6 godzin z H/K 355 - opowieść

dvd-r

New member
Witam

Mimo wielu postów nt. Aplitunera Harman Kardon 355 postanowiłem założyć nowy wątek by opisać swoje odczucia.

Zakup 7.10.2008 r. (z ekspozycji MM)
Z powodu wady wiatraka możliwość zamiany na nowy egz. lub zwrotu lub wymiany na Denona 2309 - dlatego też dziś były ostre testy.

Sprzęt towarzyszący:
TV: Pioneer 506XDE
Bluray: PS3 (HDMI)
Gry: Xbox 360 (Component)
N-box rec. (HDMI)
Głośniki: JBL E100 + EC35 +E30 +E250

Poprzedni amplituner: Sony DB840

Jakość dźwięku na pewno lepsza niż na poprzednim amplitunerze, chociaż trudno się przyzwyczaić że korzystać trzeba z górnych wartości zakresu głośności.

Problemy:
Nie rozumiem dlaczego nie można wyłączyć korzystania ze skalera wbudowanego w amplituner. Czy wszystkie tak mają np. Denon 2309?

Problem polega na tym, że podczas odtwarzania filmu konsola wypuszcza obraz 1080p/24 a amplituner zmienia to np. na 1080i co skutkuje "haczeniem" się obrazu. Widać to podczas ruchu jak gdyby co kilka sekund gubiła się np 1-2 klatki.

Natomiast gdy ustawię podczas oglądania filmu na amplitunerze display out na 1080/24 - mam obraz z filmu również na TV, natomiast gdy wyjdę z filmu do menu konsoli obrazu już nie mam i muszę po omacku przestawiać amplituner na 1080i.
Innymi słowy denerwuje mnie, że amplituner nie ma możliwości nie ingerowania w dostarczany mu sygnał po HDMI. Jest tak, że jak ustawię na nim wyjście np. 1080i dla obrazu z konsoli to on będzie się tego trzymał. Gdy np. włącze film na Bluray konsola przestawi się na 1080p/24 a amplituner dalej wypuszcza 1080i i jeszcze haczy. W przypadku gier również problem bo wiele jest w 720p i amplituner upscaluje często nieudolnie do 1080i jak ma ustawione. Np. w grze Formula1 obraz ma poziome paski jest poprzesuwany itd i muszę zmieniać klawiszem Info na pilocie amplitunera wyjściena 720p.

Możnaby sobie teoretycznie poradzić podłączając konsolę bezpośrendnio do TV - wtedy jest najlepiej gdyż konsola wykrywa jakie tryby obsługuje TV i zmienia rozdzielczość zgodnie z upodobaniem (Gry 720p, filmy 1080p/24, menu itd 1080i) ale powstaje problem z dźwiękiem.
Gdyż amplituner nie obsługuje PCM 7.1 czyli wielokanałowy dźwięk w postaci nieskompresowanej po kablu optycznym. Musimy podłączyć dźwięk przez HDMI. No i sytuacja bez wyjścia bo jak podłączyć sam obraz bezpośrednio do TV a dźwięk do amplitunera tak aby amplituner grał w trybie PCM 7.1?

Taka sama sytuacja z N-ką. Dlaczego producent amplitunera nakazuje nam korzystać z przetwornika obrazu - może my chcemy aby obraz na TV był identyczny z tym który otrzymujemy np. z n-boxa. Są osoby które oglądają obraz z n-boxa w trybie 720p a sporadycznie przełączają na 1080i. W przypadku posiadania amplitunera mamy podwójną zabawę bo najpierw zmieniamy rozdzielczość na urządzeniu źrodłowym a potem na wyjściu amplitunera.

Najmniej problemów sprawia Xbox podłączony przez Component gdyż daje stały obraz 1080i a dźwięk podłączamy przewodem optycznym. Do tego Xbox przesyła dźwięk w postaci Dolby Digital 5.1 czyli nie mamy zaniku tego dźwięku w menu.
W przypadku Playstation3 mimo długiego biegania po menu dźwięk tzw. "klik" dało się usłyszeć tylko kilka razy gdyż amplituner odcina ciszę.

