609 i HDMI Pass Through

nielot

Member
Poruszylem juz ta kwestie przy okazji innego watku ale poczytalem troche o Pass Through w tym modelu i jest sporo nazekan. Mam jednak pytanie. Zaznaczam na poczatku ze nie mam TV tylko monitor.
Czy da sie zrobic tak, żeby 609 dalo obraz z komputera na monitorze bez koniecznosci wlaczania amplitunera? A jesli sie da to jak?
 

ndo

New member
no tak to jest funkcja pass thru. Jak nazwa wzkasuje pass dziala tylko po hdmi wiec jesli skalujesz obraz z componenta, video do hdmi to nie dziala no bo nie moze. Jesli jest wpiete po hdmi i wyjscie po hdmi to w opcjach ustawiasz hdmi ctr na ON i jest bez problemu. nie ma z tym zadnych klopotow linia 8 juz to miala dobrze ogarniete
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Chyba normalnie, wpinamy kompa pod np. HDMI4 IN, monitor pod HDMI OUT, konfigurujemy w amplitunerze żeby w stand by przepuszczał to wejście i tyle.
Tyle w teorii ;>
Było by łatwiej gdybyś napisał co to za komp i monitor...
 

nielot

Member
No teoria teorią... ale na początek nie za bardzo wiem gdzie ustawić to przesyłanie w Std By. Bo bez ustawiania czegokolwiek w menu,jak ktoś mi to wcześniej sugerował, niestety ampli musi zostać włączony żeby obraz dotarł do monitora
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Niestety nie kojarze jak to wyglada w tym modelu, nie miałem okazji go konfigurować. Nie ma tego w instrukcji ?

Po co w ogóle tak chcesz to podłączyć ?
 

nielot

Member
Czytałem instrukcję ale chyba mi to umknęło. Może jeszcze raz ją przekopię. A podłączyć tak chcę żeby zrezygnować ze switcha i dodatkowych kabli
 

dragon79

Member
ONKYO AV Receiver TX-NR609 Instruction Manual

Instrukcja obsługi w języku angielskim:
http://www.eu.onkyo.com/downloads/1/1/9/8/0/21977481_0a3ba5d1ee.pdf

Strona 57:
HDMI Through
`Off
`Auto:
Detects the signal and automatically selects the input
source.
`BD/DVD, VCR/DVR, CBL/SAT, GAME, PC,
AUX, TV/CD, PORT:
Selects the input source for which the HDMI
Through function is enabled.
`Last:
The HDMI Through function is activated on the
input source selected at the time of setting the AV
receiver to standby mode.

When enabling the HDMI Through function, regardless of
whether the AV receiver is on or in standby, both audio
and video streams from an HDMI input will be output to
the TV or other components via HDMI connection. The
HDMI THRU and HDMI indicators light when enabled
(HDMI is dimly-lit).
This setting is set to “Auto” automatically when the above
“HDMI Control (RIHD)” is set to “On”.

Note
 Only the input source assigned to the HDMI IN via “HDMI
Input” is enabled (➔ page 44).
 The power consumption during standby mode will increase
during the HDMI Through function; however in the following
cases, the power consumption can be saved:
– The TV is in standby mode.
– You are watching a TV program.
 Refer to the connected component’s instruction manual for
details.
 Depending on the connected component, the correct input source
may not be selected with the setting set to “Auto”.
 This setting is set to “Off” automatically when the “HDMI
Control (RIHD)” setting is set to “Off”.
 

nielot

Member
Działać działa ale to by było na tyle. Monitor Out w trybie Auto, through i każdym innym zresztą zmniejsza rozmiar pulpitu widoczny na monitorze. Zmienia się też chyba rozdziałka bo obraz robi się rozmyty. W każdym trybie obraz wygląda tak samo czyli jest nie do przyjęcia. Widać że albo coś jest nie teges albo PeCeta jednak podpinać pod 609 nie należy
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Jaka rozdzielczość ma monitor, może nie jest to rozdzielczość telewizyjna i stąd ten problem. Standardowe rozdzielczości HDTV to 1920x1080 p/i i 1280x720p.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Dziwne, że komputer podał sygnał 1080i, pogrzebałbym w ustawieniach karty graficznej. Mam podpięty komputer pod 608 z kartą graficzną nvidia (ION), i czy ustawie 720p/1080p/1080x24p to obraz jest ok. Co prawda wyjście mam na telewizorze, ale tutaj wygląda to na problem z sygnałem wejściowym, który powinien być progresywny. Możliwe, że monitor dostaje sygnał 1080i i wtedy działa z overscanem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry