65 cali, 4K, zastosowanie: filmy, gry, podłączanie PC - Sony KD-65X8505B?

mushabelly

New member
Witam,
Szukam jakiegoś TV 65 calowego z 4K. Cena - ostatecznej decyzji nie podjąłem ale tak okolice 15k.

Nie wypełniam całego schematu gdyż zależy mi tylko na paru rzeczach. Mianowicie:
- niski input lag, obecnie mam KDL-55W905 z super niskim input lagiem, wiem że 4K nie będzie miał takiego ale chociaż okolice 40-50ms, gdyż planuję w FPS-y na konsoli grać
- będzie podłączona PS4
- bezproblemowe podłączanie PC na którym będę czasem grał, wprawdzie nie mam karty z HDMI 2.0 ale planuje zakup takiej w przyszłości
- 3D nie potrzebuję ale pewnie i tak będzie, jeśli już być musi to pasywne, przy aktywnym po 5 min boli mnie głowa i pojawiają się nudności

Myślałem nad Sony KD-65X8505B. Dobry wybór?
 

bemx2k

New member
Podepne sie pod zapytanie kolegi mushabelly , nosze sie z zamiarem zakupu TV 4K 60''max 65''
zastosowanie glownie filmy odtwarzane z PC oraz 4k z Netfix .
Slyszalem ze niektore TV maja problem z tym odtwarzaniem strumienia UHD z interentu .
Jaka narazie rozmyslan nad Samsung UE65F9000
ponoc w swojej klasie cenowej niema konkurencji ?

update

mushabelly
Sony KD-65X8505B Jest Zdecydowanie w czolowce
 
Ostatnia edycja:

mushabelly

New member
Pewnie zdecyduje się na Sony. Niestety ( a może i nie ) dowód osobisty stracił ważność i nie mogę na raty kupić :p. Mam 3 tyg na poszukiwania.
Myślałem też nad KD-65X9005B ze względu na ograniczone miejsce na głośniki ale cena już robi się szalona a i dźwięk i tak pewnie lepszy będzie na jakiś kolumnach ( zmieszczą się kolumny o szerokości 19cm, niestety muszę je na szafce ustawić więc kolumnowe raczej odpadają ).
 

wlodek1001

New member
Nie wiem po co komu teraz 4K, konsole chyba nie obsługują takiej rozdzielczości, filmy to cud, jak system sie upowszechni/żródła/ będzie mozna kupić za nizsze ceny, ale 4K to teraz robi wrażenie, za 5-7 lat będzie 16K i nowe dylematy nabywców
 

bemx2k

New member
wlodek1001

Zgadza sie ze brak materialu 4K ale z miesiaca na miesiac bedzie tego coraz wiecej , do tego lubie ogladac fotki z wakacji i weekendowych wypadow a jest tego rocznie kilkaset sztuk .
Sprawdzalem w sklepie zdjecia wygladaja rewelacyjnie na TV 4K

Tak czy owak jak ktos zarabia w miare przyzwoicie
i nosi sie z zamiarem kupna nowego TV to 4K jest jak najbardziej dobrym wyborem
szczegolnie ze mozna niektore modele wyrwac za 2500£ z 5iecio letnia gwarancja
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dodałbym, że autor także chce podłączyć PC, a zapewniam że jak odpali COD/BF, czy też jeden z tytułów ogromnej biblioteki gier, to długo będzie zbierał szczękę z podłogi. Warunkiem jest oczywiście odpowiednia odległość, do tego mocny PC!
Najlepiej coś w SLI/Crossfire, a same karty w SLI to 3-4tys. ;)
Więc zabawa nie będzie tania, ale warto zmodernizować sprzęt dla tych wrażeń.
PS4 przy tym, będzie wyglądać jak bardzo biedny kopciuszek.
 

mushabelly

New member
Dzięki za propozycję. Rozważam 65WT600 albo ww Sony. Tylko tak jeszcze sobie myślę czy może nie kupić czegoś w okolicach ... 80 cali? TV będzie oglądany z około 3 metrów. Chyba jednak troszkę za mało. Zajmie wtedy akurat całą, szeroką na 183cm szafkę :p. No nie wiem, może jednak zostawię miejsce na jakieś wąskie głośniczki.

PC mogącego obsłużyć 4K w tej chwili nie mam ale też mi się bardzo nie śpieszy. Dlatego HDMI 2.0 w Sony to nie problem.

