65-75" 4k

Boger

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? cały salon 40 m2, część "tv" jakieś 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,7m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 95% na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? słońce nie przeszkadza, okno za linią foteli, prostopadle do tv + rolety zewnętrzne
7.Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 55H6400 Samsung
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? HDR, szybsza niż 60Hz matryca
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka hd, zewnętrzny player
10.Jakie urządzenia? - nvidia shield tv + być może "kiedyś" jakaś konsola dla dzieci
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3h głównie wieczorami
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? w większości filmy FHD i 4k z playera, piłka z C+, dokumenty z kablówki
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie (może kiedyś dzieci na konsoli - aktualnie mam mocnego pc)
16.Preferencje co do marki? Brak
17.Preferencje co do wielkości? najchętniej 75" - jeżeli spełni wymagania
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Wszystkie negatywne efekty przy wyświetlaniu obrazu - przede wszystkim clouding, dse, itp.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? im mniej tym lepiej (przy spełnieniu warunków), nie chciałbym wydać więcej jak 8-10k
21.Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Raczej tak - do tej pory robiłem samodzielnie kolorymetrem

Zależy mi na dobrej czerni, braku cloudingu i dse - bo to one denerwują mnie trochę w obecnym 55h6400 (chociaż po gwarancyjnej wymianie matrycy przez serwis jest zdecydowanie lepiej). Z funkcji smart w tv nie korzystam ponieważ lepiej ogarnia mi to nvidia shield.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Philips 65PUS8102 z takiej wielkości. Zawsze można poczekać na 65POS9002 - ten to już wymiata po całości.
 

Boger

New member
Tego 65POS9002 jeszcze chyba nie ma w sprzedaży? Ciekawe jaka będzie jego cena. Z drugiej strony marzy mi się jednak coś większego niż 65". Przeskok z 55" na 75" to byłoby już coś ;)

W sumie to potrzebuję tv z dobrą matrycą i podświetleniem - cały smart i tak ogarnia mi shield.
Głośniki tv w ogóle mnie nie interesują - audio zawsze leci przez amplituner.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, 75" spełni Twoje wymagania i zmieści się w klasie cenowej.
I masz pełna wyposażenie i wysoką jakość.
A 75" TCL C70 to już piękny obraz.
Cena 9499 zł + pakiet specjalny.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV i napisz na PW.
 

Boger

New member
@kiki

Ten TCL to jest edge led więc jak wygląda na nim clouding? Mam obecnie Samsunga 55h6400 i to co mnie w nim od początku drażniło to właśnie clouding i dse. Po wymianie matrycy jest lepiej. Obawiam się, że przy 75" TCL może być jeszcze gorzej.

Jak w takim przypadku wygląda ewentualny zwrot takiej felernej sztuki? Jakby nie patrzeć 9,5k to jednak trochę grosza...

Oprócz tego TCL po głowie chodzą mi jeszcze:
1. 75MU7010 - do dostania poniżej 10k
2. Philips 65PUS8102 - wspomniany wcześniej przez Duch87 - okolice 8k - direct led + ambilight
3. Samsung UE65KS9500 - ubiegłoroczny flagowiec z direct led - jedyny minus dla mnie to nie płaski ekran (chociaż nie wiem czy to nie uprzedzenie) - poniżej 8k

Wszystkie je mogę w tych cenach odebrać lokalnie więc odpada problem ewentualnej wymiany/zwrotu jeśli cokolwiek byłoby nie tak - to duża zaleta przy wydawaniu 10k...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Zakrzywiony ekran to nie minus, ale i tak za chwilę znajdą się hejterzy.
Z tych, które wymieniłeś ja osobiście brałbym KS9500 bo o ile dobrze pamiętam, najlepiej świeci w HDR, ale sprawdź jeszcze tego PUS8102.

btw
Ja również mam Samsunga H6400 i nie występuje u mnie problem z Cloudngiem, jak na tak budżetowy tv gra bardzo dobrze.
 

Boger

New member
Ja z 55h6400 również generalnie jestem zadowolony. Świetna czerń i kolory, generalnie naprawdę dobry model. Pierwszą sztukę którą kupiłem oddałem - clouding i dse nie do zaakceptowania. Druga sztuka była lepsza i ją zatrzymałem a po jakimś czasie wymienili mi w niej matrycę na nową i w tej clouding już nie przeszkadzał, aczkolwiek dse nadal było (ale słabsze).

Ten ks9500 w testach wypada rewelacyjnie jednak 10" więcej MOCNO kusi ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Boger - z tych co podałeś to Philips 65PUS8102 nie ma konkurencji.
Kosztuje 8199 zł z kalibracją gratis

TCL - nie musisz się obawiać.
To inna liga, wypada lepiej niż Panasonic 75EX780.
Ktokolwiek widział , nie ma cienia wątpliwości.
Zamów do domu, masz pełen pakiet z dostawą i montażem oraz uchwytem gratis w Twoim domu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry