czołem.
Podpiąłem się pod ten temat, bo kwota do 6 kPln pozwala na szerszy wybór. Wcześniej analizowałem TV za niższą kwotę w rozmiarze 65 i tam wybór sensowny ograniczał się praktycznie do 3 modeli. Myślę, że tak jak w głównym temacie, niech zostanie 6 kapelanów.
 

rafaaaal

Member
Witam, czołem.
Podpiąłem się pod ten temat, bo kwota do 6 kPln pozwala na szerszy wybór. Wcześniej analizowałem TV za niższą kwotę w rozmiarze 65 i tam wybór sensowny ograniczał się praktycznie do 3 modeli. Myślę, że tak jak w głównym temacie, niech zostanie 6 kapelanów.


Wiesz z kwotą do dyspozycji zawsze jest ten problem.
Jak już masz 6tyś i szukasz 65cali too głupotą będzie nie dołożyć jednak do philipsa 8102 ;)


Co kto woli ale coś lepszego zawsze się znajdzie te kilka stówek wyżej;)
 

strazakp

Banned
Tak dokładać po kilka stówek można w nieskończoność. Najważniejsze to określić sobie priorytety i do czego tak naprawdę będzie nam potrzebny na co dzień tv. Bywa że kupujemy tv napakowany wszystkim a wykorzystujemy tylko niewielka część tego wszystkiego.
Ja już tak się złapałem z wyposażeniem mojego auta. W aucie mam sporo tego wszystkiego a z większości nie korzystam jeżdżąc na codzien głównie w mieście....no ale mam ;-)
Szukając rok temu tv też na początku chciałem jak najwięcej i też chciałem mieć na ścianie tablet 55" :) Szybko się jednak okazało że telewizję oglądam sporadycznie (jak już to głównie sport), gram trochę na konsoli a że smarta to tylko YouTube korzystam.
Najbardziej jestem zadowolony ze wydałem sporo mniej niż zamierzałem (budżet był do 5k a stanęło na 3,5k), ekran mam większy o 3" niż zamierzałem, mam komfort w oglądaniu sportu i graniu na konsoli (i wcale nie było potrzebne 100hz).
Wiem dokładnie że nie mam idealnego tv ale wiem też że kupując tv za np ok 6000zl też nie będzie idealny.
 

zwierzak11

New member
a mnie chodzi po głowie duży telewizor który będzie tylko dobrym wyświetlaczem tak jak monitor pod kompa bo nigdy nic więcej nie było mi potrzebne ale taki rozwiązanie chyba się nie zdarzy
 

barburian

New member
Bez reklam
Bez względu co kupujecie to sprawdzajcie TV w sklepach przed zakupem
bo potem niepotrzebna irytacja i zwroty. Wczoraj kolega z forum testował
65PUS8102 w Euro RTV i trafił na model z takim DSE i Bandingiem
że sobie Philipsa odpuścił na dobre.
 

wesyr

Member
Podepnę się do tematu, poszukuję bardzo podobnego TV i musi mieć dobre smart, max 7k.

Wykorzystanie TV według priorytetów:
1. Netflix 4k z TV,
2. Youtube z TV,
3. Filmy 4K z HDD/USB,
4. Granie PS4,
5. TV Sat.

Jakie TV mnie zainteresowały:

Samsung UE65MU7002/8002
Sony KD-65XE8505

Byłem przed chwilą w media i zdecydowanie ładniej na filmikach z YT wyglądał Sony.

Także widzę, że proponowany jest tutaj Philips 65PUS8102 lecz nie jestem przekonany do niego, nie mogę znaleźć konkretnej recenzji testu (oprócz pierwszego spojrzenia).
 

destructor

New member
Bez reklam
Wczoraj kolega z forum testował
65PUS8102 w Euro RTV i trafił na model z takim DSE i Bandingiem
W taki modelu z hiper kwantowymi kropkami, najlepszymi w galaktyce i taki feler, no niemożliwe :D
Ja Philipsy testowałem w kilku sklepach i dziękuję choćby reklamowali, że mają technologię od marsjan.

wesyr - skoro dla ciebie obraz z Sony jest lepszy to nad czym się jeszcze zastanawiasz?
 

wesyr

Member
Nad konkretami, szczegółowymi testami :)
Nie miałem przy sobie, żadnego własnego materiału 4k to nie sprawdziłem z pendraka.
Nie wiem jak będzie wyglądać to wszystko wieczorem podczas oglądania filmów w zaciemnieniu, czy Smart w Sony muli lub staję się po jakimś czasie powolny ?

A co do oglądania w media, widziałem tyle ile można było zobaczyć przy hali całej w oświetleniu z odbijającymi się jarzeniówkami od ekranu, aż w takiej gorącej wodzie kąpany nie jestem by tak kupować od razu, więc szukam rad u ekspertów / ludzi doświadczonych :)

Więc no w czym gorszy jest Sony a w czym Samsung a jak wygląda w porównaniu z nimi Philips ?
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
W taki modelu z hiper kwantowymi kropkami, najlepszymi w galaktyce i taki feler, no niemożliwe :D
Ja Philipsy testowałem w kilku sklepach i dziękuję choćby reklamowali, że mają technologię od marsjan.

wesyr - skoro dla ciebie obraz z Sony jest lepszy to nad czym się jeszcze zastanawiasz?

Kolego coś ci się pomieszało z tymi kropkami ale się nie dziwię - jak ktoś się raz zniechęci to ciężko mu coś przepowiedzieć pokazać że jest dobre.
Mam go nie wystepuja te dolegliwości jw. - może wadliwy egzemplarz jak w każdej marce ?
 

strazakp

Banned
Nad konkretami, szczegółowymi testami :)
Nie miałem przy sobie, żadnego własnego materiału 4k to nie sprawdziłem z pendraka.
Nie wiem jak będzie wyglądać to wszystko wieczorem podczas oglądania filmów w zaciemnieniu, czy Smart w Sony muli lub staję się po jakimś czasie powolny ?

