65 cali, 5,5k zł - jaki TV?

MrJr

New member
Cześć,
Przymierzam się do kupna telewizora do salonu. W zasadzie to myślałem o oledzie B8 55 cali, ale ponieważ odległość do kanapy to ok 4m, chyba lepiej wybrać 65, a 65 calowy Oled kosztuje, jak na mój gust, już trochę za dużo. Poza tym, naczytałem się trochę o tym, że teraz kupno Oleda to trochę ruletka dotycząca tego, na jaką matrycę się trafi. Podsumowując - oledy chyba powinienem sobie odpuścić, racja?
To tyle tytułem wstępu, a teraz do rzeczy:


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 + goście
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Duże okna po jednej ze stron przyszłego telewizora. Raczej nie ma szans aby świeciło wprost na ekran
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Od dłuższego czasu szczęśliwie nie posiadam żadnego :)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Aplikacje do serwisów stremingowych - Netflix, HBO, etc. Dobrze by było móc stremować coś z PC
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ethernet i z niego to, co oferuje netflix, nie planuję zakłądać telewizji
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC, pewnie jakiś soundbar (kwestia osobnego zakupu), w przyszłości konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? mam nadzieję, że max 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? W przyszłości planuję zakup konsoli. Myślę, że będzie to kilka godzin w tygodniu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie pamiętam, dawno nie miałem tv
19. Preferencje co do marki ? brak, chociaż słyszałem dużo dobrego o OS-ie LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D? - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok. 5,5k zł


Z góry dzięki za wszelkie porady i sugestie.


Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra telewizory:
- Philips 65PUS8102 za 5500 zł
- Lg 65 sk 8000 za 4850 zł
- Philips 65PUS8602 za 5400 zł
- TCL 65X2 za 5199 zł
- LG 65 sk 8100 za 4650 zł
 

MrJr

New member
Dzięki za odpowiedzi.
Zastanawiam się nad 65PUS8102, ale:
1. Mam wnękę na TV szerokości 158 cm. Sam TV ma 143 cm szerokości. Czy przy małej ilości wolnego miejsca po bokach, ambilight będzie się jakoś sensownie sprawdzał?
2. Naczytałem się dużo narzekań na ten konkretny model i ogólnie na serwis Philipsa. Jak to z tym tak właściwie jest? Kiki, czy relatywnie dużo osób narzeka/reklamuje ten TV? Czy serwis Philipsa jest rzeczywiście aż tak antykonsumencki, w porównaniu do serwisów innych firm?

LG SK8000 jest droższy niż SK8100?
Czy jest jeszcze jakie inny Direct Led mieszczący się w moich granicach budżetu?
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.Wystarczy na pracę ambilightu.
2.On nie potrzebuje reklamy. Składamy jedynie informację -
- Philips 65PUS8102 za 5500 zł
- Lg 65 sk 8000 za 4850 zł
- Philips 65PUS8602 za 5400 zł
- TCL 65X2 za 5199 zł
- LG 65 sk 8100 za 4650 zł
Podobnie jak na inne modele - kto chce wybiera !
Hejterów nie brakuje.

LG sk 800 i 8100 - jest w tej samej cenie od dziś.

Sony 65XF9005 za 6699 zł Z DL
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie firmy w Unii Europejskiej mają określone prawem zasady.
Philips również i musi realizować je.
Relatywnie dużo jest niestety hejterów.
Użytkownicy podobnie jak w innych firmach mają podobny poziom wad.
Serwis działa normalnie.
Jak trzeba też pomagamy.
 

MrJr

New member
Jestem mocno zainteresowany Philipsem 65PUS8102, ale zacząłem też rozmyślać o Samsungu 65Q6FNA. Możecie powiedzieć coś w tematcie porównania tych dwoch telewizorów?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Tak, Philips nie dość, że tańszy to zostawia bardzo daleko w tyle tego Samsunga, to już nawet lepiej brać NU8002 za 4900 zł. Ten Philips jest jednak lepszy nawet o droższego o 1200 zł Sony XF9005.
 

ebola1972

Member
philipsa zostały już praktycznie resztki a i nie wiadomo z jakiej partii produkcji. pomijam wczesną z wadliwymi tconami bo ta mam nadzieję już się wyprzedała. jakaś partia tv miała problem z tzw "szachownicami" co raportowało kilku forumowiczów. jakkolwiek tv ten po zakupie należy poddać szczegółowym testom żeby się nie naciąć.
Jest na forum użytkownik ( nie pamiętam nicka) który nabył kolejno 2 philipsy z szachownicami, potem wymienił na nu8002 z jakimiś wadami a ostatecznie nabył sony xf9005 i sobie chwalił na niekorzyść nu8002.
 
Ostatnia edycja:

doogas

New member
tak czytam forum i czytam i w sumie malo w tzw. sugeroweanych opcjach jest Samsunga, jest jakis powod ku temu? sam jestem w sytuacji jak kolega z 1wszego posta i sie rozgladam teraz za kupnem tvka 65' i ja bym na slepo poszedl w Philipsa, ale WAF mocno cisnei w Samsunga, no wiec szukam silnego uzasadnienia na NIE :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung też jest ok.
Nie ma DTS-u.
Philips ma dużo większe możliwości, wyposażenie, aplikacje, otwarty system, ambilight. Wkrótce update i nowe możliwości.
 
Do góry