55UF8557 vs. 55UF8517 vs. 55UF8507V vs. 55UF850V

Pigway

New member
Pigway, no co Ty, nie ma już matryc 60hz w TV ze średniej/średnio-wyższej półki. Przynajmniej nie w LG, bo moja wiedza o innych producentach (którzy mnie mało interesują) jest niewielka, tzn. bardzo podstawowa.

Niestety ale są, prześlę Ci odpowiedni link na PW.

Jak tak to wszystko czytam i przyswajam sobie większą wiedzę w temacie tegorocznych telewizorów, to coraz bardziej kusi mnie technologia OLED, jednak jest to już większy wydatek za, jakby nie patrzeć, nie adekwatną do wartości pieniężnej przekątną.

@Vigoo, napisz proszę jakie modele rozważasz.
 
Ostatnia edycja:

vigoo

Banned
Też dużo myślałem nad tym Philem PUS7600, ale teraz zastanawiam się nad Samsungiem SUHD JS8500. przynajmniej nie będę musiał się użerać z Androidem...
 

Frog_PL

New member
@wppp czyli 8679 powinien miec truemotion? to dlaczego jest tańszy od innych modeli? Na niemieckiej stronie lg nie pisze w specyfikacji zeby mial to. Gdzieś wyczytałem że jest tańszy bo nie ma Mico Pixel Control....

Wysłane z mojej wszytko mającej Iksperii Z3C ;>
 

wingg

New member
@wppp czyli 8679 powinien miec truemotion? to dlaczego jest tańszy od innych modeli? Na niemieckiej stronie lg nie pisze w specyfikacji zeby mial to. Gdzieś wyczytałem że jest tańszy bo nie ma Mico Pixel Control....

Wysłane z mojej wszytko mającej Iksperii Z3C ;>
Nie wiem jak z 8679 ale 850V to Tylko wersja 65 cali...

-->>
 
Ostatnia edycja:

WPPP

Member
@wppp czyli 8679 powinien miec truemotion? to dlaczego jest tańszy od innych modeli? Na niemieckiej stronie lg nie pisze w specyfikacji zeby mial to. Gdzieś wyczytałem że jest tańszy bo nie ma Mico Pixel Control....

Wysłane z mojej wszytko mającej Iksperii Z3C ;>

Fachowcy twierdzą, że jeśli TV posiada opcje ustawień Trumotion, to natywna częstotliwość odświeżania musi mieć przynajmniej 100 hz. I z odpowiedzi konsultanta LG tak wynika, że modele posiadające 9 i V na końcu oznaczenia mają tę funkcję. Ale ja się jeszcze, co do tego, będę starać lepiej upewnić.
A cenami bym się za mocno nie sugerował, bo polityka cenowa sklepów jest bardzo zróżnicowana. Szczególnie u niektórych sprzedawców może ona bardzo dziwić, bo nie tylko, że mają astronomiczne marże (w porównaniu z najtańszymi ofertami na rynku), ale też jak się poogląda wiele innych cen oferowanych produktów, to bywa, że brakuje w nich logiki, aż można się złapać za głowę.
Ponadto, wydaje mi się (ale musiałbym to jeszcze zweryfikować, dobrze się przyjrzeć), że w sklepach zachodnich jest w sprzedaży o wiele więcej Smart TV od LG z końcówką 9, co by dla mnie mogło być delikatnym potwierdzeniem (poszlaką), że są to TV matrycami 100/120 hz, ponieważ konsumenci zachodni są raczej bardziej wymagający i lepiej traktowani (bo np. są bogatsi, mają też w związku z tym przeważnie [bo nie zawsze] wyższe ceny w swoich krajach [co akurat niekonieczne należy podpinać pod lepsze traktowanie :p], więc tam logicznym wydaje się, że dominują TV w wariantach 100 hz. A u nas zdecydowana większość ludzi (tzw. zwykłych zjadaczy chleba) kupujących TV i tak nie nabierze podejrzeń podczas użytkowania sprzętu, że np. kupując wysokiej klasy TV (czyli np. 8 serii) dostaje matryce 60 hz. Tym bardziej, że nie otrzyma od producenta odpowiedzi jakie jest natywne odświeżanie, a w sklepach też przeważnie mają z tymi danymi problem, bo embargo na informacje jest szerokie. LG sprzedając teoretycznie takie same TV - bo w dającym się stwierdzić zakresie różnią się one tylko kolorami i odcieniami tyłu obudowy i podstawki oraz kształtami samych podstawek, może np. sprzedawać 6 wersji UF85*, ale tylko w dwóch z nich montować matrycę 100/120 hz, a w pozostałych 60 hz, i wszystkie za te same lub bardzo zbliżone (ze względu na zróżnicowane marże pośredników) pieniądze. Tym samym znalazł sposób na ukryte zwiększenie zysków, bo zamiast wszystkie TV z wyższej półki sprzedawać z matrycą 100/120 hz oszczędza montując do większości z nich matrycę 60 hz. A miażdżąca większość ludzi nie ma o tym pojęcia, stosując inne, tzn. estetyczne, cenowe (marżowe) oraz techniczne (szerokość podstawki) kryteria wyboru pomiędzy prawie, że tymi samymi wersjami TV (bo jeśli chodzi o parametry, to teoretycznie wszystkie modele są takie same- jednakże jak się okazuje wcale tak nie jest).
Nic dziwnego, że z każdym rokiem TV od LG są nieco tańsze. W końcu 7 seria z 2013 roku miała 200 hz., 6 i 7 seria z 2014 100 hz, a teraz nawet większość TV 8 serii posiada 60 hz.
 

