58PUS8546 + tuner + soundbar yas207

mateos11

New member
Witam
Mam problem z podłączeniem TV + tuner + soundbar yamaha yas207 aby wszystko działało prawidłowo, moje podłączenie :

TV HDMI eARC ----> soundbar Yamaha Yas207 do złącza HDMI out (ARC)
Podłączenie soundbara do złącza TV ARC taki sam efekt
TV HDMI ARC ----> tuner sat. HDMI

Gdy załączam tuner sat. to soundbar załącza się automatycznie i jest OK, lecz gdy wyłączam tuner sat. soundbar zamiast się wyłączyć to przechodzi w stan oczekiwania na podanie źródła i migają diody w soundbarze, muszę ręcznie wyłączyć soundbar

Ale gdy załączam TV to soundbar nie reaguje, nawet załączenie ręczne i podanie źródła TV czy HDMI nie aktywuje go
Próbowałem podłączenia TV eARC--> HDMI ARC OUT soundbar ---->HDMI IN ---> TUNER HDMI
Ale niestety jest identyczna sytuacja, Chyba zrobiłem wszystkie możliwe podłączenia, różnymi przewodami HDMI 2.0, 2.1


Dźwięk na TV (Netflix) mam tylko wtedy gdy załączony jest tuner i zmienię źródło w TV.
Gdy odłączę tuner od TV , soundbar załącza się i wyłącza tak jak powinien - wszystko działa OK
Już nie mam pomysłu jak to podłączyć aby soundbar działał prawidłowo z TV oraz tunerem
 
Ostatnia edycja:

mateos11

New member
Znalazłem tematy na forach że jest problem z tunerami Zgemma i opcją HDMI-CEC, podobno jedyne wyjście z sytuacji to odpięcie we wtyczce HDMI pinu 13 CEC. przekopałem internet i nie znalazłem odpowiedzi na ten problem.
Wygląda jak by tuner przejmował kontrolę/zarządzanie nad soundbarem, nawet wyłączenie w tunerze HDMI-CEC nie daje efektu
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Znalazłem tematy na forach że jest problem z tunerami Zgemma i opcją HDMI-CEC, podobno jedyne wyjście z sytuacji to odpięcie we wtyczce HDMI pinu 13 CEC. przekopałem internet i nie znalazłem odpowiedzi na ten problem.
Wygląda jak by tuner przejmował kontrolę/zarządzanie nad soundbarem, nawet wyłączenie w tunerze HDMI-CEC nie daje efektu

Cześć,
mam ten sam problem u siebie tyle, że w połączeniu z innym soundbarem (Philips TAB8805). Wygląda na to, że w Zgemmie HDMI CEC zakłóca w jakiś sposób komunikację. Na razie nie znalazłem rozwiązania.
Przy odłączonym dekoderze, wszystko działa bez problemów.
 
Do góry