58DX750 vs 58DX780

Gratt

New member
Jakim wyposażeniem? Co konkretnie ma jeden a czego nie ma drugi? Czy jakość obrazu i HDR w obydwu modelach jest taka sama?

Zależy mi na rozmiarze 58" będzie idealny przy odległości ~3m, dobra jakość obrazu, 120 Hz, 4K, 3D, dobra czerń, jasność HDR na poziomie 500-600 cd/m2, złącze CI+, tuner satelitarny, znośny input lag, aplikacje internetowe - Netflix, YT.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Jakim wyposażeniem? Co konkretnie ma jeden a czego nie ma drugi? Czy jakość obrazu i HDR w obydwu modelach jest taka sama?

Zależy mi na rozmiarze 58" będzie idealny przy odległości ~3m, dobra jakość obrazu, 120 Hz, 4K, 3D, dobra czerń, jasność HDR na poziomie 500-600 cd/m2, złącze CI+, tuner satelitarny, znośny input lag, aplikacje internetowe - Netflix, YT.


Jeśli chcesz mieć efekt wow.. z HDR w 4K to ten model średnio się nadaje do HDR .
Ale do oglądania telewizji FHD czy 4K bez HDR jest b.dobry . Bardzo dobre skalowanie i obróbka obrazu. DX780 ma podwójny tuner satelitarny i PIP/PAT/POP - to jedyna różnica .
 

Gratt

New member
Barburian, to co polecasz z w miarę dobrym efektem HDR. Tylko nie DX900, ZD9 i KS9500 bo ceny zaporowe :p
Ten panas wyciąga 520 cd/m2 z tego co widziałem w testach więc najgorzej nie jest. Minimalnie gorzej od Sonego xd93
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HDR będzie oglądać wieczorami w nocy ?
Przecież 1500 nitów będzie w nowych TCL i Samsungach.
Ale raczej zapowiada to dłuższą kolejkę do okulistów.
Godzinę przy HDR 500 to ból oczu. Podkręć dziś na maxa kontrast, jasność i ostrość będziesz miał próbkę mocnego HDR.
Do oglądania tylko w dzień - to ok.
 

barburian

New member
Bez reklam
Hdr

Barburian, to co polecasz z w miarę dobrym efektem HDR. Tylko nie DX900, ZD9 i KS9500 bo ceny zaporowe :p
Ten panas wyciąga 520 cd/m2 z tego co widziałem w testach więc najgorzej nie jest. Minimalnie gorzej od Sonego xd93


Lepszy i bardziej dopracowany HDR w 4K jest w Samsungu KS7000 - jeśli mówimy o samym HDR.
Natomiast do oglądania telewizji SDR Panasonic jest kapkę lepszy .
 

Gratt

New member
Lepszy i bardziej dopracowany HDR w 4K jest w Samsungu KS7000 - jeśli mówimy o samym HDR.
Natomiast do oglądania telewizji SDR Panasonic jest kapkę lepszy .
Tylko że ten KS7000 patrząc po komentarzach użytkowników to wielki szajs. Nie widziałem jeszcze na tym forum żadnej pozytywnej opinii o tym telewizorze. Albo coś się rozkleja i rozłazi, albo martwe piksele, albo plamy na matrycy, albo smugi po przetarciu szmatką. Matryce po powrocie z serwisu są w gorszym stanie niż były wcześniej. Podaruję sobie ten model. Chcę kupić telewizor i używać go domu. Nie mam zamiaru wydać 5k i przez pół roku bujać się z serwisem czy kleić telewizor taśmą.

HDR będzie oglądać wieczorami w nocy ?
Przecież 1500 nitów będzie w nowych TCL i Samsungach.
Ale raczej zapowiada to dłuższą kolejkę do okulistów.
Godzinę przy HDR 500 to ból oczu. Podkręć dziś na maxa kontrast, jasność i ostrość będziesz miał próbkę mocnego HDR.
Do oglądania tylko w dzień - to ok.
No własnie w dzień i bardziej do gier pod PS4 pro. Czytałem właśnie że im jaśniej tym lepszy efekt. Przy jasności 300 cd/m2 podobno człowiek nawet nie wie że ma do czynienia z HDR.

Natknąłem się nawet w sieci na coś takiego. Z tego wynika że im więcej tym lepiej.

