60 cali LCD około 5tyś. Pomóżcie wybrać

Qazimodo

New member
Witam!
Jestem nowy na forum - WITAM ! Szczerze przyznam iż to będzie prawdopodobnie mój jedyny post. Potrzebuję pomocy w wyborze tv bo co sprzedawca w sklepie to inna historia.
Szukam 60C LCD lub PLAZMY w kwocie około 5 tyś


1. Odległość od ekranu: 3-m.
2. Jak słońce świeci w pokoju? Nie pada na telewizor.
3. Jak duży jest pokój: 80 m2.
4. Preferowana technologia: LCD bo ponoć oszczędniejsze i mniej awaryjne
5. Jaki masz obecnie telewizor: Sharp Aquos 42C sprzed 7 lat
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale, filmy, wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 80% wieczorami, 20% dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: zdecydowanie bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: naturlany
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowy gdyż vis a vis będzie kominek
11. Preferowana wielkość telewizora: 60 lub więcej
12. Preferowana marka: brak preferencji
13. Czego nie lubisz w telewizorach: - Nie zależy mi na 3D, kosmicznym designe,
14. Jakie urządzenia będą podłączone:dekoder N, X-box, w przyszłości jakieś kino domowe i fajne nagłośnienie.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 45% TV, 10% Internet, 45% X-box
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost.
17. Czy ważne jest wifi: fjnie by było
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? : jak okażą się przydatne, to myślę, że tak.
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak. ale jeśli można przez DONGLE zamiast smart tv to też będzie super
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : fajnie by było, ale nie musi być to smart tv, ponoć można jakieś urządzenie dokupić za 200zł - dongle i taniej wychodzi.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : nie
22. Ma mieć 3D: nie jest to konieczne.
23. Ma mieć slot na karty SD: nie jest to konieczne.
24. Ma mieć tuner DVB-S: chciałbym tuner DVB-T, abym mógł oglądać naziemną cyfrową TV.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: dekoder N i TV naziemną poprzez HDMI.
26. Jaki masz sygnał: -
27. Ile programów HD: ok. 25.
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~6h.
28. Ma stać czy wisieć: wisieć.
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak.
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, w nast. kolejności Smart TV, wifi, tuner DVB-T i USB.
32. Ile osób ogląda: 1-4.
33. Jaka klasa cenowa: do 5 tys. złotych.

zastanawiałem się nad SHARP LC-60LE652E cena 4599zł ale nie wiem czy to dobry wybór

Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc :)
Pozdrawiam.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja tam polece tobie plazmę Samsung PS60F5000 bedzie lepsza od tego sharpa

Można też zobaczyć 64" tego modelu, też jest fajnie wyceniony.
Jeśli kogoś nie interesują powidoki oraz bardzo szarawa czerń w ciągu dnia - jak najbardziej będzie to także sensowny wybór. Z tym że już zupełnie bez jakichkolwiek multimediów. Dodatkowo jak każda plazma, masz szybę, więc sporo odbić, brak porządnej powłoki antyrefleksyjnej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Sharp da sobie dobrze radę.
Miałeś Sharpa więc znasz ich możliwości.
Oferta dla niebieskich jest lepsza napisz na PW dostaniesz Info.
 

RAF1977

Banned
Wbudowany tuner tv cyfrowej.
Mój model ma nawet taki tuner w HD.
W UK jest chyba 8 kanałów HD w tv naziemnej.

Wysłane z mojego GT-I9300
 

Qazimodo

New member
Cześć! Przede wszystkim wielkie DZIĘKUJĘ za szybką i konkretną poradę!

