65 cali do 7500

waka23

New member
Cześć.
Wziąłem oleda C1 ale okazało się że ma za dużo godzin przeplatane, bo 1800.
Szukam więc alternatywy do 7500. Ciągle zastanawiam się nad nowym C1 który jest za 7500 lub jakimś dobrym LCD. Zastanawiam się poważnie nad hisense u8h
Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Salon - 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - głównie na wprost,
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? TV na
przeciwko drzwi tarasowych i wieczorem świeci słońce ale można zasunąć zasłony

7. Jaki masz obecnie telewizor ? OLED C1 65
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
2.1 earc
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Dekoder Cyfrowy 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox series x i Denon 1600h
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, Amazon, HBO max
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie ale głównie wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolny system
19. Preferencje co do marki ? brak zdania
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7500 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie cenowej i potrzeb masz Oleda najnowszego Philipsa 65Oled 707 ( za 7399 zł) i to dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł
Za 8250 zł masz nowy LG 65C21 też z pakietem.
Jeśli nie Oled - to chociaż Mini Led z najwyższej półki
  • 65C935 za 7699 zł z pakietem
  • 65Qned 913 za 7699 zł pakietem
  • 65QN85 za 6999 zł z pakietem
 

waka23

New member
W tej klasie cenowej i potrzeb masz Oleda najnowszego Philipsa 65Oled 707 ( za 7399 zł) i to dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł
Za 8250 zł masz nowy LG 65C21 też z pakietem.
Jeśli nie Oled - to chociaż Mini Led z najwyższej półki
  • 65C935 za 7699 zł z pakietem
  • 65Qned 913 za 7699 zł pakietem
  • 65QN85 za 6999 zł z pakietem
Jak wygląda kwestia gwarancji w tcl? I co to za pakiet?
 

luck76

Well-known member
Jeśli nie Oled - to chociaż Mini Led z najwyższej półki
  • .......
  • 65QN85 za 6999 zł z pakietem
Kolega odpowiedział na pytanie: Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolny system
Samsung (pomimo super obrazu w QN85) niestety w porównaniu z Androidem jest mulasty.
W ME, MM i Euro masz poniżej 7500 zł PHILIPS 65PML9506 (trzeba tylko sprawdzić czy nie ekspozycja) a za 6999 zł w Euro Panasonica OLED TX-65JZ1000E który nakrywa 706 czapką. Na pewno żaden z powyższych i tych z propozycji Kikiego nie może się równać z C1 w kontekście gier - tam masz 4x hdmi 2.1.
 

waka23

New member
Dlatego Samsung odpada, co prawda z Samsungiem z górnej półki nie miałem do czynienia ale podejrzewam, że może być podobnie.
2.1 potrzebna mi są dwa, do amplitunera i konsoli. Ważne żeby earc działał bezproblemowo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled Philipsa masz na nowej matrycy EX.
Panasonic stanął w szranki z Oled Samsung, Philips, LG - . Na pokazach różnych materiałów był na III miejscu.
Jeśli chodzi o multimedia to jest zdecydowanie na końcu !
Philips 65Mini Led 9636 jest za 7999 zł , model 65PML9506 za 6999 też jest extra ale Oled wygrywa.
Żaden z nich nie ma wolnego systemu !!!!
 

luck76

Well-known member
Oled Philipsa masz na nowej matrycy EX.
Panasonic stanął w szranki z Oled Samsung, Philips, LG - . Na pokazach różnych materiałów był na III miejscu.
Jeśli chodzi o multimedia to jest zdecydowanie na końcu !
Skoro piszesz o nowej matrycy i szrankach to podziel się gdzie stanęły w szranki: JZ1000 vs C2 vs 707 i do tego Samsung? Ciekawi mnie w jakich kategoriach.
Widziałem natomiast relację z ślepego testu flagowcow oled 2022 i tam panasonic i sony ograło LG i Samsunga. Trudno się temu dziwić skoro Japończycy są niekwestionowanymi liderami w obszarze profesjonalnych rozwiązań dla telewizji. Jak chcesz się przekonać, poproś dostawców których produkty sprzedajesz/zachwalałeś aby zaprosili Cię na targi IBC do Amsterdamu.
 

luck76

Well-known member
Dlatego Samsung odpada, co prawda z Samsungiem z górnej półki nie miałem do czynienia ale podejrzewam, że może być podobnie.
2.1 potrzebna mi są dwa, do amplitunera i konsoli. Ważne żeby earc działał
Propozycja Kikiego dot Philips Oled 707 wygląda ciekawie, o ile da Tobie oświadczenie, że zobowiązuje się naprawić ewentualne wypalenia powstałe w ciągu 24 miesiecy od dart zakupu. Biorąc pod uwagę, że oglądasz 4-6h dziennie, 1800h zrobisz w niespełna rok, a sam stwierdził, że „Dla oleda to znaczący przebieg”.
 

