65"-75" w co warto zainwestować?

Wild Zenon

New member
Witam ponownie.
Po kilku dniach użytkowania napiszę kilka zdań a następnie za 2 tygodnie postaram się ponownie opisać na zimno na temat TCL 75C70. Teraz może być troszkę za szybko napisana.(Dla przypomnienia obecnie użytkuje Pioneer Kuro 50')

Nie wiem od czego zacząć ale myślę że warto od plusów.
Wielkie WOW robi wielkość 75! Z tego co oglądałem przy tej wielkości ekranu ale z odległości którą ja mam od TV a więc 5-6 metrów a wcześniej był 50 cale to wreszcie widzę że jest ogromny przeskok. Za 5-6 lat napewno będę celował w 77-80 :).
Materiał 4K jest imponujący a najbardziej ten z XBox one X i You Tube. Bardzo dobrze wygląda z Netfixa z tv TCL ale nie zachwycająco. Obraz FH z nc+ jest dobry ale nie robi żadnego skoku do przodu w stosunku do Kuro z przed 9-10 lat. Trudno w to uwierzyć ale tak jest. Materiał z kanałów SD to przy 75 calach wydaję się najwyżej średni lub poprostu słaby ale na takiej płaszczyźnie nie ma się o to pretensji.
Aplikacje w TV typu Netlfix, You Tube działają sprawnie bez zastrzeżeń. Natomiast jeżeli pstrykamy i chcemy na siłę udowodnić że coś się może przyciąć, zblokować to można to zrobić, jednak trzeba być co najmniej szurniętym. Kanał zwrotny po HDMI (ARC) 2 razy już odmówił współpracy. Trzeba było 2 razy wyłączyć tą funkcję i załączyć raz jeszcze. Funkcja sterowania pilotem głosowym super ale też dwa razy przestała działać. Obecnie od 48h zarówno ARC i sterowanie głosem chodzi bez problemu – więc może to tylko przypadek.
Dźwięk z TV jak na TV jest bardzo dobry.
Sport czyli płynność w piłce nożnej. Najważniejszy punkt jak dla mnie. Jeżeli włączymy funkcję sport (która załącza jakieś tryby – nie wiem jeszcze jakie) i mecz jest z kanału HD jest bardzo przyjemnie (sporadycznie widać obsunięcia w locie i podwojenie). W przypadku piłki nożnej w opcji poniżej HD jest po prostu słabo – jest smużenie. To samo oglądając sport w większości gotowych trybach widać ewidentnie że matryca nie nadąża. Porównuje do KURO i wiem co mówię. Na szczęście w trybie sport jest bardzo dobrze. Pytanie było czy ma 100/120 Hz nie wiem jak to sprawdzić ale na piłce widać że jakaś opcja dodaje powera inaczej powiedziałbym że jest 50/60Hz.
Ogólnie powiem tak – kanał NC+ - mecz w HD – w TV włączamy tryb Sport – jest duża radość w innym wypadku mógłbym się czepiać a w niektórych że jest bardzo słabo.
Kalibracja – tutaj niestety może nie powinienem się do niej odnosić gdyż była gratis. Jednakże muszę to napisać – kalibrację to powinno przejść urządzenie które ją robi. Efekt wizualny na ustawieniach kalibracji to masakra. Żeby mieć jasność pokazałem to innym osobom byli zaskoczeni że obraz może tak źle wyglądać. Jest totalnie zwalona. Oczywiście widać w niej chęć do bycia bliżej naturalnych kolorów ale filmów, sportu i ogólnie TV nie da się na niej oglądać.

Teraz na szybko po kilku dniach pytanie.

Czy kupiłbym go dzisiaj raz jeszcze?

Odpowiedź: TAK – wielkość ma duże znaczenie :) w dodatku można ustawić parametry pod siebie w sporcie i filmie i będzie radość. Nie powiem Wam czy w swoim przedziale cenowym jest coś lepszego bo po prostu nie miałem możliwości porównywać. Widziałem jak gra duży OLED – ale tutaj nie ma sensu porównywać bo znałem różnicę w cenie.

Za 2 tygodnie na spokojnie opiszę raz jeszcze jak będę miał więc materiałów i czasu do obejrzenia.

Pozdrowienia dla wszystkich Userów i Załogi HDTV

P.S.
Nie wiem czy to normalne ale kiedy ekran jest w jednym kolorze np. szary lub zielon, niebieski itd widać coś czego nigdy nie widziałem na KURO. Otóż widać duże 5;6 jasnych plam jakby chmury. Są one duże i przy ekranie statycznym wyglada to słabo. Zastanwiam się czy tak ma każdy egzemplarz czy ten jest wadliwy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gdy podajesz obraz pełen załącza się backlight i nie widać żadnych nierówności. Tak samo kiedyś było w modelach 70, 80, 90" Sharpa.
 

