65" czy 77" do salonu?

Twrzkb

New member
Cześć,

Zastanawiam się nad zakupem swojego pierwszego OLEDa, więc z góry przepraszam za rozbieżne kryteria:)

1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? Salon ma ok. 40m2, natomiast wnęka, na ścianie której powiesiłbym TV- ok. 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Rozważam obie możliwości
6. Jak słońce świeci w pokoju? Głównie przez 2 okna na ścianie z prawej strony TV (ściana wschodnia)
7. Jaki masz obecnie telewizor? AOC AG271QG
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Display port z PC i treści internetowe
10. Jakie urządzenia? Docelowo kolumny podłogowe stereo jako źródło dźwięku (jaokść dźwięku w TV nieistotna)
11. Ile godzin dziennie ma pracować? 2-3
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy/ gry
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 65-77"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Smużenie i kiepska czerń
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Częściej wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Początkowo planowałem 7-10 tys zł., natomiast mogę zwiększyć budżet
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Nie wymieniam:)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak


Podsumowując, początkowo chciałem kupić LG OLED65C31, natomiast po lekturze różnych testów, zainteresowałem się również modelem OLED65G33 i Philipsem 65OLED818.
Bardzo duża dopłata jest do wersji 77", a nie chciałbym schodzić z jakością samego TV wyłącznie dla jego rozmiaru.

Teraz mam mętlik w głowie, stąd prośba o pomoc w wyborze- z góry dziękuję za każdą odpowiedź:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To kierunek w klasie cenowej jest na 65", na Oleda 77" kasy nie wystarczy.
Z Twoich podanych
Philips 65Oled 818 za 8399 zł
Philips 65Oled 807 za 8399 zł
LG 65C31 za 7999 zł
LG 65G33 za 10.800 z gwarancją 5 lat

W żadnym nie będzie smużenia i złej czerni.
Kiedy planujesz zakup ?
 

Twrzkb

New member
To kierunek w klasie cenowej jest na 65", na Oleda 77" kasy nie wystarczy.
Z Twoich podanych
Philips 65Oled 818 za 8399 zł
Philips 65Oled 807 za 8399 zł
LG 65C31 za 7999 zł
LG 65G33 za 10.800 z gwarancją 5 lat

W żadnym nie będzie smużenia i złej czerni.
Kiedy planujesz zakup ?
Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Zakupu chciałem dokonać w najbliższym czasie, a potem dobrać do tego jakieś audio.

Co do 77", to pewnie i 15 tys zł nie wystarczy, a aż tyle nie chcę wydać, tym bardziej, że obecnie nie mam telewizora w ogóle.

Czy LG G jest wyróżniający się spośród w/w czwórki, czy tylko droższy, a w odbiorze podobny?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po Twoim doświadczeniu - każdy oled tv będzie super.
Większość oglądasz wieczorami czy w dzień ?

Audio - co masz na myśli ?
 

Twrzkb

New member
Po Twoim doświadczeniu - każdy oled tv będzie super.
Większość oglądasz wieczorami czy w dzień ?

Audio - co masz na myśli ?
Raczej wieczorem lub wręcz w nocy, dlatego jestem uczulony na backlight bleeding, choć to w OLED chyba nie występuje?

Audio= dwie kolumny podłogowe plus amplituner/wzmacniacz. Podłączony do tv z możliwością transmisji muzyki np. z Tidala przez bluetooth/wifi itp. Do słuchania muzyki oraz poprawy dźwięku podczas oglądania filmów (nie chcę kina domowego).
 

