65 cali Samsung vs Sony

common1

New member
Dzięki, ja też tak się czułem, bo nie dał bym za niego 10 koła kiedy c9 można było kupić za 7.999 i dylemat narastał jak mijały promocje bożonarodzeniowe, blackfriday, wielkanocne itd a modele się wyprzedawały, i nowe modele nie urzekały skokiem technologicznym poza nowszymi procesorami. Trzymam kciuki abyś złapał wiatr w żagle i był równie zadowolony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym bez zmian Oled 65".
Masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
I masz w czym wybierać .
 

SDman

Banned
Brałbym bez zmian Oled 65".
Masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
I masz w czym wybierać .
Bardzo się powtarzasz, więć powtórzę się i ja.

Oczywiste dla mnie jest, że z punktu widzenia sklepu -sprzedawcy OLED jest "lepszy" od LCD.
Klient "ma szansę" dokonać zakupu znacznie szybciej niż przy LCD, a więc liczy się zysk.

Z punktu widzenia pasjonata audio-video również OLED jest technologią lepszą od LCD.
OLED ma jednak dwie wady, które wielu osobom mogą przeszkadzać:

1.wypalenia
2.odbicia (czarne lustro) mało istotne dla nocnych seansów ale w dzień
i z tylnym oświetleniem już tak

Może jeszcze ktoś dołożyć trzecią: jasność.

W tym wątku raczej powinieneś pogratulować zakupu Q90R jednego z najlepszych LCD na rynku.
 

common1

New member
W poście prosiłem o pomoc w decyzji czy warto brać jakby nie patrzeć używany q90 (sprzedawca mi go zarezerwował na 3h) a nie czy OLED jest lepszy, bo to zupełnie inny temat. Zresztą opinia kopiuj-wklej tym bardziej sprzedawcy nie jest obiektywna, ani pomocna w żaden sposób, ani przekonująca skoro już zakup stał się faktem dokonanym i ciągle czytam brałbym i brałbym...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ng-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html - o czym tu deliberować ?
O czym ?
LCD przegrywa sromotnie. Sprzedawca zarabia .. ble, ble, ble...
Rozmawiamy o jakości !
https://www.tpvision.com/blog/oled-blind-shoot-out-philips-tv-wins-again/
Na razie Oled nosem wciąga LCD - jeśli ktoś ma kasę !.
Liczy się jakość !
Jak ktoś umie to poradzi sobie z powidokami. Po to podpowiadamy, żeby ich nie było !
Brałbym JA - Oleda.
Ty zrobisz jak uważasz.

Samsung Jako LCD - bardzo dobry model.
Lepiej zagra SOny z serii w klasie XH9505.
 

żagiel75

New member
A co to za porównanie Philipsa topowego z ledwo średniakiem Samsunga?

Jakość XH przy jego obecnej cenie nie wypada najlepiej.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
1.http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ng-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html

2. Sprzedawca zarabia .. ble, ble, ble...
3. Na razie Oled nosem wciąga LCD - jeśli ktoś ma kasę !.
4. Liczy się jakość !
5. Jak ktoś umie to poradzi sobie z powidokami.
6. Samsung Jako LCD - bardzo dobry model.
7. Lepiej zagra SOny z serii w klasie XH9505.


Wypunktowałem Twoją odpowiedź i pozwól, że się do niej odniosę:

ad1. powtarzasz się wszyscy to wiemy i 100 razy widzieliśmy, tego, że to wkleisz byłem pewien :idea:.
ad.2 może i ble ble ale fajnie zarabiać kasę. Mamy rok 2020 sprzedaż OLED`ów wzrosła od 2018 r. Zobaczymy co będzie w roku 2022,3,4,5 czyli jak TV tych co kupili w 2018 będą miały po 4,5,6,7 lat.
ad.3 jako specjalista powinieneś dodać "w odpowiednich warunkach" czyli oświetlenie lub najlepiej jego brak, w słonecznym pomieszczeniu już tak jednoznacznie nie jest.
I jak sam wspominasz jest to technologią dla bogatych, a co z mniej zamożnymi, tymi co oczywiście chcą kupić OLED`a ale zbierali długi czas i nie mogą sobie pozwolić na częste zmiany.

