609 i pytanko o dekodownie

nielot

Member
Odpaliłem sobie koncert w pliku .dts. Miało być HD Master Audio ale mimo iż dzwięk jest świetny to ampli pokazuje na wyświetlaczu jedynie zwykły DTS. HD Master jest nie podświetlone. Grane przez VLC playera po SPDiF. Mam rozumieć że tak naprawdę plik jest zapisany jako zwykły DTS ?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Odpaliłem sobie koncert w pliku .dts. Miało być HD Master Audio ale mimo iż dzwięk jest świetny to ampli pokazuje na wyświetlaczu jedynie zwykły DTS. HD Master jest nie podświetlone. Grane przez VLC playera po SPDiF. Mam rozumieć że tak naprawdę plik jest zapisany jako zwykły DTS ?

To co słyszysz to tzw. DTS core czyli zwykły DTS zawarty w ścieżce DTS HD MA. Po pierwsze po optyku nie prześlesz dźwięku HD, wymagane jest HDMI. Druga kwestia to zarówno odtwarzacz jak i karta dźwiękowa musi umożliwiać przesłanie takiego dźwięku czyli zestawienie "chronionego kanału audio".
 

nielot

Member
No tak. Macie oczywiście rację. O oczywistym nie pomyślałem.. Dzięki

Ale może jednak pociągnę temat.....

Czyli plik .dts odtworzę z pełnym audio w zasadzie tylko
a) z karty muzycznej z dekoderem DTS HD po HDMI
b) z odtwarzacza z dekoderem DTS HD po HDMI zakładając że odtwarzacz da sobie radę z takim plikiem

Czyli w każdej sytuacji potrzebny mi jest odtwarzacz z dekoderem HD Audio ? Czy może mogę przesłać dźwięk po HDMI i 609 go odpowiednio zdekoduje ?

I dalej - czy jeśli będę miał plik mkv z dźwiękiem w formacie HD to kiedy , odtwarzając po DLNA przez TV usłyszę faktycznie to HD ? Czy w ogóle usłyszę ?
 
Ostatnia edycja:

diuczysko

New member
Bez reklam
Dekodowaniem zajmie się ampli, ale niestety nie każda karta dźwiękowa/odtwarzacz jest w stanie wysłać taki strumień do amplitunera przez HDMI. Muszą być spełnione określone warunki.
 

radeqs

New member
Przeczytaj to co jest pod linkiem który dałem w poprzedniej odpowiedzi. Myślę, że Twoje wątpliwości się rozwieją.
 
Do góry