55xf9005 wymiana na 65xh9505 lub 75.

andrewxxx

New member
Myślę nad wymianą modelu xf na xh.
Oglądam treści od SD po 4k.
Można powiedzieć że pół na pół.
Irytują mnie trochę kąty widzenia w tym modelu.
Chciałbym 65 lub 75.
Oglądam głównie tv z odległości 2-2.2m.
Czy 75 nie będzie za duży?
Czy xh9505 też dobrze skaluje obraz z SD do 4k?
Trochę myślałem też nad samsung ale sporo mu brakuje w systemie funkcji które używam w android.
Dużo oglądam też treści pod nie wielkim kątem, dlatego to jest też dla mnie istotny fakt.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja posiadam obecnie 55xf9005 i za żadne skarby na razie nie mam zamiaru wymieniać ani sprzedawać itp . Ja oglądam na wprost także dla mnie pasuje z takim panelem tv .
Co do treści materiałów nadawanych przez stację to jest tak jak piszą : im lepsza rozdzielczość tym obraz będzie git ,

Dla ciebie by pasował z panelem IPS jak oglądasz pod kątem
 

Petru23

Banned
Skalowanie będziesz miał na podobnym poziomie.
Możesz zobaczyć Panasonic 55hx940, aktualnie jest za 4200zl. Jest na ips
 

andrewxxx

New member
Nie chce ips.
Czarne ma być w miarę czarne.
Ips to tragedia w oglądaniu w ciemnościach.
Panasonic za ciemny jest..
Lubie dobre HDR i mam w miarę jasny pokój.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Przy 4K i Full HD z dwóch metrów, 75 cali będzie OK. Przy materiale SD, obraz będzie prezentował się kiepsko.
Zależy ile tego SD oglądasz.
 

andrewxxx

New member
SD dużo nie ma :) wiem wiem że 4k będzie wyglądał bardzo dobrze :) zakładam że i HD będzie wyglądało nieźle. Skłonie się chyba jednak ku 65 calach. Poczekam jeszcze na ces i zobaczę czy aby mini led nie wejdzie już do sprzedaży. A czy jak kupię samsung i podłącze pod niego amplituner który umożliwia oglądanie dolby vision i atmos to pojawi się obraz HDR vision czy nie pozwoli na to? Bo ten samsung trochę mu brakuje w Smart i wówczas mógłbym się skusić na dokupienie jakiegoś smarta dodatkowego.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jak Samsung nie obsługuje Dolby Vision to będziesz miał tylko HDR.

Co do wielkości, przemyśl to dobrze, żebyś nie żałował, że kupiłeś za mały...
 
Ostatnia edycja:

andrewxxx

New member
75 kusi najmocniej :)
Szkoda tylko że powiesić raczej nie będę mógł.
Ściana z podwójnego regipsu i nie wiem czy wytrzyma ten ciężar.
Za ścianą beton ale nie wiem czy nie są daleko aby się w tą ścianę wwiercić.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zawsze możesz dać długie kołki, albo jakieś kotwy.
A wielkość zawsze robi robotę. 75 cali, amplituner, polecam Atmosa 5.1.2 lub więcej i masz fajne kino w domu.
Oczywiście jeszcze jakieś źródło do tego, serwisy VOD, odtwarzacz 4K.
 

Petru23

Banned
Nie chce ips.
Czarne ma być w miarę czarne.
Ips to tragedia w oglądaniu w ciemnościach.
Panasonic za ciemny jest..
Lubie dobre HDR i mam w miarę jasny pokój.

mowiłem dokładnie to samo do momentu jak nie wskoczył do mnie IPS w xh80. Czarny jest czarniejszy niż rozświetlona ciemność przez strefowe wygaszanie lub delikatne odstępstwo od osi na VA

Wyboru niestety nie masz w takim razie i zosyake Ci sony. A czy warto wymienić XF9 na Xh95? Nie mam przekonania
 

andrewxxx

New member
Zawsze możesz dać długie kołki, albo jakieś kotwy.
A wielkość zawsze robi robotę. 75 cali, amplituner, polecam Atmosa 5.1.2 lub więcej i masz fajne kino w domu.
Oczywiście jeszcze jakieś źródło do tego, serwisy VOD, odtwarzacz 4K.

Te kotwy to może być ciekawy pomysł.
Nie słyszałem jeszcze o takim "wynalazku".
Nie znam się na temacie budwolanki niestety i dla mnie to trochę czasem magia :)
 

Petru23

Banned
75 kusi najmocniej :)
Szkoda tylko że powiesić raczej nie będę mógł.
Ściana z podwójnego regipsu i nie wiem czy wytrzyma ten ciężar.
Za ścianą beton ale nie wiem czy nie są daleko aby się w tą ścianę wwiercić.

Wieszasz na wcześniej przymocowanej płycie z dużą ilością punktów mocowania. Ciężar rozkłada się na całą powierzchnię a nie tylko na punkty montażu wieszaka tv.
Znajomek robił budowlankę w USA a tam dony są z papieru. Ale plazma 60-75" być musiała i takie wieszali wlasnie na takich patentach.

Stosowałem to później przy montażu tablic i monitorów interaktywnych po szkołach i urzędach, gdzie ściany były z piasku lub mąki.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie zawsze. Szczególnie przy materiale gorszej jakości czy rozdzielczości może powodować frustrację, bo wydało się tyle kasy, a ogląda "plastelinowy" obraz.
O snobizmie nie wspominam... :D

Kupując duży TV trzeba mu zapewnić dobre źródła sygnału. Jezeli ktoś ma tylko telewizję naziemną lub kablówkę to kiepsko.
Kupując telewizor 65-75 cali płacąc za niego spore pieniądze powinno się pomyśleć o dobrych źródłach - 4K z HDR i DV - wtedy można cieszyć się z dobrej jakości obrazu.
A jest z czego wybierać.
 

andrewxxx

New member
Wieszasz na wcześniej przymocowanej płycie z dużą ilością punktów mocowania. Ciężar rozkłada się na całą powierzchnię a nie tylko na punkty montażu wieszaka tv.
Znajomek robił budowlankę w USA a tam dony są z papieru. Ale plazma 60-75" być musiała i takie wieszali wlasnie na takich patentach.

Stosowałem to później przy montażu tablic i monitorów interaktywnych po szkołach i urzędach, gdzie ściany były z piasku lub mąki.

Nie mam za bardzo jak coś zamontować na tej ścianie ponieważ wiszą tam teraz środki cegieł. Popatrzę nam tymi kotwami bo to chyba jedyne rozwiązanie. Wówczas 75 kupię :)
 

DarkMag

New member
Bez przesady, że spadnie...
Jeżeli możesz się o tą ścianę oprzeć barkiem i nic się nie dzieje to TV też będzie wisiał.
Po to wieszak ma dużą metalową płytę przytwierdzaną do ściany, żeby ciężar rozłożył się na te 0,3m2 do tego porządne kołki. A jak bardzo się boisz to dowierć się do tego betonu za regipsami i daj długie kołki.
Mam 65" i też oglądam z 2,2m i tylko czekam na dobrą promocję na 75-xh95 lub 77-lg oled i wynoszę go do sypialni. TV (vectra) na 65" wypada różnie, przy 75" nie spodziewam się, że będzie to oglądalne. Ale Netflix wygląda ok a BD UHD powoduje banana na twarzy za każdym razem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spokojnie możesz zamontować 75".
To zakup na długie lata.
Poziom jakości już z Netflixa jest bardzo dobry.
 
Do góry