60PK550 - "wojna mrowek" na nowej

nivepl

New member
Witam
wlasnie nabylem ww tv. Wszystko ok poza problemem ktory chcialem pokazac na zdjeciach ale z powodu durnych zasad tego forum nie moge dolaczyc zdjec bo nie napisalem 5 nowych tematow. Nie chcialem durnych tematow tworzyc tylko po to by moc 2 zdjecia z imageshack podlaczyc.
Umiescilem wiec odnosniki do zdjec w podpisie.

Obraz na calej matrycy jest zasiany taka swoista 'wojna mrowek'. Czyli tlo jest zasiane jakims takim sniegiem ktory jest na calej matrycy poza 0.5cm od ramki tv. Widac to na zdjeciach.

Najbardziej dostrzegalne jest to na czarnym tle. Efekt ten widoczny jest tylko do metra od ekranu i oczywiscie z takiej odleglosci nikt tego nie bedzie ogladal. Powyzej metra od ekranu juz jest to niezauwazalne (nawet na czarnym tle).

Oczywiscie jakosc sygnalu cyfrowa, odtwarzacz sieciowy Egreat (wiem ze to chinski chlam) po HDMI. Ale takze po podlaczeniu komputera po VGA efekt ten sam. Ten sam odtwarzacz podpiety do 32" LCD tez od LG wyglada swietnie, nie ma zadnych zaklocen na ekranie.

Z jednej strony nie uzywalem wczesniej 60" matrycy i mozliwe ze efekt taki jest normalny ale nie wydaje mi sie i sadze ze jednak cos jest nie tak. Prosze o wszelkie sugestie i odpowiedzi najlepiej od posiadaczy takiego tv. Z gory dzieki za pomoc.
 

don111

Banned
to jest normalne w plazmach gdy zmniejszasz jasność prawie na minimum
obraz (każdy kolor) jest generowany przez odpowiednią liczbę mignięć piksela, tak działają plazmy
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Sorry,ale raczej nie jest to normalne.Próbowałem na wszystkie sposoby w swoim modelu i nie mam takich ''efektów'',więc raczej serwis.
 

don111

Banned
a Twój model czasem nie wyłącza się przy minimalnej jasności bez sygnału ?
jak stopniowo zwiększasz jasność od zera, to tak może wyglądać właśnie plazma
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No jakoś nie,ale popróbuję.
Generalnie po tej ''zabawie z poprawianiem czerni'',to i mrowienia na czarnym ekranie/tle zbytnio nie widać(mniej niż wcześniej to było widoczne)trzeba dobrze rozjaśnić ekran.Mówiłem że mój model jest ''inny'' niż reszta;):)
 
Ostatnia edycja:
Do góry