55XE85.. Motionflow

Djevent

New member
Witam. Mam pytanie do posiadaczy tego modelu. Jak macie ustawiony tryb motionflow, czy może w ogóle wyłączony? I jak u was z płynnością obrazu ?
 

siamer

New member
Ja mam xe8599 i nie widze przycięć... Moglibyście jakoś dokładniej to opisać ? Nawet przez kodi nie zauważyłem... Jeszcze nie oglądałem materiałów 4K więc w tej kwestii się nie wypowiem...
 

pinkibass

New member
Miałem dokładnie to samo w XE90, najbardziej widoczne oglądając mecze z dekodera UPC - przycinki obrazu przy cięciu kamery i zmianie wyświetlanego obrazu niezależnie od ustawienia
Z tego powodu oddałem ten tv bo mnie to strasznie irytowało.
Jak zwracałem tv w Media gość powiedział że często z tego powodu (plus mulący Android, ale dla mnie to był niewielki problem) telewizory Sony wracają

Spróbujcie wyłączyć wszystkie polepszacze obrazu, szczególnie tryb kliszy w ustawieniach ruchu - u mnie trochę to pomogło (albo to było placebo :)) ale nie do końca wyeliminowało problem.
 
Ostatnia edycja:

siamer

New member
Właśnie oglądam Transformers z USB 720p i patrzę uważnie i zero przycięć... A co do androida to też nie narzekam a jestem wybredny bo zawsze miałem nexusy i customer Romy aby jeszcze lepiej działało. Te przycięcia są co chwilę czy co jakiś czas ? Czy tylko przy scenach akcji ?
 

karlamba

New member
Jak odtwarzacie filmy 4k? tzn w jakim playerze i przy jakich ustawieniach? Probowalem uzywac kodi na moim xd8505 przez usb film 4k zajmujacy srednio 20GB i po prostu przycina do 1 - 2s ale to nie jest buforowanie... zastanawiam sie czy to procesor nie wyrabia czy moze mozna jakos lepiej dokonfigurowac kodi?
 
Miałem xe8505, xe9005 i teraz mam xe9305. Nigdzie nie miałem problemu z zacinaniem filmów czy to przez kodi czy z dysku. Na dysku masz dużo rzeczy wgrane ? Chodzi o to, czy masz inne filmy, zdjęcia itp. Jest tak, że ty zaczynasz oglądać film, a telewizor nadal odczytuje co jest na dysku lub usb. Odczekaj 2-3 minuty i dopiero odpal film. Trzeba napisać, że jest beznadziejny eksploatator plików w telewizorze zainstalowany fabrycznie. Mam około 10 filmów na dysku i pewnie z 2 tysiące zdjęć itp. to zanim telewizor pokaże podglądy filmów to mija z 5 minut.... dopiero odpalam film. To samo jest ze zdjęciami, zanim telewizor pokaże wszystkie foldery ze zdjęciami to jajo idzie znieść. Myślę, że tu jest problem, telewizor odczytuje dane z dysku i to trwa baaardzo długo. Zostaw tylko jeden film na dysku lub usb i sprawdź jak wtedy będzie. W kodi natomiast nigdy nie miałem problemu z płynnością, filmy chodzą płynnie zarówno ze wspomagaczami obrazu jak i bez. Może zamuliłeś Kodi wtyczkami ? Mam Exodusa, Specto, Mr Know i telewizje - to wystarczy. Zawsze płynnie Kodi mi śmiga. Wszystko instalowane oddzielnie, bez całych paczek wtyczek, bo w paczkach multum syfu się instaluje, często z błędami.
 
Ostatnia edycja:

karlamba

New member
hmm... widze ze popelnilem literowke w poprzednim poscie (chodzilo o przycinanie CO 1 - 2 sekundy tj. taki lekki skok obrazu... no wlasnie to jest tak ze glownie przycinaja tylko filmy 4k HDR ktore "waza" naprawde duzo i to nie jest wina dysku bo tak jak piszesz sprawdzam np. wgrany tylko jeden film na pusty dysk... Co ciekawe to "przycinanie" jest zawsze identyczne w rownych odstepach czasu (tak co 1 - 2 sekundy) i tak samo to wyglada na roznych playerach czyli nie tylko kodi ale rozniesz VLC czy ostatnio testowalem Archos i MX Player. Dlatego tez raczej wykluczylbym ze problemem sa wtyczki od kodi. Moze po prostu chodzi o format ze to jest HDR 10bit i jeszcze do tego DolbyPro dzwiek...
 

mudol

Member
A masz możliwość podłączenia innego dysku? Może dysk nie wyrabia? Podłączony pod 3.0? U mnie (55xd8599) Nie ma z tym problemu, nawet więcej, właśnie w kodi najszybciej mi skanuje zawartość dysku, choć zdarzają się filmy, które mają 5.1 a w kodi rozpoznaje jako 2.0. Wbudowany player też nie przycina ale za to poruszanie się w nim i czytanie dysku to jakas masakra.
 

karlamba

New member
Chyba sprawa sie wyjasnila... Takie lekkie i regularne przyciecia sa widoczne tylko przy filmach zakodowanych jako 10bit... podejrzewam ze ten TV po prostu nie wyrabia z takim materialem. Materialy 8bit chodza bez problemu. Zeby nie bylo to od razu mowie ze po prostu mnie to ciekawilo czy to normalne i nie oczekuje ze to bedzie dzialac bo sa to materialy nieorginalne. Netfilix chodzi 4k bez najmniejszych problemow, wspomniane materialy traktuje jako ciekawostke. Swoja droga podejrzewam ze te przyciecia moga byc kwestia firmwaru oraz samego androida...
 

mudol

Member
Wczoraj wieczorem testowałem Pasażerów właśnie w 10bit, w kodi nie otworzyło pliku mkv, natomiast VCL bez problemu otworzył i bez zacięć odtwarzał, ale może jakoś nasze tv się różnią (może 65 potrzebuje więcej obliczeń).
 

mudol

Member
KD-55XD8599, dlatego myślę właśnie o tych calach lub wina słabego transferu pendrive/dysku, testowałeś inny? Usb 3.0?
 
Do góry