60-70" do salonu

Markcox

New member
Witam,

Panie i Panowie, chyba nadszedł czas najwyższy na zmianę mojej – nie ukrywam, świetnie sprawującej się plazmy Samsunga PS 42C7H. Nie mam jej nic do zarzucenia, poza jedną kwestią – rozmiar (niektórzy twierdzą, że podobno nie ma on znaczenia… podobno:cool: ) Niejednokrotnie korzystałem z Waszej pomocy – również przy wyborze obecnie posiadanej plazmy i wiem, że na Was można liczyć. Potraficie konstruktywnie doradzić, skrytykować, opier**** głupie pomysły - full serwis :eek:k: Więc do rzeczy:
1. Odległość od ekranu? ok. 3,5-4 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okna po stronie południowo-zachodniej, w sumie duże nasłonecznienie. Siedząc przed TV okna są po prawej stronie
3. Jak duży jest pokój: około 30 m2
4. Preferowana technologia: specjalnie dużego wyboru nie ma – do tej pory PDP
5. Jaki masz obecnie telewizor? Wysłużona i zasłużona plazma wspomniana powyżej ;)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem. Za dnia coś tam sobie czasem leci przy weekendzie
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? lekkie światło/bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry, wyrazisty
10. Matryca błyszcząca czy matowa? ….
11. Preferowana wielkość telewizora? Celuję w 60-70 "
12. Preferowana marka? Nie chcę nic sugerować… nikogo też nie skreślam na starcie
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Hmm… dobre pytanie… brak czerni, słaba skala szarości, słabe odwzorowanie kolorów. Głównie rzeczy związane z jakością obrazu. Do tego musi mieć dobry input lag
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder nc+, kino domowe, PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 95% TV (filmy, sport)/filmy BR, filmy USB, 5% inne
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? może być, ale nie musi
18. czy będziesz korzystać z widgetów? j.w.
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? j.w.
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? w sumie nie wykluczam
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Zdecydowanie tak
22. ma mieć 3D? może, ale nie musi
23. ma mieć slot na karty SD ? j.w.
24. ma mieć tuner DVB-S? nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? wspomniane
26. Jaki masz sygnał: nc+
27. ile programów HD? Nigdy nie liczyłem ;)
28. ma stać czy wisieć? Zdecydowanie wisieć
29. Rozdzielczość: nie mam parcia na 4k, full HD w zupełności wystarczy
30. DVB-t, DVB-C: …
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Bardzo dobre odwzorowanie obrazu do którego przyzwyczaiła mnie technologia PDP – to jest dla mnie priorytet. Druga kwestia to podpięcie TV do kina domowego. Cała reszta jest drugorzędna
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: tyle, co wieczorem po pracy… przy weekendzie nieco większe natężenie użytkowania.
33. Sugerowana cena ? nad tą kwestią się nie zastanawiałem. Z jednej strony nie stawiam sobie górnej granicy, z drugiej nie mam parcia na posiadanie TV w cenie mieszkania. Przede wszystkim interesuje mnie jak najlepszy stosunek jakości do ceny
 

Markcox

New member
Dzięki Kiki za odzew… Sam nie wiem czemu, ale Sharp chyba do mnie nie przemawia, natomiast zaproponowany Philips – nie wiedziałem o istnieniu, nie brałem nawet pod uwagę, a trochę intrygi przyznam wprowadził ;)

generalnie myślę, że pułap finansowy na poziomie 8k będzie do zaakceptowania – zwłaszcza dla tej piękniejszej mojej połowy, więc powiedzmy, że tego poziomu wydatku możemy się na razie trzymać (oczywiście w mocno uzasadnionych przypadkach nie będę miał oporów „trochę” dołożyć), ale i nie pogardzę TV tańszym, jeżeli tylko jakością obrazu, jak i pozostałymi funkcjami/parametrami będzie spełniał moje wymagania :eek:k:

A może coś ze stajni Sony?! Który z obecnie oferowanych przez nich modeli można wziąć pod uwagę?
 

viki0987

Member
Daruj sobie te philipsy posiadam zeszłoroczny model i w życiu już bym nie kupił żadnego tv tego producenta . Abilight robi wrażenie tylko na początku potem męczy oczy . zresztą wejdź na forum i poczytaj opinie. Osobiście jestem mega zadowolony z 65vt60 niestety juz ich nie produkują.
 

Markcox

New member
Viki, tak wstępnie zasugerowałem się testem umieszczonym na forum, podrzuconym przez kiki i wrzuciłem go w listę modeli wstępnie branych pod uwagę, co nie jest jednoznaczne z ostatecznym wyborem. Rozumiem, że Twoje subiektywne odczucie jest takie, że nie warto zaprzątać sobie nim głowy?! Jak to wspomniałem – zaintrygował mnie ten TV, ale na pewno nie samym ambiligtem, a po prostu wysoką oceną testu – w opinie użytkowników przyznam, że jeszcze się nie zagłębiałem. Ale super, bardzo Ci dziękuje, właśnie takich głosów potrzebuję „mam, polecam/olać z góry”. Więc drążę dalej…

Ps. Za fabrycznie nowy 65vt60 dałbym się nawet pokroić – to niestety nic nie da… stąd jestem zmuszony poszukać alternatywy wśród LEDów
 

Markcox

New member
kiki, a jaki koszt wiąże się z taką przyjemnością?

a ktoś coś ze stajni Sony jest w stanie polecić? czy w ogóle warto brać tą firmę pod uwagę? da radę spełnić on swoją rolę i moje wymagania?
 
Do góry