Wild Zenon

New member
Wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Miałem dzisiaj możliwość ok 2 godzin po-testować TCL 75C70 i oto kilka rzeczy które mogę dodać od siebie:
- HDMI - ARC (niezależnie od kabla HDMI) we współpracy z Amplitunerem, w momencie kiedy zmieniamy źródło (uwaga obrazu) traci połączenie z dźwiękiem. Czasami wystarczy wyłączenie T-Linka w TV a w kilku - trzeba wyłączyć TV (on-off) - trochę dziwne ale wygląda na to że to błąd softu TV
- przełączając między Netfixem a You Tubem i Google w TV plus zarządzanie głosowe - system się gubi
- sterowanie głosem ma spory problem ze względu chyba na .. nie wiem co. Potrafi działać przez 2h, 24h, a nagle nie działa - nie ma reguły.
- na coraz większej ilości planszach pokrycia jednym kolorach minimum 80% widać chmury ... białe chmury.

Traktując ten TV jako EKRAN:
- czerń .... tutaj troszkę dłużej się przyjrzałem... a mam do czego porównywać - jest co najmniej dobrze ... nie ... błąd ... jest bardzo dobrze. Jest to wypadkowa też jakości sygnału. Duży plus
- filmy - jeżeli dobre pewne źródło - jest radość ... jest duża radość szczególnie wieczorem. Za dnia - nie testowałem bardziej pod wieczór i też jest miło. Na pewno można parę rzeczy suwakiem zmienić. Tutaj raczej życzenie do KIKIego aby po testach np. 10 egzemplarzy - podawać bardziej przestrzenie dla róźnych suwaków aby każdy mógł świadomie coś zmieniać. Oryginalny tryb film jest dobry ... kilka małych zmian i jest bardzo dobrze ... a nawet i świetnie.
- sport: już troszkę bardziej się przyjrzałem. Np. mecz live z canal+HD a eleven HD to zdecydowanie 2 różne światy. Oczywiście na korzyść canal + mimo że oba kanały z NC+. Widać że TV na zwykłych ustawieniach pod film, standard itp. po prostu sobie nie radzi. W tych czasach to masakra. To po prostu są tryby pod film lub coś innego. Trzeba włączyć tryb sport lub na ustawieniach własnych którąś z funkcji i jest miło. 75 cali i można mecz oglądać. Tutaj za kilka dni dokładnie opiszę jak jest - obejrzymy mecz w 5-6 osób i niech inni stwierdzą. Ja pod względem sportu i płynności jestem bardzo wymagający i każde klatkowanie lub powielanie traktuje jako powód do czerwonej kartki.

Wiem też jak traktować ten TV. Nie kupiłem kombajnu który .... To jest 75" i ekran któremu zapodam materiał ma dać mi radość.

Za obraz w filmie i za sport w pewnych ustawieniach - potwierdzam że jest bardzo dobrze. Jako całość ten TV nie jest idealny i dam radę każdemu. Jak chcecie w nim mieć wszystko to na litość boską on kosztuje ok 10k. więc dołóżcie te 300-400 pln z prezentacją w domu i wybierzcie z 3 egzemplarze do wyboru. To naprawdę żadna różnica.
Wiem że KIKI to sprzedawca i zależy mu na zysku, ale komu też nie zależy. Gdyby jednak wiedział że jak by zarobił kilka procent mniej to napewno wolałby polecać inne egzemplarze. Ekonomi nie da się oszukać a tym bardziej jak myśli w przyszłość.

Pozdrawiam

P.S.
Postaram się odszukać w tym TV jeszcze więcej wad, gdyż każdy na nie czeka. Jednak na dzisiaj nie sądzę żeby były w stanie dojść do poziomu zalet. Oczywiście - podkreślam z OLEDami nie porównujcie, szczególnie tymi w granicach 20pln.

P.S.2
Mimo wykrycia tych wad a mając na uwadze jakość obrazu - Czy teraz bym go kupił?
Tak - kupiłbym i wciąż bez prezentacji w domu z innymi tv w 75".

P.S.3
Ogólnie po KURO jestem nauczy i tego będę się trzymał - niech cena w 100% będzie za ekran. Dźwięk i smarty (tutaj jest dobrze) niech będą w KD i dodatkowych urządzeniach. Nie ma lepszej drogi. Trzeba to sobie jasno uzmysłowić :)

Jeszcze raz
Wesołych i Radosnych ...
 
Ostatnia edycja:

tomaszeklolek

New member
Nie przeszkadza Ci brak uplynniaczy obrazu i ponadprzecietnie smuzaca matryca 60hz?
Ja nie moge patrzec na filmy 24p jak wylacze uplynniacze - wygladaja jakby sie zacinaly (mam samsunga i ustawione redukcje rozmycia na 10 a redukcje drgan na 5 w skali 0-10)
 

Wild Zenon

New member
Nie przeszkadza Ci brak uplynniaczy obrazu i ponadprzecietnie smuzaca matryca 60hz?
Ja nie moge patrzec na filmy 24p jak wylacze uplynniacze - wygladaja jakby sie zacinaly (mam samsunga i ustawione redukcje rozmycia na 10 a redukcje drgan na 5 w skali 0-10)

W TCL 75C70 w filmach lecący z BR czy Netflixa nie ma żadnego smużenia ani rozmycia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tomaszeklolek - TCL 75C70 ma matrycą natywną 100Hz , więc nie wprowadzaj proszę innych w błąd.
Na ten temat pisaliśmy już dziesiątki a może setki razy !

Ale żeby nie było wątpliwości żadnych.

TCL 75C70 ma natywną matrycą 100Hz !!!
 
Do góry