65" co wybrać - jakiś Philips czy Sony? np 65PUS7601 (lub nowszy) czy może jednak Sony XD85.. lub XD93..

Domely

New member
Szanowni,

doradźcie pls który TV kupić. Byłem napalony na Philipsa 65PUS7601 lub 7101 lub jakiś wyższy model.
Do tej pory używam od 13 lat Philipsy i uwielbiam Ambilight - kiedyś jakiś topowy model 32" a aktualnie 47PFL6008. Z tego ostatniego jestem w miarę zadowolony - obraz prawie super (oczywiście problemy z płynnością itd) ale Smart to porażka a i sam TV czasem głupieje. Na szczęście (odpukać) większych problemów nie ma mimo że jest mocno eksploatowany i przyznam się szczerze że nigdy nie robiłęm aktualizacji w obawie przed pogorszeniem. Natomiast to co ostatnio wyczytałem na temat tego modelu w tym wątku
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html
po prostu mnie przeraziło - ludzie są załamani awariami i problemami z tym TV!!!
Dlatego mocno weryfikuje swoje zamiary i zastanawiam się nad Sony 65XD8505 lub 65XD9305.
Budżet to 8-10tys. ale oczywiście chciałbym wydać jak najmniej.
Uwielbiam Ambilight ale jestem w stanie z niego zrezygnować na poczet jakości oraz jakości obrazu.
Lubie też czasem obejrzeć film w 3D ale zauważyłem że nawet Philips wychodzi z tego w najnowszych modelach (nie kumam tego).
Zatem co radzicie???

P.S. Jak to jest że TV (47PFL6008 ), który w teście otrzymuje 92 pkt na 100 możliwych okazuje się tak beznadziejny w opinii wielu użytkowników - aktualny hit sezonu (PUS8601) otrzymał 93 pkt na 100 możliwych...
 
Ostatnia edycja:

Salah Ad-Din

New member
65PUS7601 (lub nowszy) no ale on jest najnowszy :) tak nowy ,że nawet testów zbyt wiele nie ma.

"który w teście otrzymuje 92 pkt na 100 możliwych" a gdzie ten test ? i kto go robił ?

ambi fajne 3d jeszcze lepsze, ale rynek rządzi się swoimi prawami, to co dobre nie koniecznie jest opłacalne
 

Domely

New member
Kiki wiem, że obydwa są dobre. Tzn wiem że Sony jest dobry bo nie słyszałem złych opinii użytkowników Sony natomiast o Philipsie szczególnie tym co sam posiadam PFL6008 wyczytałem takie rzeczy na tym forum że słabo się robi. Ludzie wyrzucają te TV po 2-3 latach bo mają dosyć. A w Twoim teście dostał 92 pkt i wyglądało że to rewelacyjne urządzenie. Dlatego właśnie mimo, że prawie byłem zdecydowany na kolejnego Philipsa zaczynam mieć duże wątpliwości i poprosiłem na tym forum o poradę...

To nie jest personalna wycieczka do Ciebie - po prostu chce kupić fajny TV na dłużej i nie chce wpakować się na minę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dawne czasy i nie dotyczą modeli 7601.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - nie kupuj.
Poczytaj opinie tych co kupili już te modele.
I tak są dalej na zapisy.
 

Domely

New member
Po to rozpocząłem ten wątek żeby właśnie posłuchać opinii innych...
Czytałem opinie osób posiadających PUS7601 ale po pierwsze jest ich jeszcze mało a po drugie wcale nie są rewelacyjne.
Piszesz że problemy z PFL6008 to dawne czasy ale znów nie rozumiem na jakiej podstawie skoro PUS7601 to nowość i nie ma jeszcze nawet jego testu że nie wspomnę lub powtórze, że PFL6008 w teście wyszedł rewelacyjnie a potem czas pokazał jego jakość...

Nadal więc zastanawiam się czy Philips to dobry wybór czy może lepiej jednak dołożyć parę groszy i kupić Sony mimo że nie ma Ambilightu.
 

gks22

New member
Po to rozpocząłem ten wątek żeby właśnie posłuchać opinii innych...
Czytałem opinie osób posiadających PUS7601 ale po pierwsze jest ich jeszcze mało a po drugie wcale nie są rewelacyjne.
Piszesz że problemy z PFL6008 to dawne czasy ale znów nie rozumiem na jakiej podstawie skoro PUS7601 to nowość i nie ma jeszcze nawet jego testu że nie wspomnę lub powtórze, że PFL6008 w teście wyszedł rewelacyjnie a potem czas pokazał jego jakość...

Nadal więc zastanawiam się czy Philips to dobry wybór czy może lepiej jednak dołożyć parę groszy i kupić Sony mimo że nie ma Ambilightu.
mam ten sam dylemat
 

111kris

New member
Do dylematów trzeba dołożyć słabiutki procesor w Sony. Mój stary Sony miał fabryczną 5-cio letnią gwarancję i ani raz z niej nie skorzystałem. Na razie służy mi dzielnie. Ja celuję w 55pus8601 lub 55xd93 i mam podobny problem. Ze względu na obraz wziąłbym Sony ale Philips ma lepszy pilot, dźwięk no i 6-cio rdzeniowy procesor. Obawiam się, że jeśli chodzi o procesor to z czasem może być za słaby i okaze się, że nie będzie update do androida 8.0 bo będzie za słaby, jak ma to miejsce w wielu telefonach.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Do listy dodałbym jeszcze Panasonika 65DX70/780. Naturalnością obrazu równa się lub przewyższa XD93 i tylko czernią oraz brakiem FALD przegra z PUS7601. Sony z tych trzech najlepiej sprawdzi się w HDR.

