65 cali dylemat cenowy

Jarkowski83

New member
Jeśli mnie pytasz to nie wiem. Ciekawość w sumie, bo dwie różne opinie padły ja forum. Różnice teoretycznie znam, a praktycznie? Które lepsze? I najważniejsze. W rozmiarze 65'' można mieć wybór? W sensie, że są dwa rodzaje?
 

Jawosz

Member
Jeśli mnie pytasz to nie wiem. Ciekawość w sumie, bo dwie różne opinie padły ja forum. Różnice teoretycznie znam, a praktycznie? Które lepsze? I najważniejsze. W rozmiarze 65'' można mieć wybór? W sensie, że są dwa rodzaje?
Ja pisałem bo widzialem wywiad z kolesiem z philips.
Dzisiaj skocze do sklepu i sprawdzę.
Dam znać :)

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

trolu

New member
Cześć.

Jako, że wątek świeży i bardzo zbliżony do mojego obecnego dylematu to pozwolę sobie się podpiąć, zamiast mnożyć bardzo podobne...

Szukam TV min. 65 cali, a najlepiej 70-75. OLED tej wielkości to jednak jeszcze za drogo (no, może na 65 B8 bym żonę namówił, ale to ~8k to absolutny maks kosztowy, chętnie zamknął bym się w 6k). Pokój jakieś 25m2, kanapa 3m od ekranu. Oglądamy głównie filmy/seriale, w większości wieczorami - więc VA preferowane. W perspektywie roku maksymalnie dwóch dojdzie konsola (czekam aż chłopcy obecnie 7 i 9 lat już absolutnie nie dadzą żyć ;) ) - więc w tym kontekście również 120Hz wskazane.
Co wybrać? Lepsze 65" czy słabsze 70-75"? Czy kompromis jakościowy przy wyborze większej przekątnej w tym zakresie cenowym będzie bardzo duży? Czy w takiej cenie wogóle jest jakieś VA 120Hz w rozmiarze 70+?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To przekonaj żonę bo 65C8 za 7799 zł - to najlepszy bezkompromisowy wybór.
lub 65Oled 803 Philips za 7999 zł z ambilightem - do tych potrzeb.
Będzie zachwycona !
 

trolu

New member
Philips jest na androidzie o ile wiem? Nie ma (na razie) żadnych niespodzianek w stylu blokowania Kodi jak w Soniaczach?

Ceny które podajesz to jak rozumiem forumowe?

Żonie pokazywałem już B8 (55 i 65 cali) w sklepie i nie powiem, przyjęcie było całkiem entuzjastyczne - dopóki nie pokazałem metki ;) Ale pracuję nad tym.

Jeszcze pytanie - ostatnio oglądałem trochę dokładniej B8 65 vs XG95 i o ile czerń to była przepaść na korzyść OLED-a, to biel lepiej wypadała na XG95. Na B8 była taka jakby lekko szarawa - nie zaniebieszczona ale właśnie taka lekko szara. To kwestia ustawień (bo po menu nie grzebałem) czy jednak ten typ tak ma? Wiem, że kolory (nasycenie/odcienie) mocno zależą od trybu, ale biel (szczególnie na panelu RGBW, gdzie biel nie jest sumowana z barw podstawowych tylko ma własny subpixel)? Czy może źle rozumiem sposób pracy matrycy RGBW - biały subpixel samodzielnie odpowiada za biały kolor czy tylko służy zwiększeniu jasności?
 

trolu

New member
65C8 zamówiony, niecałe 7650. A jak mi będzie BARDZO brakować KODI/innych androidowych zabawek to jakiś TVBox załatwi sprawę.

Dzięki za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak zamówisz kalibrację to wyjdzie ponad 8 tyś zł.
Dla niebieskich z pakietem jest sporo taniej.
 

hash88

New member
jeszcze pytanie o Philips 65PUS7304 ze strony 4

Modele 65:
- Sony 65XF9005 za 5999 zł
- Philips 65PUS8303 za 4999 zł

- TCL 65DC760 za 3899 zł
- TCL 65X2 za 4599 zł
- Philips 65PUS7304 ten jest w programie pilotażowym w specjalnej cenie

Możecie mi powiedzieć o co chodzi w tym programie pilotażowym? Akurat potrzebuje zupełnie tego samego więc dzięki za pociągnięcie tego wątku, teraz pozostaje tylko zakup.
Widziałem że ten TV jest dostępny w mediamarkt ale nie wiem jak skorzystać z oferty Kiki-iego.

Dzięki!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
hash88 - podaj na PW maila to CI wyślę cały program.
Porównasz i sprawdzisz na spokojnie.
I napisz co wybierasz to dokładnie porównamy oferty.
 
Do góry