ciapeczek666

New member
Witam, poniżej zamieszczam maila z LG z odpowiedzią na moje pytanie w sprawie różnic w modelach 850V oraz 8579:

"Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż telewizory 49UF8579 oraz 49UF850V mają funkcję TruMotion. Różnią się one tylko wyglądem podstawy."

Dodam tylko iż powyższe modele mają PMI 1600 a inne z serii np. 8507 mają PMI 1500.

Być może wielkość tego parametru w jakimś stopniu daje możliwość określenia która matryca jest 100 Hz ?
 

vigoo

Banned
Z tej odpowiedzi LG wynika, że UF8579 to jednak 120Hz:
"Uprzejmie informujemy, iż w modelu UF8579 po ustawieniu TruMotion na ustawienia ręcznie (Użytkownika) są dostępne dwa suwaki:
- De-Judder: regulacja efektu braku płynności na ekranie,
- De-Blur: redukcja rozmycia spowodowanego przez ruch"
 

WoofeR

New member
"Uprzejmie informujemy, iż telewizor 49UF8579 ma funkcję TruMotion, która po przestawieniu na ustawienia użytkownika daje możliwość ręcznej regulacji opcji De-Judder oraz De-Blur. Wskaźnik PMI w tym modelu wynosi 1600.
Model 49UF8517 ma PMI wynoszące 1500 oraz nie ma funkcji TruMotion."
 

vigoo

Banned
Czyli 49UF8517, to tylko 60Hz.
49UF8579 ma odświeżanie 120Hz, bo pierwotnie był przeznaczony na rynek niemiecki... Przypadek? ;)
 

ciapeczek666

New member
Witam - od wczoraj mam w domu 49uf8579.
I ma w ustawieniach Tru Motion 1 suwak - De Judder - jednak nie widzę różnicy w płynności obrazu w porównaniu z moim poprzednim modelem z matrycą 100 Hz ( 6 letni Samsung).
Mogę także potwierdzić iż TV skierowany był na Niemcy - na kartonie naklejki reklamowe SKY oraz kupony NA SKY ONLINE I MAXODOME po niemiecku.
W zestawie jest także 4 pary okularów 3D ( wg specyfikacji na EURO są 2 pary) Obudowa jest w kolorze Białym.
 

ciapeczek666

New member
Dziś wieczorem postaram się wrzucić.

Jeśli macie jakieś pytania w miarę możliwości odpowiem - uprzedzam nie jestem jednak ekspertem ani osobą szczególnie wrażliwą na niuanse obrazu.
 
Ostatnia edycja:

WPPP

Member
Witam - od wczoraj mam w domu 49uf8579.
I ma w ustawieniach Tru Motion 1 suwak - De Judder - jednak nie widzę różnicy w płynności obrazu w porównaniu z moim poprzednim modelem z matrycą 100 Hz ( 6 letni Samsung).
Mogę także potwierdzić iż TV skierowany był na Niemcy - na kartonie naklejki reklamowe SKY oraz kupony NA SKY ONLINE I MAXODOME po niemiecku.
W zestawie jest także 4 pary okularów 3D ( wg specyfikacji na EURO są 2 pary) Obudowa jest w kolorze Białym.

