60PK250 - czy warto?

pithorr

New member
Jak na razie jestem szczęśliwym użytkownikiem LCD (Sharp 46" dość starej serii HD).
Ale ostatnio taki mały mi się już wydaje...
Wahałem się pomiędzy sprawdzonym Quattronem 52" (ok. 7kzł) a eksploracją plazm w wersji 60" no i wpadło mi toto w oko. Kosztuje sporo mniej (ok. 5kzł), ale:
- najwyraźniej ma już sporo młodszych braci (550, 760, 950 itd.),
- to jest jednak LG,
- no i w ogóle plazmy - wypalanie, jakiś "fosfor lag" i inne potworności ;)

Chciałbym zyskać poradę plazmowców, czy aby ten wynalazek nie jest już jakiś przestarzały (chociaż w porównaniu ma parametry podobne do w/w rodzinki) i w ogóle czy warto to nabyć...
Używane będzie zarówno do oglądania filmów (BD), kablówki UPC w HD (jakość SD nie ma dla mnie większego znaczenia) jak i ekranu komputera z grami typu MoH włącznie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

S_Mac

New member
Z tego co wiem, to nie jest to starszy model, tylko model najniższy z 60 calowych LG. Jest okrojony z pewnych bajerów (np nie ma THX) w porównaniu do 60PK550, ale ogólnie są podobne.
Co do wad plazm, to mam LG 50PC1R już 5 lat i nie narzekam na wypalenia. Teraz przymierzam się do telewizora 60-65 cali i znów będzie to plazma i niech to będzie odpowiedzią na Twoje wątpliwości ;) ale oczywiście jest to moje subiektywne zdanie i nie musisz się nim sugerować.
 

pithorr

New member
Jeżeli myślisz o Lg 60'' to osobiście radzę ci dopłacić do modelu 60Pk550.

Dlaczego?
550 jest droższa od 250 o jakieś 2.000zł!!!

Od razu uprzedzę, że różne wifi, USB, twarde dyski, ściągacze sieciowe i inne tego typu bajery nie są mi zupełnie potrzebne. Dźwięk też nie ma znaczenia, używam zewnętrznego.
Jedynie jakieś funkcje i jakość obrazu... Co to jest ten THX?
No i jeszcze jakość wykonania, buczenie itd. - może tutaj tkwi diabeł?
 

pinok

New member
Dlaczego?
550 jest droższa od 250 o jakieś 2.000zł!!!

Od razu uprzedzę, że różne wifi, USB, twarde dyski, ściągacze sieciowe i inne tego typu bajery nie są mi zupełnie potrzebne. Dźwięk też nie ma znaczenia, używam zewnętrznego.
Jedynie jakieś funkcje i jakość obrazu... Co to jest ten THX?
No i jeszcze jakość wykonania, buczenie itd. - może tutaj tkwi diabeł?

THX to ustawienia dla obrazu, które w teorii powinny wyświetlać obraz tak jak zakładał reżyser.
Zbędny bajer i tak ustawisz po swojemu korzystając z ustawień Expert.
Kupuj PK250/350.
Jak ja kupowałem 350ka była tańsza.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Dlaczego?
550 jest droższa od 250 o jakieś 2.000zł!!!

Od razu uprzedzę, że różne wifi, USB, twarde dyski, ściągacze sieciowe i inne tego typu bajery nie są mi zupełnie potrzebne. Dźwięk też nie ma znaczenia, używam zewnętrznego.
Jedynie jakieś funkcje i jakość obrazu... Co to jest ten THX?
No i jeszcze jakość wykonania, buczenie itd. - może tutaj tkwi diabeł?
Nie wiem gdzie sprawdzałeś ceny i masz taką różnicę?
Bajery nie potrzebne-nie dopłacaj.
Lepsza jakość wykonania-elektronika.Z tego co JA wiem jest lepsza w modelu Pk550.Jeśli ktoś jest bliżej tematu niech zaprzeczy.JA wiem od przedstawiciela Lg(może mnie wprowadził w błąd),ale to będzie taka sama dyskusja jak z gościem który twierdzi że V20,to to samo co S20 tylko z lepszym filtrem...nie ma sensu.
Buczenie-na tym forum jeden wyjątek w modelu Pk950,u mnie(też Pk950) delikatnie przy wyciszonym tv na poziomie 1
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Jak będziesz grał powidoki mogą być naprawdę wkurzające.:sad:
W moim przypadku nie jest to problem jeśli jasność-kontrast ustawi się na 45,orbiter-WŁ. i po kilku godzinach grania poogląda się też tv.Koledzy jak wiem grają i też nie mają z tym problemu z tego co mi na razie wiadomo.Przypadek ''wypalenia'' w Pk950 już był(wielogodzinne granie bez zmiany na inne zródło),ale na szczęście dało się go usunąć.
W tym temacie cię popieram,trzeba być ostrożnym bo ogólny problem powidoków(nie wypaleń),które dość szybko znikają JEST i nie ma się co oszukiwać.
Zdecydowanie lepiej(nawet dobrze)radzi sobie panasonic.
 
Ostatnia edycja:

pithorr

New member
Nie wiem gdzie sprawdzałeś ceny i masz taką różnicę?

No fakt, sprawdzałem u "wiodącego dealera RTV" ;)
250: 5190zł, 550: 7150zł...
Ale faktycznie po małym reserczu w sklepach czysto netowych (których unikam :)) różnica stopniała do 500-600zł. Sam już nie wiem...

Hehe, dzisj byłem w innym "wiodącym" i tam 250 za... 8999zł :shock:. A miało być "nie dla idiotów" ;)

Odnośnie POWIDOKÓW... Co może być wkurzające przy graniu? Myślałem że się owe tworzą tylko po statycznych obrazach...
 
Do góry