55XF8505 czy 55XE9305 ?? A może inny?

Denon84

Member
Witam

Poszukuję kolejnego TV do domu, myśle o sony 55XF8505 albo 55XE9305, lepszy nowszy czy starszy model co proponujecie? odległość bardzo mała około 2m od kanapy

Poszukuje Tv, do telewizji cyfrowej vectra, sporo filmów z dysku oglądam oraz bardzo duzo pilki noznej.

Czy sony da rade czy moze lepiej w tej cenie (ciut tanszy) samsung 55mu7002 lub 8002 a moze cos innego?

Pozdrawiam
 

barburian

New member
Bez reklam
Jak już chcesz porównywać coś do XE9305 to z Sony jedynie XF9005,
Jak znajdziesz gdzieś nowego XE93 to kupuj .
Jak zmieścisz 65 cali na ścianę to za 6500 masz Philipsa 65PUS8102
 

Denon84

Member
barburian, max mysle 55 cali przy tej odleglosci (chyba mam za dobre oko;) ) widze szczegóły dlatego potrzebuje obraz wyraźny, ostry nie rozmyty. Jak leci piłka żadnych smug czy "dymu" za piłką nie może być jak rownież w filmach akcji żeby w czasie biegu aktora "cień" jeszcze nie biegł za nim kilka sekund:)
 

barburian

New member
Bez reklam
55XE9305 55XF9005 55Q7FN - przetestuj i wybierz, pomyśl też o OLED 55 cali jak starczy kasy
 

Denon84

Member
Dziwnie bo prawie brałem oled LG a sprzedawca sam powiedział zeby nie brac bo przy statycznym obrazie wypala sie matryca.

TV max 55 cali, na chwile obecne te sony biore pod uwage ale nie jestem delikatnie mowiac zwolennikiem androida, wiele razy testowalem i powiem szczerze Tizen w slabym samsungu bije szybkoscia androida, a potrzebuje tylko YT, tvnplayer czy przegladarke.

A co myslisz o 55MU8002 i starczy jeszcze na soundbar:)
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Dziwnie bo prawie brałem oled LG a sprzedawca sam powiedział zeby nie brac bo przy statycznym obrazie wypala sie matryca.

TV max 55 cali, na chwile obecne te sony biore pod uwage ale nie jestem delikatnie mowiac zwolennikiem androida, wiele razy testowalem i powiem szczerze Tizen w slabym samsungu bije szybkoscia androida, a potrzebuje tylko YT, tvnplayer czy przegladarke.

A co myslisz o 55MU8002 i starczy jeszcze na soundbar:)




MU przyzwoity porównywalny z XE9005 choć XE9005 lepszy z uwagi na strefowe wygaszanie i tylne podświetlanie matrycy, ale bym wolał XE9305 bo jest klasę wyżej , podobnie jak XF9005 czy Q7FN .
Wracając do tematu OLED-a owszem coś się wypalić może jeśli będziesz oglądał

jeden kanał często ,np TVN24 codziennie po parę godzin , to logo TVN się może utrwalić , natomiast jeśli będziesz oglądał Netflixa lub filmy z innych nośników
to nie ma prawa się nic wypalić bo tu loga nie występują . OLEDy jak i kiedyś Plazmy po prostu
używać z głową.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dynamiczny obraz wiec możesz sięgać po Oled TV.
Masz 4 modele w tej klasie
- LG Oled 55 B7
- Philips 55POS 9002 w promocji
- LG Oled 55 B8
- Toshiba Oled 55
Możesz spokojnie kupić Oleda .
Wszystkie są w specjalnej promocji z okazji MŚ w Rosji.

Pytanie ile nasz max kasy ?
 

Shire

New member
Witam,

jakiś czas temu też wybierałem 55" i brałem pod uwagę XE9305.

I nawet wziąłem, ale mój egzemplarz miał duży clouding i oddałem po 2 dniach.
Obraz był rewelacyjny, niestety czerń, zwłaszcza przy przejściach z uwagi na clouding była przy tej cenie nie do zaakceptowania, bardziej równomiernie był podświetlony mój soniacz NX720.
Natomiast to była wina mojego egzemplarza, poza tym naprawdę telewizor świetny pod każdym względem. XF8505 jest poza tym na matrycy IPS, więc pytanie czy wolisz VA czy IPS, bo seria 9 jest na VA, moim zdaniem zdecydowanie lepsza.
Ostatecznie zaryzykowałem OLED'a LG C7A i póki co zdecydowanie nie żałuję. Czerń i kontrast powala, szybkość interfejsu również, pilot fajny, bo magic, czyli łatwa nawigacja. Do tego nie grzeje się tak i jest dużo lżejszy, dużo... ;)

Odnośnie wypalania to TVN wypala nie tylko matryce :lol: Dlatego u mnie jest wypieprzony z listy ;-)
Natomiast z tego co mi się udało ustalić z różnych źródeł to problem wypalania matrycy nie dotyczy prawie w ogóle od serii C w górę (czy w ogóle modeli od 2017), a w razie czego masz w opcjach funkcję czyszczenia matrycy na wypadek tego efektu ;)
U mnie po pół roku wszystko śmiga i żadnych wypaleń odpukać.

Ten Philips też jest niezły, a w fajnej cenie masz Panasonica EX780 z 3D, kupiłem jako drugi do sypialni i naprawdę jestem pod dużym wrażeniem, ale mimo wszystko ma swoje mankamenty (które mi nie dokuczają za bardzo) i dlatego wybierałbym między Sony a LG, ewentualnie ten Philips, Kiki chyba je proponuje w fajnych cenach z kalibracją. Podejrzewam, że niezależnie który weźmiesz będziesz bardzo zadowolony.


Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za dobry wybór :)
 
Ostatnia edycja:

czarek46

Banned
Witam,

jakiś czas temu też wybierałem 55" i brałem pod uwagę XE9305.

I nawet wziąłem, ale mój egzemplarz miał duży clouding i oddałem po 2 dniach.
Obraz był rewelacyjny, niestety czerń, zwłaszcza przy przejściach z uwagi na clouding była przy tej cenie nie do zaakceptowania, bardziej równomiernie był podświetlony mój soniacz NX720.
Natomiast to była wina mojego egzemplarza, poza tym naprawdę telewizor świetny pod każdym względem. XF8505 jest poza tym na matrycy IPS, więc pytanie czy wolisz VA czy IPS, bo seria 9 jest na VA, moim zdaniem zdecydowanie lepsza.
Ostatecznie zaryzykowałem OLED'a LG C7A i póki co zdecydowanie nie żałuję. Czerń i kontrast powala, szybkość interfejsu również, pilot fajny, bo magic, czyli łatwa nawigacja. Do tego nie grzeje się tak i jest dużo lżejszy, dużo... ;)

Odnośnie wypalania to TVN wypala nie tylko matryce :lol: Dlatego u mnie jest wypieprzony z listy ;-)
Natomiast z tego co mi się udało ustalić z różnych źródeł to problem wypalania matrycy nie dotyczy prawie w ogóle od serii C w górę (czy w ogóle modeli od 2017), a w razie czego masz w opcjach funkcję czyszczenia matrycy na wypadek tego efektu ;)
U mnie po pół roku wszystko śmiga i żadnych wypaleń odpukać.

Ten Philips też jest niezły, a w fajnej cenie masz Panasonica EX780 z 3D, kupiłem jako drugi do sypialni i naprawdę jestem pod dużym wrażeniem, ale mimo wszystko ma swoje mankamenty (które mi nie dokuczają za bardzo) i dlatego wybierałbym między Sony a LG, ewentualnie ten Philips, Kiki chyba je proponuje w fajnych cenach z kalibracją. Podejrzewam, że niezależnie który weźmiesz będziesz bardzo zadowolony.


Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za dobry wybór :)
YYYY że tak zapytam ,,,, co ci TVN wypala ????
 

barburian

New member
Bez reklam
Jak Ci kasy wystarczy bierz OLED-a - trochę odwagi :)
A TVN-u się nie bój bo innym inne stacje też wypalają piksele w mózgu :)
 

Denon84

Member
Shire mowisz o LG C7 (A) z a nie umie znalezc:).

Czarek46 znaczek np tvn w tym miejscu sie wypala. Jak obraz jest statyczny.


Kiki:
- LG Oled 55 B7
- Philips 55POS 9002 w promocji
- LG Oled 55 B8
- Toshiba Oled 55

Wymienione tv w jakiej sa cenie? Czy Te LG co wymieniłes sa lepszcze od - LG Oled 55 C7A?

Jaka jest roznica miedzy B7 a B8 poza nazewnictwem:)
 

Denon84

Member
ok dziękuje Kiki za oferty napewno coś wybiorę potrzebuję tv max do tygodnia.

Dodam że zastanawiam się na kilkoma i ciężko mi się zdecydować.

Mogę wydać 3-4,5 tys na sredni tv jezeli spelni moje oczekiwania jak rowniez wydac 6-7 na Oleda. Potrzebuję soundbar do tego wiec nie ukrywam jezeli jest tv za 4500zl co spelni moje oczekiwania to chetnie kupie. Ale jak mam sie denerwowac to nie ma problemu dolozyc 2-2,5 tys na cos co mnie nie zawiedzie.
 

Shire

New member
YYYY że tak zapytam ,,,, co ci TVN wypala ????
Odsyłam do poniższej odpowiedzi barburiana :lol:

Jak Ci kasy wystarczy bierz OLED-a - trochę odwagi
Popieram :)

A TVN-u się nie bój bo innym inne stacje też wypalają piksele w mózgu
Wypalają, a jakże, ale nie z taką intensywnością i bezczelnością jak TVN :p
Ale wyznawcy i tak wiedzą swoje :lol:



Shire mowisz o LG C7 (A) z a nie umie znalezc:).
Czarek46 znaczek np tvn w tym miejscu sie wypala. Jak obraz jest statyczny.
C7V ;)
Nie bój się tego wypalania, będziesz zadowolony, tylko pamiętaj, że OLED ma trochę niższą jasność i tym samym gorszy HDR od LCD Sony, ten Sony z serii 9 ma jedną z najwyższych jasności obecnie dostępnych i tym samym fajny efekt HDR ;)


Co nie wybierzesz naprawdę będzie śmigać, bo wszystko co padł Kiki to fajne modele.
 

Shire

New member
Shire- widze na yt ze ten Oled w 2017 roku kosztowal 11 tys - obłęd.

mowisz o tym : https://www.youtube.com/watch?v=PqgJGd4s_Wg


Tak, teraz kosztuje ok.6.000-6.500zł. ja kupowałem chyba ok.5.900 - 6.000 zł z tego co widzę, ja kupowałem w promocji poniżej 6.000 zł.


ja Ci mogę napisać swoje odczucia z porównania z Sony, Panasoniciem i Philipsem, ale Kiki jest ekspertem, ja tylko hobbystą, więc jego sugestie są dużo ważniejsze od moich ;)
 

Denon84

Member
Dzisiaj w sklepie widzialem cos takiego LG 65UK6500 co o tym myslicie?

Jezeli ostatecznie wybiore sony to xe9305 (edge led mimo ze drozszy?) czy tanszy xe9005 (direct)?? dziwne ze tanszy model ma direct a drozszy edge led nie rozumie za bardzo czemu
 
Do góry