65 cali do piłki nożnej

tomaszbe

New member
Witam ponownie,

2 tygodnie temu zakupiłem telewizor Sony 55xe8505 i był to błąd. Po namowach Kikiego już byłem zdecydowany na 65 cali ale akurat wpadla mi solidna promocja na tego soniacza i wyrwałem go za 3300zł w Saturnie. Niestety jest dla mnie za mały, w sklepie wydawał się ogromny, po powieszeniu na ścianie jednak nie robi wrażenia. Dodatkowo mega mnie irytuje w nim kilka detali - podczas oglądania mistrzostw niby wszystko jest ok, obraz w 4k robi wrażenie ale wystarczy że pójdzie zbliżenie kamery na piłkarza i wokół jego głowy widać piksele i jakieś artefakty. Albo cały obraz meczu jest idealny, kolory piękne, ostry ale na włosach piłkarza co jakiś czas pojawiają się biało czarne "krzaczki" jakby obraz śnieżył. Tylko w takich scenach, nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Dodatkowo o ile obraz z nc+ jest w miarę spoko, tak z netii kanały HD to jakaś porażka. Obraz na youtubie też się rozmazuje, widać piksele i słabe odwzorowanie kolorów mimo że mam światłowód 300mb i bawiłem się kilka godzin ustawieniami. Mam jeszcze możliwość zwrotu więc tak zrobię i tym razem proszę o jakieś podpowiedzi co wybrać w rozmiarze 65cali. Wcześniej byłem uparty żeby wziąć markę Sony, teraz mi wszystko jedno, na androidzie też mi nie zależy. Chcę po prostu oglądać bardzo dobry obraz przede wszystkim podczas piłki nożnej, bez żadnego smużenia, pikselozy czy błędów obrazu. Więc na matrycy 120hz VA, 4k, niezły HDR.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.7m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? nie przeszkadza
7.Jaki masz obecnie telewizor? Sony 55xe8505
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? HDR, matryca 120Hz, 4k, matryca VA
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? netia i nc+
10.Jakie urządzenia? mozliwe ze jakis soundbar ale nie koniecznie
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? ?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? pilka nozna, netflix, nagrania z pendriva
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki? brak
17.Preferencje co do wielkości? 65 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? pikseloza, rozmazany obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5500
21.Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Raczej tak
 

agricola

New member
Nie wiem czy jest telewizor, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Możliwe, że tak. Ale podejrzewam, że budżet trzeba by podnieść o 1500 zł. Ja mogę polecić Philipsa 7502 - jest sporo poniżej ceny, ale nie ma matrycy VA. Natomiast IPS funkcjonujący tam to całkiem przyzwoita matryca. Reszta wymagań spełniona. Soundbara Ci nie polecę. :)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Jak do piłki nożnej zwróć głownie uwagę na efekt DSE w LCDkach, bo możesz być bardzo niezadowolony. Jak co testy (by wykryć efekt DSE) masz na youtube.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra telewizory
PHILIPS 65 Pus 7502 za 4999 zł
TcL 65X2 za 5199 zł
Samsung 65mu 7002 za 5699 zł
 

tomekkepa

New member
Podłączam się pod pytanie.
Obecnie mam Panasonic AS650 z ktorego jestem bardzo zadowolony, plusy to ladny obraz, szybkosc dzialania i w pilce noznej tez jest ok.
Potraktuje go jako odnosnik.
Zastanawiam sie nad 65 cali Philipsem 7303, 7502 lub Panasonic ex700e.
Z tego co sie orientuje to Philips 7502 jest modelem zeszlorocznym.
Pytanie o ile te 3 powyzsze modele sa lepsze od mojego obecnego, jak z szybkoscia dzialania (menu, przelaczanie kanalow z modulem cam) oraz ktory z nich bedzie najlepszym wyborem i dlaczego?
 
Do góry