60 - 65 cali - telewizor podobny do Sony KDL50W829 - 6-8 tys. zł

MojNick

New member
Cześć,

dzięki temu forum zakupiłem telewizor Sony KDL50W829, następnie większą odmianę - 55W829. Teraz przyszedł czas na zakup telewizora dla osoby, która widziała w akcji oby dwa jakie mamy i byłą zachwycona jakością obrazu. W związku z tym poszukuję czegoś jak ten modele sony, jednak w rozmiarze 60 - 65 cali. TV będzie używany głównie co NC+, do tego czasami filmy z BR oraz oglądania seriali na player pl, ipla itp (i to musi obsługiwać smart). Innych wymagań niestety nie podam, gdyż osoba dla której będzie TV będzie się przeprowadzać, więc ciężko stwierdzić jak będzie wyglądać układ pokoju. Preferowana by byłą jednak matryca z jakąś powłoką antyrefleksyjną. Preferowana marka - Sony, jednak inne wchodzą też pod uwagę.
Rozdzielczość? FHD - Ultra HD - do pomyślenia. Osobiście preferuję lepsze jakościowo FHD niż gorsze Ultra HD.
Prosiłbym o podanie propozycji właśnie od Sony najbardziej podobnej do mniejszych modeli i alternatyw od innych producentów, które są lepsze i tańsze, bądź lepsze i warto do nich trochę dołożyć.
Budżet - 6-8 tys. może być. Trzeba dołożyć? Myślę, że da radę, ale lepiej mierzyć w podaną granicę.

Dzięki!
 
Ostatnia edycja:

MojNick

New member
Dokładnie te 2 modele miałem wybrane, jednak chciałem poczytać opinii nie sugerując tego co mam na oku.
Bardziej się skłaniam oczywiście do modelu 65W855C. Jako, że smarta nie używam, a nie ma mnie przez najbliższe kilka dni w domu by sprawdzić, czy w tym w855C są te aplikacji jak ipla, player? Mam tu na myśli porównanie z W829, które posiadam.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupiłem jakieś 3 tygodnie tego Soniaka i nie żałuję żadnej wydanej złotówki. Jedyne czego żałuję ,że nie kupiłem 75 calowego. A te wspomniane przez Ciebie aplikacje spokojnie hulają (mam 60 mb/s z UPC , po wifi i wszystko jest OK)
Natomiast nie mam porównania do Twojego W829. Nie widziałem obydwu grających obok siebie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli 65W855 wystarczy w zupełności i jakościowo i cenowo.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ceną z kalibracją.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja za swój zapłaciłem 5900 zł z 5 letnia gwarancją od Sony -wiec masz punkt odniesienia do negocjacji z Kikim. No chyba ,że cena od razu jest u niego lepsza:krol:
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
:blagam::blagam:Matko jedyna, jakiego babola walnąłem. Oczywiście 6900PLN . Dzięki za zauważenie błędu ( tak to jest jak się pisze z telefonu:grin:)
 

MojNick

New member
Cześć,

jednak stwierdziliśmy, że podpytamy co by było preferowane i faworytem w budżecie 9K jest Philips 65PUS7120/12 z racji Ambilight, który przekonał ich po całości i bardzo by go chcieli.

Jak ten Philips wygląda w porównaniu do Sony?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony niestety nie ma Ambilightu.
Konkurentem jest Philips 65PUS7600, 65PUS8700.
Mają lepsze upscalowanie.
 
Do góry