Jak na razie to zamówiłem Couchmastera :p opinie ma dobre.
nerdytec Online-Shop

W sumie to mogę się wstrzymać z kupnem nawet parę miesięcy. Czy w tym czasie będzie może premiera czegoś wartego uwagi?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Armanig ma 80" z okolic 3metrów, możesz jego pytać o odczucia.
Jeśli możesz się wstrzymać to warto, bo pewnie przed świętami ruszą mocne akcje marketingowe na modele UHD, co przyniesie zauważalny przeskok cenowy na większe rozmiary.
 

mushabelly

New member
Oj, pomierzyłem jeszcze ( jestem po mini remoncie ) i jednak na wysokość nie zmieści się :(. Ostatecznie mógłbym szafki nad TV troszkę wyżej przesunąć ale wtedy kot się obrazi bo wyleguje się pod sufitem :p.
No i dodatkowo zmniejszyła się odległość na 2,4 - 2,5m. Taka odległość to chyba jednak za mało dla 80 cali.

Myślicie że jest szansa żeby ww model Sony jakoś znacząco staniał do świąt? Nie wiem czym mam czekać bo już mnie nosi :p.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic łyka wszystko w 4K na dzień dzisiejszy.
No i cena jest super .
Poproś o prezentację modeli w domu to sam najlepiej ocenisz.
Nigdy lepiej nie wybierzesz jak sam , w swoim domu, w swoich warunkach.
 

bemx2k

New member
Dodałbym, że autor także chce podłączyć PC, a zapewniam że jak odpali COD/BF, czy też jeden z tytułów ogromnej biblioteki gier, to długo będzie zbierał szczękę z podłogi. Warunkiem jest oczywiście odpowiednia odległość, do tego mocny PC!
Najlepiej coś w SLI/Crossfire, a same karty w SLI to 3-4tys. ;)
Więc zabawa nie będzie tania, ale warto zmodernizować sprzęt dla tych wrażeń.
PS4 przy tym, będzie wyglądać jak bardzo biedny kopciuszek.


Wedle Ciebie to wraz z rozdzialka idzie jakosc grafiki :) zapewniam cie ze czy to BF4 czy tez COD w Full HD bedzie wyglada tylko ciut slabiej niz w 4K ,wszystkie textury beda na 4K TV takie same tyle ze ogolnie obraz bedzie ciut ostrzejszy .
Na gry robione z mysla o 4K poczekamy 2-3 lata minimum , na textury w takiej rozdzialce potrzebne bedzie minimum 5GB na karcie :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widziałem na prezentacji gry na Panasonicu WT600 i powiem że na grach to dopiero widać 3D bez okularów- wielki szacun !!!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wedle Ciebie to wraz z rozdzialka idzie jakosc grafiki :) zapewniam cie ze czy to BF4 czy tez COD w Full HD bedzie wyglada tylko ciut slabiej niz w 4K ,wszystkie textury beda na 4K TV takie same tyle ze ogolnie obraz bedzie ciut ostrzejszy .
Na gry robione z mysla o 4K poczekamy 2-3 lata minimum , na textury w takiej rozdzialce potrzebne bedzie minimum 5GB na karcie :(

Chyba inaczej rozumiemy pojęcie "ciut".
Różnica na tych samych grach (tyle że w wyższej rodzielczości) jest ogromna, chodzi mi o ogólny odbiór i wrażenia.
 
Ostatnia edycja:

mushabelly

New member
Jeszcze mam małe pytanko. Jak jest z HDMI 2.0 w Sony 65X8505B bo nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Obsługuje 60Hz?

Jeszcze się waham bo Panasonic jednak trochę droższy. Moglibyście polecić jakiś sklep? Może być stacjonarny, najbliżej mi do Olsztyna ( warmińsko-mazurskie ).
 

mushabelly

New member
Sorry, nie było mnie jakiś czas. Chyba jednak będę się skłaniał ku Sony KD-65X8505B. W sumie to nie muszę nawet sprawdzać bo już miałem okazję na żywo go oglądać. No i też nie chciałbym robić problemów :). Tylko wyszło na to że będę miał sporo roboty i nowym TV raptem tydzień będę mógł się nacieszyć ( do końca roku :( ) więc nie wiem czy jest sens teraz kupować ( no nie ma :( ale kusi mimo to ) czy czekać na nowsze modele.
 
Do góry