cygan

Member
LG seria C i będzie git. Jak największy, na ile portfel pozwoli :)
Jak chcesz 77, daj sobie spokój z modelem 2023. Model 2022 już za ok.11500, są jeszcze. Jak będziesz szybki, to jest nawet model 2021 za 9200! Różnice w obrazie praktycznie nie do zauważenia nawet dla wytrawnego oglądacza ;) Wiem co piszę. Mam model z 2018 i obraz miodzio non stop. Modele od 2017 to już fantastyczne obrazy. Dochodzą wodotryski co rok, musi się kręcić interes. Oczywiście piszę o modelach C, jak nigdy nie miałeś OLED to nawet B mógłbyś kupić, ale ja tam widzę niewielką różnicę, ale tylko jak obok siebie są. 5 rok już mi śmiga, petarda obraz jak w dniu zakupów. Tyrany chyba z 10.000 godzin z testowaniem syna wielogodzinnym dziennie na PS4. Osobiście gdyby mój się dziś obraził, to ten LG 77 C1 za 9200 zł już by do mnie pędził kurierem :)
 
Ostatnia edycja:

Twrzkb

New member
LG seria C i będzie git. Jak największy, na ile portfel pozwoli :)
Jak chcesz 77, daj sobie spokój z modelem 2023. Model 2022 już za ok.11500, są jeszcze. Jak będziesz szybki, to jest nawet model 2021 za 9200! Różnice w obrazie praktycznie nie do zauważenia nawet dla wytrawnego oglądacza ;) Wiem co piszę. Mam model z 2018 i obraz miodzio non stop. Modele od 2017 to już fantastyczne obrazy. Dochodzą wodotryski co rok, musi się kręcić interes. Oczywiście piszę o modelach C, jak nigdy nie miałeś OLED to nawet B mógłbyś kupić, ale ja tam widzę niewielką różnicę, ale tylko jak obok siebie są. 5 rok już mi śmiga, petarda obraz jak w dniu zakupów. Tyrany chyba z 10.000 godzin z testowaniem syna wielogodzinnym dziennie na PS4. Osobiście gdyby mój się dziś obraził, to ten LG 77 C1 za 9200 zł już by do mnie pędził kurierem :)
Gdzie takie dobre ceny znalazłeś? 😁
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oledy sprzed 2 i 3 lat nowe ???
Nie znam takich.
Jak chcesz po naprawach, po zwrotach, z półki używki...
To słaby pomysł.
Mini LED to dobry pomysł w wielkości 75 za 8499 lub za 7499.
Jeśli wejdzie 85, to wow.
Masz za 8499 i 9499 zł.
Taki trend...to też świetny kierunek.
 

Twrzkb

New member
Oledy sprzed 2 i 3 lat nowe ???
Nie znam takich.
Jak chcesz po naprawach, po zwrotach, z półki używki...
To słaby pomysł.
Mini LED to dobry pomysł w wielkości 75 za 8499 lub za 7499.
Jeśli wejdzie 85, to wow.
Masz za 8499 i 9499 zł.
Taki trend...to też świetny kierunek.
Ściana ma 3 x 2,7m, także zmieści się bez problemu.
Jakie modele masz na myśli? Poczytałbym testy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra Mini LED
  • 85c805 za 8499 z pełnym pakietem
  • 85c845 za 9499 z pełnym pakietem
I z montażem i dostawą

Lub mini LED 75 , jak powyżej.
 

cygan

Member
Oledy sprzed 2 i 3 lat nowe ???
Nie znam takich.
Jak chcesz po naprawach, po zwrotach, z półki używki...
To słaby pomysł.
Mini LED to dobry pomysł w wielkości 75 za 8499 lub za 7499.
Jeśli wejdzie 85, to wow.
Masz za 8499 i 9499 zł.
Taki trend...to też świetny kierunek.
Kartony fabryczne. Jest gwarancja 24 miesiące. Mało to leżaków magazynowych? Roczne żaden problem, dwa lata faktycznie wcześniej bym zadzwonił i się podpytał, czy karton otwierany. Portale sprzedażowe nawet obligują zamieszczać takie informacje. Nawet jak otwierany i nie ma nawet ryski oraz oznak użytkowania, to jakie ryzyko przy full gwarancji?
 
Do góry