58pus8546 migotanie obrazu

mateos11

New member
Witam
Mam problem z TV, niby wszystko jest w porządku, zero problemów z czernią, softem itd. do momentu aż włączę mecz piłki nożnej (kanały z satelity) nie ma znaczenia czy jest to C+, Eleven czy też TVP. Obraz podczas oglądania meczu "migota" mignie raz na kilka sekund, i jest to mignięcie całego ekranu ( tak jak by zmieniał jasność )
Czujnik światła wyłączony, próbowałem włączać lub wyłączać opcję z ustawień obrazu, niestety bez zmian, przywrócenie ustawień fabrycznych nie daje poprawy, widoczne jest to tylko podczas oglądania meczu piłki nożnej.
Miał ktoś podobny problem z TV?
Z góry wielkie dzięki za pomoc!
 

mateos11

New member
Wersja oprogramowania: TPM211EA_R.101.000.136.218
A jak sprawdzić tryb podświetlania matrycy?
Ustawiałem wszystko od początku, wybrany profil Dom
 
Ostatnia edycja:

mateos11

New member
Migotanie występuje na każdym profilu,ustawiony mam ISF Dzień, dziś podłączyłem inny tuner i wszystko jest OK. Więc to wina tunera sat. a nie telewizora.
Będę musiał sprawdzić ustawienia tunera, dziwne że migotanie (rozjaśnianie) występuje tylko podczas oglądania meczu piłki nożnej gdzie idealnie widać jak zielona murawa zmienia kolor
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widocznie poprzedni tuner nie był kompatybilny i miał własne systemy i akurat nie współpracuje z tym modelem.
Kiedyś to już przerabialiśmy.
 

mateos11

New member
Posiadam tuner Zgemma 4K, Jeżeli ktoś ma podobny problem to pomogło przestawienie opcji obrazu:
Kolorymetria HDMI z "auto" na "BT 2020 CL"
Rodzaj HDMI HDR dowolnie według uznania, ja ustawiłem "hdr10"
Migotanie podczas oglądania piłki nożnej całkowicie ustało!
Pozdrawiam
 
Do góry