55xf9005 wifi problem

betek

Member
Witam, mam tv Sony 55xf9005 i mam problem z wifi, Internet normalnie mam, jednak na telewizorze nie wykrywa wifi, pisze że brak połączenia internetowego.. ktoś wie jak to rozwiązać, czy to jakiś problem na większą skalę?
 

philipstv

New member
Ja tez mam z tym problem nie widzi wifi , po kablu lata a po wifi przestało jutro jadę wymienić na inny egzemplarz. Restart byl robiony nowy soft chyba coś popsuł bo po wypakowaniu z pudla działało do momentu aktualizacji
tv produckcja 2 07 2020
 

tomciorak

New member
Witam,

Od kliku dni mam ten sam problem. Używałem połączenia wifi. Telewizor był podłączony do sieci wifi ale brak Internetu. Przełączyłem z sieci 5 ghz na 2.4 problem identyczny. Zmieniłem operatora Internetu zrobiłem w telefonie AP i podłączyłem TV, problem ten sam. Wykonałem twardy reset telewizora i ponowną konfiguracje. Interent działał dopóki nie wyłączyłem TV z prądu i ponownie go włączyłem :/ Telewizor posiada najnowsze oprogramowanie 6.6555 i problem nie zaczął się w kwietniu kiedy zrobiłem uprg. ale na przełomie lipiec-sierpień. Obstawiam, że coś się aktualizuje w androidzie i blokuje połączenie :/ Obecnie na kablu też mi Internet nie działa :/ Dziś wieczorem wykonam ponownie twardy reset i nie będę dodawał konta googla i zobacze.
 

tomciorak

New member
Raczej znalazłem przyczynę problemu, na ruskim forum ludzie piszą o identycznych problemach i podobno problemem jest nie prawidłowo ustawiona godzina i data w TV. Jak wrócę do domu to sprawdzę.
 

TDi

Member
Działa :) w zakładce godzina i data ustawiłem pobieraj czas z Internetu i odrazu Internet ruszył na kablu i po wifi też.

Dzięki , jutro sprawdzę , bo mam/miałem podobnie , miałem połączenie z siecią WiFi , która nie miała dostępu do internetu ;D
 

Attachments

  • wifi.jpg
    wifi.jpg
    390,3 KB · Wyś: 34
Do góry