Ta polecane plazma 64cale prezentuje się naprawdę godnie, przyznam że teraz mam ćwieka. Co wybrać.
64C to już prawie jak projektor który od początku był moim nieosiągalnym marzeniem. Bacząc na odległość od tv będę się czuł jak w kinie :)
Boję się jednak o trwałość tego samsunga. Ponoć te plazmy się wypalają, szybko padają no i nie wiem czy dla X-boxa nie lepsze jest jednak LCD.
Ostatnia sprawa to klasa energetyczna B - są gdzieś realne i logiczne wyliczenia ile więcej rocznie zapłacę za prąd? Bo jeśli jest to 100zł to niewiele i do przełknięcia. Doradźcie jeszcze raz proszę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakość obrazu będzie po stronie plazmy Samsunga.
Pobór energii zdecydowanie po stronie Sharpa. Różnica na wielkości 64" Plazma i LCD w poborze energii , też będzie bardzo duża.
Oczywiście zależy ile godzin dziennie ma pracować.
Ale miesięcznie to mniej niż 100 zł .
Ale w okresie użytkowania - W Polsce liczy się 8 lat- kwota sięgać może kilu tysięcy złotych.
Ekonomicznie to prosta sprawa.
Powidoki jak w każdej plazmie, zależy od sposobu korzystania...
 

Qazimodo

New member
Ej, chyba przesada z tą kwotą. Znalazłem kalkulator na tej stronie calculla.pl/pl/koszt_pradu i przy założeniu że tv będzie pracował 4h dziennie przez cały rok wyszło mi:

Sharp - 98zł
Samsung - 196zł

Pobór mocy znalazłem w specyfikacji obu urządzeń. Plazma 64c zużywa dwa razy tyle prądu co 60C LCD. No ale coś za coś :)
Wybieram plazmę
 

Qazimodo

New member
1. Odległość od ekranu: 3-m.
2. Jak słońce świeci w pokoju? Nie pada na telewizor.
3. Jak duży jest pokój: 80 m2.
4. Preferowana technologia: LCD bo ponoć oszczędniejsze i mniej awaryjne
5. Jaki masz obecnie telewizor: Sharp Aquos 42C sprzed 7 lat
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale, filmy, wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 80% wieczorami, 20% dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: zdecydowanie bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: naturlany
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowy gdyż vis a vis będzie kominek
11. Preferowana wielkość telewizora: 60 lub więcej
12. Preferowana marka: brak preferencji
13. Czego nie lubisz w telewizorach: - Nie zależy mi na 3D, kosmicznym designe,
14. Jakie urządzenia będą podłączone:dekoder N, X-box, w przyszłości jakieś kino domowe i fajne nagłośnienie.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 45% TV, 10% Internet, 45% X-box
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost.
17. Czy ważne jest wifi: fjnie by było
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? : jak okażą się przydatne, to myślę, że tak.
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak. ale jeśli można przez DONGLE zamiast smart tv to też będzie super
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : fajnie by było, ale nie musi być to smart tv, ponoć można jakieś urządzenie dokupić za 200zł - dongle i taniej wychodzi.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : nie
22. Ma mieć 3D: nie jest to konieczne.
23. Ma mieć slot na karty SD: nie jest to konieczne.
24. Ma mieć tuner DVB-S: chciałbym tuner DVB-T, abym mógł oglądać naziemną cyfrową TV.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: dekoder N i TV naziemną poprzez HDMI.
26. Jaki masz sygnał: -
27. Ile programów HD: ok. 25.
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~6h.
28. Ma stać czy wisieć: wisieć.
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak.
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, w nast. kolejności Smart TV, wifi, tuner DVB-T i USB.
32. Ile osób ogląda: 1-4.
33. Jaka klasa cenowa: do 5 tys. złotych.

zastanawiałem się nad SHARP LC-60LE652E cena 4599zł ale nie wiem czy to dobry wybór

................tak było

a teraz. Dzięki temu forum mam w głowie mętlik. :)
Wzbudziliście moją ciekawość na tyle że stwierdziłem że TV to najważniejszy mebel w domu.
A skoro najważniejszy to musi być SUPER. Pomyślałem więc że kupię TV za trochę więcej pieniędzy.

I tym sposobem wybrałem Sharp LC-60LE857E, gdy już byłem pewny zakupu pojawił się jednak konkurent, Sharp LC-60UQ10E.

Ni jak nie mogę dojść który lepszy (cena i obecne promocje przemawiają za Sharp LC-60UQ10E, również to "podbicie obrazu" do prawie 4K.
Ale ponoć Sharp LC-60LE857E to flagowa 60 w stajni Sharpa - a to o czymś świadczy.

Reasumując: odwieczne pytanie - który wybrać ?
Pomóżcie bardzo proszę.
 
Do góry