luck76

Well-known member
Chyba jednak zdecyduje się na jakiegoś LCD. Większa jasność, brak wypaleń, czernie i kontrast będące blisko oleda są kuszące
Kiki zaproponował Tobie dwa super modele Philipsa. Masz tez w MM Sony 65x95j poniżej 5800 zł. Nie ma miniledow ale super obraz i mocny HDR. Sam kupiłem 75 calową wersję tego Soniaka, niestety była trafiona i serwis wymienił mi na minileda. Mogę więc napisać jako użytkownik obydwu technologii (a nie sprzedawca - sorry Kiki ;) ), że nie widzę różnicy w obrazie, co więcej większa jasność paneli miniled powoduje że jest mocniejszy blooming, ale po zmniejszeniu jasności efekt ustępuje. Podsumowując, jeśli nie różnica 1200 pln nie robi, bierz 9506 (kino masz więc pytanie czy warto płacić za ekstra soundbar w 9636) a jeśli robi to Sony. Pozostają jeszcze ciekawe odbiorniki T(homson)CL, tyle, że tu poza kwestią kulawego softu, do jednorazowego wydatku na zakup dolicz sobie duuuuzo wyższe zużycie energii przekładające się na bieżące rachunki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Piszesz o kilku rzeczach wykluczających się wzajemnie.
Nie chcez Oled - nie musisz kupować .
To jest tylko propozycja dla kogoś kto chce mieć najlepszą jakość obrazu
Pytałeś o ilość 1800 godzin - dostałeś zwykłe matematyczne wyliczenie.
TO tak jakbyś kupił trzyleni samód z upustem 5% od nowego.
Ale każdy w określonych warunkach zam decyduje.

Pokaz Oled Philips i porównanie do innych modeli było wykonane na targach w Berlinie 2022.
W kategoriach jakości, płynności , głębi obrazu , wydajności.
Mam Oleda i jestem bardzo zadowolony każdego dnia.

Gwarancje na produkty na całym świecie dają producenci sprzętów.
To gwarantują światowe i europejskie przepisy.

=============
Wake23
To Ty masz być zadowolony z zakupu.
Jeśli uważasz , że lCD - to LCD.
Twoja kasa - Twoja radość.

TCL już odrobił lekcje i zdobywa od kilku lat najwyższe wyróżnienia w Europie.
Nowe model mają bardzo dobrą prasę.

Poczytaj ostatni wpis zadowolonego.

Jeśli chcesz najwyższą jaość nie Oled tv - to masz mini ledy
  • Philips 65PML9636
  • TCL 65C935
  • LG 65Qned913
 

luck76

Well-known member
Piszesz o kilku rzeczach wykluczających się wzajemnie.
Nie chcez Oled - nie musisz kupować .
To jest tylko propozycja dla kogoś kto chce mieć najlepszą jakość obrazu
Pytałeś o ilość 1800 godzin - dostałeś zwykłe matematyczne wyliczenie.
TO tak jakbyś kupił trzyleni samód z upustem 5% od nowego.
Ale każdy w określonych warunkach zam decyduje.

Pokaz Oled Philips i porównanie do innych modeli było wykonane na targach w Berlinie 2022.
W kategoriach jakości, płynności , głębi obrazu , wydajności.
Mam Oleda i jestem bardzo zadowolony każdego dnia.

Gwarancje na produkty na całym świecie dają producenci sprzętów.
To gwarantują światowe i europejskie przepisy.

=============
Wake23
To Ty masz być zadowolony z zakupu.
Jeśli uważasz , że lCD - to LCD.
Twoja kasa - Twoja radość.

TCL już odrobił lekcje i zdobywa od kilku lat najwyższe wyróżnienia w Europie.
Nowe model mają bardzo dobrą prasę.

Poczytaj ostatni wpis zadowolonego.

Jeśli chcesz najwyższą jaość nie Oled tv - to masz mini ledy
  • Philips 65PML9636
  • TCL 65C935
  • LG 65Qned913
Kiki nic się nie wyklucza, trzeba mieć jedynie świadomość czego się potrzebuje i co jest dla Ciebie najważniejsze. Dla jednego będzie to super czerń, dla drugiego bardzo duża jasność, dla jeszcze innego perfekcyjne odwzorowanie kolorów a dla jeszcze innego brak problemów z wypalaniem matrycy czy kulawym softem - niezależnie jak byś zachwalał jeden produkt albo próbował umniejszać innemu. Ktoś inny, bo ja nie, może odnieść wrażenie, że próbujesz proponować akurat to co dystrybutorzy mają dostępne (a inni dostawcy zaopatrzyli się wcześniej i mają coś innego). Czasami lepiej, jeśli się czegoś nie ma, odesłać Klienta do konkurencji. Pamiętaj, że to co piszesz i rady których udzielasz tutaj zostaje i kiedyś ktoś może np w przypadku sporu z producentem użyć. Zdecydowanie bardziej wsłuchiwałbym się w potrzeby kupującego i proponował mu produkty o cechach które wskazuje a jeśli nie wskazał dokładnie, naprowadzał. Kolega jak widzisz ma obawy co do technologii Oled. Fajnie że wskazałeś na minileda, fajne masz produkty (szczególnie TP Vision tj. Philips), tylko uważaj na zbyt mocne promowanie TCL.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale czego się nie ma ?

Dziś nie ma problemów z dostępnością produktów dowolnych.
Większość jednak ogranicza się do ceny w klasie.
I tu TCL na dziś jest najlepszy.
Firma juz odrobiła wiele lekcji.

Oled - każdy może mieć obawy.
Ja mam w domu, przygotowałem i nie mam już obaw. A jakość wynagradza każdy nawet pochmurny dzień.
W tej klasie Philips Oled TV - świetne ma oferty.
 
Do góry