Wszystko co napisał ciapeczek666 potwierdzam z autopcji!
Jak się więc okazuje LG Polska, a nawet niemiecki odział LG, wprowadzają ludzi w błąd podając nieprawdę odnoście modelu 49UF8579. W funkcji TruMotion, w ustawieniach własnych, nie ma dwóch suwaków.
A zatem, wszystkie tegoroczne TV LG UHD 6, 7 i 8 serii o wielkości ekranu poniżej 60 cali mają zaledwie 60 Hz matryce oraz, jak by tego było mało, posiadają cholernie duże powidoki!
Innymi słowy, w serii TV z 2015 roku montują jakieś tanie i w dodatku z wadą fabryczną matryce.
Co więcej, jeszcze nie tak dawno, gdy pisałem z LG w sprawie powidoków, to zaproponowano mi przysłanie serwisu, ani słowem nie zaprzeczając, że te powidoki są w ich autorskiej normie. Po 3 tygodniach odpisali mi z oficjalnym komunikatem LG Polska, że owe powidoki są już na oficjalnej liście ich norm:roll:. Widać jak na dłoni, że po burzy mózgów na szczycie polskiego LG uznali, że te anormalne powidoki, to jednak naturalna cecha TV LCD i, że oni przecież o tym zjawisku uprzedzają w instrukcji obsługi. Tylko, że w instrukcji piszą o zupełnie innych powidokach. Przed sądem raczej by tego nie obronili.
I nie dziwi mnie takie ich stanowisko, bo oni seryjnie montują spaprane matryce. Nie mogą więc mieć innego stanowiska, ponieważ rzeczywistość jest taka, iż całoroczna produkcja serii z 2015 roku, tak naprawdę, nie nadaje się do sprzedaży, ale najpewniej do końca nic się nie zmieni. Być może doświadczenie z tegorocznymi matrycami 60 Hz UHD nauczy ich, że z różnych ważnych powodów nie powinni podejmować decyzji montowania w zdecydowanej większości swoich TV badziewnych matryc. Chociaż ślepota i bierność/miałkość zdecydowanej większości konsumentów kupujących ich tegoroczne TV nie jest sytuacją korzystną na rzecz wyeliminowania w kolejnym roku i latach wprowadzania tak beznadziejnych produktów. Ale już za 5 miesięcy dowiemy się co LG zaoferuje na rok 2016.

Osobiście odradzam kupno któregokolwiek tegorocznego modelu LG UHD serii 6, 7 i 8 poniżej 60 cali. Dla mnie są to TV niewarte nawet połowy swojej ceny (poważnie piszę). Nie wiem czy 120 Hz matryce znajdujące się w TV od 60 Hz w 6, 7 i 8 serii oraz od 55 Hz w serii 9 są bez powidoków, bo nie miałem osobiście okazji tego sprawdzić, ale jest na to szansa.
Dodam jeszcze, iż po tym, jak miałem w domu jeden model 49UF7707 oraz jeden model 49UF850V, to oba TV miały dobre, a nawet bardzo dobre podświetlenie. Byłem pozytywnie zaskoczony, myśląc tym samym, że problem ten został przez LG trwale rozwiązany. Ale jednak nie, bo w modelu 49UF8579, jakby złego było mało (60 Hz i powidoki) podświetlenie jest fatalne! Nie da się przyjemnie oglądać filmów, bo wszystkie 4 kąty na dużej przestrzenni oraz trochę również w środkowej części po obu bokach, mają bardzo mocne podświetlenie, o wiele za mocne, i w efekcie na ciemnych lub czarnych polach oglądanych filmów mamy mocny mlekowy "kolor". Wygląda to bardzo złe.

Nie mam już wątpliwości, że tegoroczne TV od LG to szmelc. Na szczęście za sprawą kupowania TV poza siedzibą sprzedawcy nie ma wtopy pieniędzy w g**** warte Smart TV od LG.
Nie polecam także rozpowszechniać opinię, że webOS jest bardzo szybki, bo nie jest! Taktowanie czterordzeniowego procesora jest za niskie i przy nieco intensywniejszym użytkowaniu TV pojawiają się zacinki i to czasem nawet na kilkanaście sekund. Płynność w przeglądarce też nie jest pełna. A wiem co piszę, bo w domu (a nie w sklepie) przez wiele dni testowałem aż 3 modele.
 
Ostatnia edycja:

ciapeczek666

New member
Zamieszczam zdjęcia.
W sprawie powidoków czy też podświetlania wypowiem się po weekendzie - wtedy będę miał więcej czasu na dokładniejsze przyjrzenie się TV.
 

Attachments

  • DSC_0890.jpg
    DSC_0890.jpg
    354,8 KB · Wyś: 119
  • DSC_0891.jpg
    DSC_0891.jpg
    475,8 KB · Wyś: 140
Do góry