ad. 4 jak najbardziej, ale jak ktoś ogląda np. tylko w dzień ma okna na zachód i lubi TV info ? Trzeba to zwyczajnie uszanować, że może chcieć wybrać LCD bardzo jasne i z fantastyczną powłoką dającą mega komfort w oglądaniu.
ad. 5 może i się komuś będzie chciało ale takie zabiegi są często kosztem utraty jakości obrazu
i musisz wiedzieć, że dużo z nas ma Rodzinę i nie jest jedynym użytkownikiem TV

ad. 6 to jedyna Twoja dobra wypowiedź w tym wątku.

ad. 7 w ciemnym pomieszczeniu może (nie porównywałem) ale jedno jest pewne Q90R ma genialną powłokę antyrefleksyjną, jakiej na pewno nie ma Sony i sprawiedliwie dodam -nowe Samsungi też jej nie mają (na chyba, że drogie modele 8K -jeszcze nie widziałem)

Moje stanowisko OLED vs LED jest niezmienne przy odpowiednich warunkach i i zasobie portfela (tak na wszelki wypadek jakbyśmy mieli pecha) jest oczywiste może być tylko jeden zwycięzca -OLED
 
Ostatnia edycja:

common1

New member
To forum przez niektóre osoby zaczyna przypominać to, czym kierują się zwolennicy jednej z partii politycznej, którzy mówią, że owszem masz prawo wyboru, ale jak zagłosujesz przeciwko to jesteś gorszy, bo tylko my mamy rację. Jakby słuchali ludzi, tak jak tu czytali i rozumieli ich potrzeby, miałoby to sens. Przecież napisałem wyraźnie, że OLED mnie nie interesuje, bo gdyby tak było oznaczył bym temat w innym dziale a nie tu na LCD. Wiec o czym tu cyt. deliberować? No o czym? Jeśli chodzi o xh to wątpię, że zagra lepiej bo 10 razy mniej stref, a kiedy oglądałem go w 3 różnych punktach to w narożnikach był taki przyciemniony, że szkoda gadać i moje zainteresowanie nim spadło do 0, gdy używany od roku, stojący obok q90 odpalił wrotki i powalił mnie w minutę, choć 2 tys tańszy (teraz 3! ) i do dziś tak jest jak tylko go włączam. Wiem, bo mam... I w żadnym stopniu nie neguję, tego że OLED nie jest lepszy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Super , szacunek.
W klasie LCD Sony 65XH 9096 będzie świetny.Od jutra jest w promocji.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

W poście prosiłem o pomoc w decyzji czy warto brać jakby nie patrzeć używany q90 (sprzedawca mi go zarezerwował na 3h) a nie czy OLED jest lepszy, bo to zupełnie inny temat. Zresztą opinia kopiuj-wklej tym bardziej sprzedawcy nie jest obiektywna, ani pomocna w żaden sposób, ani przekonująca skoro już zakup stał się faktem dokonanym i ciągle czytam brałbym i brałbym...

Nie wiem czy kupiłeś, ale oczywiście że warto bo masz gwarancję , jak Ci coś padnie to wymienią Ci TV lub matrycę, możesz też kupić gwarancję rozszerzoną .
 

MISIEK2K2

New member
kiki, a osobiście co byś wybrał nie zwracając uwagi na cenę - 65HX9096 czy 65XH9505?
PS5 planuję zakupić i fajnie byłoby mieć HDMI 2.1, ale mimo wszystko głównym kryterium dla mnie jest jakość obrazu i jasność przy Netflixie i innych tego typu serwisach.
 

SDman

Banned
Jeśli LCD to tylko z dobrą powłoką antyrefleksyjną (brak odbić i lepsze kąty widzenia) -nie ma jej model 9096.
Jest natomiast w modelu 9505 i to moim zdaniem największa różnica między tymi modelami na korzyść 9505.
 

MISIEK2K2

New member
Jeśli LCD to tylko z dobrą powłoką antyrefleksyjną (brak odbić i lepsze kąty widzenia) -nie ma jej model 9096.
Jest natomiast w modelu 9505 i to moim zdaniem największa różnica między tymi modelami na korzyść 9505.

Dziękuję za odpowiedź.
W cenie 5500zł warto go twoim zdaniem brać? bo uda mi się go zakupić finanie mniej więcej po tej cenie w media expert. Tylko martwi mnie że w testach nie wyszedł idealnie, i zastanawiam się właśnie nad 9096 - ale tutaj ciągle brak rzeczowego testu. HDMI 2.1 i eARC kuszą, ale jeśli ekran nie będzie zachwycał to wolałbym kupić jednak ten z powłoką antyrefleksyjną.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym 65XH9096 masz już z HDMI 2,1.
Masz dla niebieskich za 5999 zł z pakietem.
 
Do góry