60PG7000 czy PS63A756

lewpg99

New member
:eek:k: witam widzę że naprawde macie pojęcie o TV więc poprosze o pomoc
co byście kupili LG 60PG7000 czy SAMS 63PSA756 ja tylko czytałem specyfikacje tych modeli . Dzieki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu bardzo ważne są potrzeby i warnki pomieszczenia.
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

cayenne

New member
Od kilku lat ekploatuję kino domowe w dedykowanym pomieszczeniu bez okien. Z dwóch powodów: wyeksploatowania projektora oraz tego że pomieszczenie jest wykorzystywane tylko do oglądania filmów, chciałbym dokupić do kina plazmę lub LCD.
Do źródeł jak C+ czy BR zamierzam dodać PS3.
Ze względu na przywyczajenie do dużego ekranu (ok 2,5 x 1 m) z projektora zależy mi na jak największej przekątnej obrazu (ale bez szaleństw cenowych).

No i wreszcie pytanie, czy do takiego przeznaczenia lepszy będzie LCD 55A956 czy też plazma PS63A756?
Dodam że to pierwsza faza upgrade-u kina. Ma głównie na celu dopuścić do gry w PS3 i oglądania telewizji HD (mecze).

Dlatego tryb użytkowania będzie wyglądał następująco:
- C+ oraz PS3 przy włączonym oświetleniu na LCD/PLAZMA
- filmy z DVD+BR na projektorze (już i tak wymieniam lampę co 2 lata) bez oświetlenia

Dlatego jakość odwzorowania kina nie tak bardzo mnie interesuje jak np. jakość współpracy z PS3.

Odległość od obrazu to jakieś 3-3,5 m.
 

geojar

New member
Sams 63psa756

lewpg99 napisał:
:eek:k: witam widzę że naprawde macie pojęcie o TV więc poprosze o pomoc
co byście kupili LG 60PG7000 czy SAMS 63PSA756 ja tylko czytałem specyfikacje tych modeli . Dzieki za pomoc

kupiłem 2 tygodnie temu SAMS 63 cale - chodził 2 godz. i padła matryca. Wymienili na drugi egz. - chodził 7 dni i padła matryca ( pasy , linie itp.). I teraz nie wiem czy ten model to szmelc czy tylko trafiłem pechowo . Cały problem w tym , że to klocek , który waży ok. 89 kg i przemieszczanie go do sklepu jest poważnym problemem dla 3 ludzi. Opakowanie - karton wytrzymuje praktycznie tylko podróż do klienta.
Wydaje mi się , że coś jest w tym modelu niedopracowane. Stanowczo odradzam , bo taka sytuacja kosztuje wiele nerwów . Teraz spróbuje z LG 60 PG 7000.
 
Do góry