65-75" Niska półka.

azsryel

New member
Witam, chciałbym kupić TV z niskiej półki ponieważ używam go sporadycznie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok. 5x6 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Jeszcze nie wiem
6. Jak słońce świeci w pokoju? - Okno ze wschodu czyli cały dzień bez słońca na ekran.
7. Jaki masz obecnie telewizor? - UE48H6400
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wygodny Smart, AirPlay2
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV satelitarna, PS4 przez hdmi
10. Jakie urządzenia? - Ogólnie urządzenia apple iPhone, MacBook, również urządzenia z androidem
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 1-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - głównie VOD
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - sporadycznie raz w tygodniu może odpalę konsolę na 4h w sobotę
16. Preferencje co do marki? - brak
17. Preferencje co do wielkości? - 65-70 cali
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 4000zł, im mniej tym lepiej
19. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
20. Pomysły: Ogólnie już trochę TV oglądałem namacalnie w sieciówkach ale jest tyle tych modeli, że już nie wiem sam.
Moje typy:

1. LG 70UM7100 cena około 3500zł. Tylko szkoda, że nie ma tego pilota Magic, ale ma fajnego smarta, AirPlay2 i można do niego dokupić tego pilota magic około 200zł

2. LG 70UM7450 cena około 3600 ale posiada chyba to co powyższy model i dodatkowo pilota Magic więc bardziej chyba opłacalny model.

3. Samsung UE70RU7092U około 3200zł, nie posiada pilota w stylu Magic co jest dla mnie minusem ale wydaje się obraz bardziej jaśniejszy, bardziej biały od tego w LG, również posiada AirPlay2 i posiada Tizena który też jest chyba niezły.

Najbardziej skłaniam się w stronę 70UM7450, posiada wszystko czego potrzebuję szybki smart, pilot Magic, AirPlay, ale to wszystko na czym kończy się moja wiedza na temat TV, mam świadomość, że to najniższa półka ale może coś mi będziecie w stanie doradzić, może macie jakieś inne propozycję albo może napiszecie mi coś ciekawego o tych modelach który z nich jest najlepszy?
 
Ostatnia edycja:

JanMar1

New member
taktyczny post. kompletnie sie nei znam na telwiorach. ale zaraz kupie byle co jak Ci tutaj nic nie doradza do 4 tys za 70cali

ja znalazlem:
UE70RU7022 i UE70RU7022k (czy to te same modele?) - widze masę sprzedanych telewizorów, ale nikt o nich nigdzie nie pisze. Ani złych ani dobrych opini. na forum cisza. żadych recenzji ani nic. chyba nie było zapłacone przez producenta no to nie ma polecania.

LC-70UI7652E
70PUS6504


Nie ma już testów prawdziwych chyba, porównujących to co jest dostępne na rynku.
Zostaje liczyć na jakiegoś niezależnego fachowca który konkretnie powie. Do 4 tysiecy i oglądania filów w nocy(bo filmy się w nocy ogląda bo w dzień sie pracuje :) masz 70"xxxx model i nie przepłącaj jak nie masz czegoś co nadaje w 4k i z 120Hz
 

duda007

New member
Samsung z serii RU7 ma masę sprzedanych sztuk bo to najniższa seria UHD, dla raczej mniej wymagającego konsumenta, to i bardziej rozbudowanych opinii mało ;) ale za to jest tanio :)
 

JanMar1

New member
no ok.. ale w tej samej cenie są Sharpy i LG. o nich jest nawet tutaj sporo. Ale nikt ich nie porównuje do Samsungów. Nie sa wogóle brane pod uwagę.
 

azsryel

New member
Póki co myślę nad tym LG 70UM7450 bo ma tego pilota Magic a nie wyobrażam sobie używać smarta bez tego, mam podobny w h6400 i jest to mega wygodne.
Ale ten LG wydawał mi się taki ciemny i szary, może to kwestia ustawień, będę musiał wybrać się gdzieś do marketu i poprosić o pilota, żeby popatrzeć jak jest ustawiony czy to maksimum jego możliwości
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb i Sharp i LG będą extra
Masz je w programie pilotażowym gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dużo waży stopa centralna w 7450.
Większą wydajność ma 70UM7100.
Jak będziesz niebieski masz specjalna ofertę z pakietem.
 
Do góry