Wyniki jakości i wrażeń HDR, można zinterpretować w następujący sposób (na obecny czas):
350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR
501 – 750 cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu
751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża
1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW >
1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze.
 

strazakp

Banned
Gratt, nie ma dobrych opinii o ks7000??? No jak to nie ma?!!! Są!!! Przecież wszyscy chwała super obraz i jest to idealny TV właśnie do gier! Przecież on ma tak naprawdę prawdziwy HDR. Owszem jest sporo opinii o jakości wykonania i mnie też zarażają to tego TV bo dla mnie TV musi mieć solidna obudowę oraz mała awaryjność. Ale nie pisz że nie ma dobrych opinii bo obraz jest super. Sam porownywalem ten obraz ks7000 z innymi w tej cenie i ten wypada super nieporównywalnie do innych.
Jezeli chcesz mieć prawdziwe hdr i TV do gier to w cenie do 5000zl tylko 55ks7000!!!
 

Gratt

New member
Ale ja nie twierdze że te złe opinie dotyczą jakości obrazu. Te złe dotyczą właśnie jakości jego wykonania. Co mi po telewizorze skoro co jakiś czas będzie lądował w serwisie. Po drugie nie wyobrażam sobie wydać 5000zł i kleić telewizor taśmą bo coś tam z tyłu odłazi i zbiera się kurz. Za taką cenę oczekuje się co najmniej dobrego wykonania. Jakiś poroniony pomysł Samsunga żeby obudowę montować na plastikowe tandetne zatrzaski, tak jakby nie można było pozostać przy śrubach. Oglądałem też Sony xd8505 i panasa dx750 i biorąc pod uwagę wykonanie, to Samsung przy nich wygląda jak chińczyk kupiony na targu od ruskich.
 

strazakp

Banned
Ale ja nie twierdze że te złe opinie dotyczą jakości obrazu. Te złe dotyczą właśnie jakości jego wykonania. Co mi po telewizorze skoro co jakiś czas będzie lądował w serwisie. Po drugie nie wyobrażam sobie wydać 5000zł i kleić telewizor taśmą bo coś tam z tyłu odłazi i zbiera się kurz. Za taką cenę oczekuje się co najmniej dobrego wykonania. Jakiś poroniony pomysł Samsunga żeby obudowę montować na plastikowe tandetne zatrzaski, tak jakby nie można było pozostać przy śrubach. Oglądałem też Sony xd8505 i panasa dx750 i biorąc pod uwagę wykonanie, to Samsung przy nich wygląda jak chińczyk kupiony na targu od ruskich.
Rozumiem. Masz oczywiście racje. Płacąc 5000zl za TV oczekuje się jakości wykonania na poziomie. Tutaj faktycznie Sony i Panasonic jest wykonany wzorowo bo m.in z dobrych materiałów i skręcany.
Widziałem też że jakieś LG są skręcane więc i tutaj jest lepiej niż w Samsung.
Dla mnie wzorem jakości wykonania i wyglądu zewnętrznego jest Sony !!!
 

Gratt

New member
Dla mnie wzorem jakości wykonania i wyglądu zewnętrznego jest Sony !!!
I wziąłbym xd8505 gdyby ten nie był na IPSie.
Ja na Samsunga nigdy nie narzekałem. Sam posiadam model z 6 serii D i ten w porównaniu do KS7000 jest wykonany wzorowo. Obudowa na śrubach, nic nie odstaje, nic się nie wygina, żadnych bad pixeli po 6 latach użytkowania, żadnych plam na matrycy czy kurzu, a teraz? Co to ma być do uuuja pana? Nie dość, że cena wysoka to jeszcze jakość wykonania woła o pomstę do nieba. I to w dodatku model z wyższej półki. Gdzie jest kontrola jakości? Żenada.
 

nomnom

New member
Możesz jeszcze rozważyć 55xd9305 za 6500, jeśli możesz dopłacić. Sam mógłbym przeboleć androida dla tego modelu.
Trzeba się spieszyć z kupnem tv, bo coraz większy problem z dostępnością niektórych modeli, kwiecień-maj wchodzą telewizory 2017 i znowu trzeba będzie czekać do końca roku na przyzwoite ceny.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Może oczywiście rozważyć Sony 55XD9305,może również rozważyć Panasonica DX750 jak i Samsunga KS8000-jest ok pod każdym względem.
 
Do góry