Wszystkie trzy mają jednak swoje mniejsze lub większe wady, w danych sytuacjach. Można by jeszcze KS8000 dopisać do listy. I to tyle w segmencie prawie premium. Nie ma dużego wyboru, niestety.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
111kris - wybrałeś najlepsze w klasie. Obydwa przyniosą Ci zadowolenie.
Ale więcej radości da Ci Philips 55PUS8601 - obydwa są w extra ofercie dla niebieskich.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gks22 - jak na razie wszyscy są bardzo zadowoleni z PUS7601 !
Zawsze będziesz mógł zamienić na inny jak Ci się nie spodoba.
Musisz być tylko zalogowany w klubie HDTV .
 

111kris

New member
Do listy dodałbym jeszcze Panasonika 65DX70/780. Naturalnością obrazu równa się lub przewyższa XD93 i tylko czernią oraz brakiem FALD przegra z PUS7601. Sony z tych trzech najlepiej sprawdzi się w HDR.

Wszystkie trzy mają jednak swoje mniejsze lub większe wady, w danych sytuacjach. Można by jeszcze KS8000 dopisać do listy. I to tyle w segmencie prawie premium. Nie ma dużego wyboru, niestety.

Panas 780 byłby dla mnie dobrym wyborem gdyby miał androida. Co do czerni tego Phila to nie do końca jestem przekonany, że jest taki super czytając recenzje zagranicznych portali.
Jeśli chodzi o dylemat Sony czy Philips obecnie to byłby Sony gdyby miał lepszego procka. Boję się, że przyjdzie mi poczekać do przyszłego roku na 55xe93 z lepszym prockiem i dźwiękiem.
 

111kris

New member
111kris - wybrałeś najlepsze w klasie. Obydwa przyniosą Ci zadowolenie.
Ale więcej radości da Ci Philips 55PUS8601 - obydwa są w extra ofercie dla niebieskich.

Jak widzisz kiki dalej mam problem 😀. Najchętniej zmiksowałbym wszystkie 3 (Panas, Sony i Phil) i wyszedłby ideał dla każdego a przynajmniej dla mnie 😆. 7601 chyba jako jedyny nie obsługuje jeszcze HDR i nie wiadomo jak to u niego to wyjdzie. Martwi jeszcze opieszałość we wprowadzeniu przez firmy andka 7.0. Muszą mieć z tym jakiś problem bo nie sądzę aby Mediatek nie udostępnił wsparcia.
 

Salah Ad-Din

New member
Wiesz kiedyś polityka firmy:
-INTEL brzmiała " Panowie na następny rok musimy mieć większą moc"
-AMD brzmiała " panowie na następny rok musimy mieć więcej rdzeniów" :)

tak to z tymi twoimi rdzeniami jest :) to że ma więcej nie znaczy że jest lepszy to raz, a dwa trzeba umiejętnie napisać oprogramowanie aby wykorzystać to "więcej rdzeniów". Odpal sobie film, inernet na kompie z 4 rdzeniami i z 6 i zobacz czy jest różnica, a może to 4 jest szybsze ?: )
 

111kris

New member
Wiesz kiedyś polityka firmy:
-INTEL brzmiała " Panowie na następny rok musimy mieć większą moc"
-AMD brzmiała " panowie na następny rok musimy mieć więcej rdzeniów" :)

tak to z tymi twoimi rdzeniami jest :) to że ma więcej nie znaczy że jest lepszy to raz, a dwa trzeba umiejętnie napisać oprogramowanie aby wykorzystać to "więcej rdzeniów". Odpal sobie film, inernet na kompie z 4 rdzeniami i z 6 i zobacz czy jest różnica, a może to 4 jest szybsze ?: )

Zgadza się, choć chciałem uniknąć wiecznej dyskusji o rdzeniach tak jak w przypadku telefonów☺ jednak wolę mieć 4 czy 6 niż 2 bo android jest nieobliczalny.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Co to jest rdzeniów? W szkole uczono pisać rdzeni.

Widzę, ze tematem głównym jest dla niektórych Android, lub Firefox i ich słabości tu i tam.

Dla mnie jedynym kryterium wyboru tv jest jakość obrazu. Reszta to dodatek, który poprawia się innymi, profesjonalnymi podzespołami. Niestety, tutaj również prawie idealny ekran wyszedłby dopiero po połączeniu ich trzech. Skończy się pewnie czekaniem na modele przyszłoroczne, albo wyrwanie 65KS9500 w jakiejś super cenie.
 

111kris

New member
Ten dodatek to m.in. Kodi i dla dużego grona android jest ważny. Jak widac pogodzenie dobrego obrazu z androidem nie jest proste.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

WuMike

New member
Bez reklam
Czy to oznacza, ze obecnie 7601 nie wyciąga ponad 500 nit dlatego, że software w obecnej wersji nie pozwala mu na to? To byłoby ciekawe... brakowałoby jeszcze tylko większego pokrycia palety kolorów.
 
Do góry