Podczas zwykłego przełączania się np. ze źródła PS3 na n-boxa obraz na TV potrafi nawet do 5 razy pojawić się i zniknąć zanim się uspokoi do tego czasem wskakuje zielona plansza lub przez 2 sek. obraz jest zielony. Zapewne ma to związek z negocjowaniem HDCP ale i tak trwa to długo. Liczę, że po upgradzie software'u będzie lepiej

Ale i tak raczej nie będzie opcji aby w Display out pojawiła się pozycja poprostu None czy nie rób nic z obrazem przesyłaj taki obraz jaki dostałeś na wejściu i zmieniaj go w zależności od zmieniającej się rozdzielczości na wejściu.

Pozdrawiam i nadal nie wiem czy zmieniać tego HK czy poprostu tak to już działa w amplitunerach albo mamy zwykły przełącznik HDMI i nie mamy wielokanałowego PCM albo mamy z dobrodziejstwem inwentarza

Artur
 

darkmajin

Member
Bez reklam
ad1 w trybie video off masz tylko deinterlacing

ad2 kup se full hd / jak masz to przestaw na 1080p24 u mnie dziala zadnego ciecia nie ma bajek nie opowiadaj ... puzniej sie przestawia na inna rozdzielczosc u mnie na 1080p60 bo ps3 uzywa 24hz tylko przy filmach blue ray

ad2a upscalowanie w grach rowniez proponuje tv 1080p jak nie to ustaw na 720p i co za problem ? nie czaje ... .1080i to G^$##:hmm:

ad3 to nie amplituner nie obsluguje 7.1 pcm tylko PS3 nie puszcza wiecej jak 2.0 PCM przez optica

ad4 - xbox .. podłacz sobie pleja przez component i bedziesz miał to samo (chyba sa takie kable :p ) i znowu sie kłania nedzny 1080i A DZWIEK DD 5.1 JEST PRZEZ OPTICA W PS3 TEZ w pleju nie slychac KLIK :p ale to nie do konca wina harmana

ad5 na nboxie mam to samo od 2-3 razy sie wylancza przelancza zadnych zielonych obrazow niemam ... moim zdaniem to wina dekodera ( mały tip wscisni EPG u mnie przestaje sie wylanczac i odrazu dziala )


ale fakty > wiatraczek halasuje troche przy wyzszych temp podobno w nowych modelach to naprawili
no i KLIK w ps3 tez troche denerwuje

zobaczymy jak po nowym sofcie koledze nie polecam denona bo u mnie HK niema równych :mrgreen:
 

Shagohad

New member
Bez reklam
dvd-r napisał:
Witam

[...]

Ale i tak raczej nie będzie opcji aby w Display out pojawiła się pozycja poprostu None czy nie rób nic z obrazem przesyłaj taki obraz jaki dostałeś na wejściu i zmieniaj go w zależności od zmieniającej się rozdzielczości na wejściu.

[...]

Artur


Moj Onkyo 606 posiada taka opcje i dziala to sprawnie.
 

dvd-r

New member
darkmajin napisał:
ad1 w trybie video off masz tylko deinterlacing

Gdzie to jest?

Pytanie 2.

Na playu masz ustawione wyjście 1080p i w grach puszcza ci 1080p/60 i Harman nic ci nie szarpie ?

Daj na playu w Display 1080i i na wyjściu ampli tez 1080i (samo sie ustawi)
i powiedz czy płynność ruchu taka sama czy szarpie.

Dzięki

TV - nie będę zmieniał co 2 lata przecie a 506XDE do wcale niezły model ;)

Artur
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jak gdzie to jest ? :p chodzi skad to wiem czy co ?

jezeli tak to wyczytalem to na avforum ale to akurat jest wada bo "obwod" procesora video nie zostaje ominięty

co do pleja tak mam 1080p60/24 i harman puszcza 1080p60/24 nic mi sie nie tnie wszystko ok

nie mam potrzeby 1080i ale jak wroce z roboty to ci sprawdze

ps. jak juz powiedział blackninja i ja :roll: 1080i to jedno wielkie gowno

pozatym 1080i to odswiezanie 30Hz a nie 60Hz i dwa obrazy 1280x720
wyswietlane na przemian

tylko 1080p to 60Hz

720p da ci lepsza płynnosc i jakosc obrazu mimo mniejszej rozdzielczosci:rolleyes:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry