65 cali, 4 tys - 5 tys

justine

New member
Hey. Szukam telewizora dla rodziców. Oglądają głównie kanały z Polsatu, czasem jakiś film. Kwota ok 5 tys ale im mniej tym lepiej heh.
Byłam w sklepie i zastanawiam się między:
Samsung 65Q80A
Samsung 65Q77A
LG 65NANO863PA
LG 65NANO923PB

Nie wiem czy warto dopłacać do tych wyższych modeli? Można odczuć różnice? Chyba, że jeszcze warto się jakimś zainteresować?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO tych potrzeb dla rodziców masz już mini led w zasięgu :
- 65C825
Będą zachwyceni i z obrazu i z dźwięku.
Masz jakość najbliższą dla oleda.

Jeśli jednak LCD to Philips 65PUS9206 albo 70" PUS8535
Jaką mają odległość od ekranu ?
 

justine

New member
Odległość od ok 2,5 do 3,5 metra. Musiała bym zmierzyć. Ten Phillips w czym lepszy od tych co ja wymienilam?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

mpDante

Member
Bez reklam
Do normalnego oglądania TV cyfrowej wystarczy średniak 120Hz, więc nie szalałbym i brał Q77A od Samsunga lub Sony 65X85J (oba na matrycy VA, więc z dobrą czernią) lub LG 65NANO863 (IPS, lepsze kąty, słaba czerń, bardziej nadaje się do jasnych pomieszczeń). Kwestia w jakich warunkach tv będzie oglądany? Jasne, ciemne pomieszczenie, pod kątem czy prosto przed tv itd.

Jeżeli nie będzie oglądania filmów w 4K/HDR to zwyczajnie szkoda kasy na coś droższego, bo te "średniaki" to i tak jedne z najlepszych tv na rynku, nie mają przede wszystkim wygaszania strefowego (Philipsy też nie mają, a PUS8535 ma tylko 60Hz).
 

justine

New member
Dziękuję za odpowiedź. O to właśnie chodziło mi, bo nie znam się i nie wiem czy dokładać na wyższe numerki czy nie.
A pokój jest jasny, od południa, jedynie na ścianie gdzie telewizor ma stać położona będzie cegła. Tv ogladane pod małym kątem myślę.
Czyli z tej trójki najbardziej pasowałby LG?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

mpDante

Member
Bez reklam
Pod kątem lepiej sprawdzi się LG, ale pozostałe dwa też są dobre i pod niewielkim kątem też będzie dobry obraz... Patrząc tylko na ceneo, to Sony X85J ma najlepszą cenę (ale często duże markety mają dodatkowe rabaty obniżające cenę) i gdybym miał wybierać dzisiaj, wziąłbym Sony... Więc kieruj się najlepszą ofertą cenową i każdy z zaproponowanych przeze mnie będzie dobry :) Ewentualnie przejdź się do sklepu i zobacz który się bardziej podoba...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz 3,5 m - to sięgałbym po 70".
Czyli 70" PUS8535
Będzie extra do tych potrzeb.
 

justine

New member
A gdybym chciała trochę dołożyć i patrzeć bardziej w kierunku miniledow to który byłby lepszym rozwiązaniem? Ten polecany w temacie TCL czy Samsung QN85A? Samsung droższy.
Z telewizorami TCL nie ma żadnych problemów? Przyznam się szczerze, że pierwszy raz usłyszałam o tej marce tutaj, dziewki Wam. A opinie ma chyba zachęcające..

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

mpDante

Member
Bez reklam
Tylko jaki sens do TV naziemnej? Jak chcesz zaszaleć, kup oleda LG 65A13 (60Hz) lub 65B13 (120hz). QN85 to dobry tv, ma ponad 700 stref wygaszania... I
i matrycę typu IPS, więc taki trochę przerost formy nad treścią... Zastanawiasz się czy kupić sporotwe auto, żeby jeździć po bułki? ;) No, ale kto bogatemu zabroni ;)
 

justine

New member
Gdybym była bogata, to pewnie poszła bym do sklepu, kupiła najdroższy i juz. A tu Do bogatej mi daleko, niestety. [emoji2960] Pomyślałam tylko, że te mini ledy mogłyby być zakupem bardziej przyszłościowym. Może za parę lat jakość kanałów pójdzie w górę wtedy przydał by się telewizor ciut lepszy. Obecnego Samsunga rodzice posiadają od 19 lat. Pewnie wynik nie do pobicia z dzisiejszym sprzętem.
Nie będzie więc znaczącej różnicy na kanałach cyfrowego Polsatu między zwykłym ledem a tym mini? A Netflix? W razie gdyby chcieli coś obejrzeć.
Ale miło mi, że trafiam tutaj na osoby które przy doradzaniu kierują się logiką. Jestem tutaj prosząc Was o porady, bo jestem zielona w temacie a chce kupić mądrze, bez przepłacania ale jednocześnie aby za parę lat nie było jakiś braków w tv.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

tomhusky

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zadajesz podobne pytania i masz bardzo podobne jakościowe i przyszłościowe rozterki do moich ostatnich postów z tematu "Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki", tylko rozmiar 75" z 4 m. Poczytaj, może coś się przyda, a ja też jestem ciekaw opinii tutaj.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Podsumowując, miniledy dają ci 160-700 stref wygaszania przy 65", co jest przydatne przy filmach 4k w hdr i wtedy jak ktoś przesiada się z tv wysokiej klasy. Jeżeli masz zwykły, stary tv to już zakup dobrego tv 120hz da ogromną różnicę w jakości. Moim zdaniem, nie ma sensu przepłacać w twoim przypadku... Decyzja i tak należy do ciebie.

Miniled to jest rodzaj podświetlenia, więc nadal jest tam standardowa matryca IPS lub VA.Dopiero faktyczny skok jakościowy zobaczysz kupując oleda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie wybrałbym mini leda 65C825.
Nie zawiedziesz się . To telewizor roku w Europie.
 
Do góry