A co do oglądania w media, widziałem tyle ile można było zobaczyć przy hali całej w oświetleniu z odbijającymi się jarzeniówkami od ekranu, aż w takiej gorącej wodzie kąpany nie jestem by tak kupować od razu, więc szukam rad u ekspertów / ludzi doświadczonych :)

Więc no w czym gorszy jest Sony a w czym Samsung a jak wygląda w porównaniu z nimi Philips ?
A ja ci proponuje wybrać któryś z twoich faworytów, kupić go najlepiej przez internet lub w Media Expert by móc zwrócić do 14dni. Podłącz w domu, poustawiaj obraz pod siebie i potestuj przez kilka dni w miarę intensywnie z różnych źródeł. Jeżeli będzie wszystko Ok to zostawisz a jak będzie kiepsko z czymś to oddasz i weźmiesz inny . Pamiętaj że sklep to nie mieszkanie bo inne światło, inne ustawienia i inne źródło . W sklepie przy tej ilości ekranów obraz już się w oczach miesza i ciężko ocenić który tv lepszy.
Każdy ocenia inaczej dany tv bo każdy ma inne wymagania co do sprzętu i inne potrzeby.
To forum, opinie w necie i testy np na YouTube to tylko jakaś podpowiedź by wytypować 2-3 modele które są w kręgu zainteresowań.
Ty masz już swoje typy i teraz tylko brać tej wg ciebie najmocniejszy i kupić i testować w domu.
 

hadi2

New member
Dzięki strazakp za krytycyzm, bo jak czyta się tylko, że wszystko jest w danym modelu bardzo doskonałe :) to odchodzi chęć zakupu. A tutaj krytyczne podejście i z mojej strony zaowocuje sprawdzeniem w sklepie tego 65 PUSi od Philipsa. Co do testów tego modelu to jest ich dużo, także na zagranicznych stronach, ale na naszych polskich także i wydaje się ,że są obiektywne. Dobrze mówi się o tym modelu i tyle w temacie. Kiedyś kupiłem tutaj Philipsa dla rodziców i działa całkiem dobrze już 6 lat. Kupiłem ze skąpstwa, bo tani był, ale spełnia dobrze swoją rolę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli idąc Twoim tokiem, wszystkie są do bani. Im bardziej do bani to bardziej Cię interesuje. Jakiś sposób to jest...
Jaki model masz z pełnym podświetleniem matrycy w klasie cenowej oprócz Philipsa PUS8102 ?
Tego możesz też kupić ze skąpstwa bo kosztuje połowę ceny tego co Panasonic czy Sony.
 

rafaaaal

Member
W taki modelu z hiper kwantowymi kropkami, najlepszymi w galaktyce i taki feler, no niemożliwe :D
Ja Philipsy testowałem w kilku sklepach i dziękuję choćby reklamowali, że mają technologię od marsjan.

wesyr - skoro dla ciebie obraz z Sony jest lepszy to nad czym się jeszcze zastanawiasz?




W dzisiejszych czasach TV jednak musi mieć zrobioną kalibrację i sam się o tym przekonałem chociaż podchodziłem do tego bardzo sceptycznie. I nie da się tego zrobić w sklepie sieciowym, chociażbym nie wiem jak się bawił ustawieniami.


Sorry ale takie pierdolenie że hiper, ziper do tego że ma kropki kwantowe;) ?


Fakt jest nie zaprzeczalny i model 8102 jest najlepszy w swojej klasie cenowej, jednak
każdy model nie zależnie od firmy może się trafić felerny, dlatego warto go brać od zaufanego sprzedawcy, najlepiej jak mogą zrobić przed wysłaniem w odpowiednich warunkach wstępna kalibrację. Maniaką ekranowym polecam jednak zrobioną tą w warunkach domowych, niestety to spory dodatkowy koszt.


Każdy będzie zachwalał coś innego. Bo każdy ma inny budżet i w nim się porusza. Ceny telewizorów są i tak jak na moją kieszeń jakieś kosmiczne:)


Temat rzeka. Z info na forach trzeba samemu wywnioskować +/- :)
 

hadi2

New member
Absolutnie z moich postów nie wynika, że wszystko jest do bani. Na szczęście na chwilę obecną nie mam ciśnienia pilnego zakupu TV ponieważ okazało się , że moj Panasonic ma usterkę modulu sterującego matrycą i naprawa kosztowała 150 pln. Ale ,że temat nowych TV mnie zainteresował więc prawdopodobnie kupię coś w 65 calach , ale na spokojnie. Dyskusja musi być trochę zaczepna, bo cześć postów jest mdła. Dyskusję taką ciekawiej się czyta, ale przede wszystkim więcej informacji od innych wnosi.
Pod względem konstrukcji zewnętrznej DX 800 świetnie się prezentuje. Można toto kupić jeszcze?
 

hadi2

New member
Czy jest jego następca z 2017 i czy w pierwszym kwartale można bedzie już liczyć na wyprzedaże modeli, niekoniecznie oczywiscie tej marki?
Saluto
 

hadi2

New member
Znalazłem nowy z gwarancją 2 lata za 12 tys dx900 w 65 calach- TX65DXR900
Na chwilę obecną nie ma zainteresowania , bo cena bynajmniej nie jest promocyjna.
Spróbuję ponegocjować. Czy 9000 pln to godziwa cena za taki TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież za 7 tyś masz Philipsa z takim samym podświetleniem.
Multimedia ma kilka razy lepsze , podobnie jak aplikacje.
 
Do góry