55PUS8601/12 vs 55PUS8700/12 ??

Dudi777

New member
Witajcie.
Zastanawiam się nad kupnem nowego TV i rozważam te dwa modele Philipsa: 55PUS8601/12 i 55PUS8700/12. Który wybrać? 8601 ma 4-str AL, który mnie bardzo pociąga, a 8700 tylko 3-str. AL, ale za to ma zakrzywiony ekran i 3D. Z 3D co prawda będę korzystał okazjonalnie, ale ciekawa opcja, a zakrzywiony ekran widziałem tylko w sklepach i dość ciekawie się oglądało - fajny efekt (nie wiem jak na dłuższą metę w codziennym użytkowaniu, wygodne to?) i TV wyglądał "jakby dostojniej". Pomóżcie proszę w wyborze i wypunktujcie + i - obu modeli.
TV będzie powieszony na białej ścianie i oglądany z odległości ok. 3 m pod niedużym kątem (ok. 1 m w bok od środka TV). Nie będzie służył do grania, a oglądania filmów z różnych źródeł (kablówka HD/SD, pendrive, HDMI lub castowanie). Najbardziej "kręci mnie" AmbiLight 4-str. w 8601 i nie mam porównania z 2-str. lub 3-str. AL. Widziałem dwa razy AL, ale nie wiem ilustronny był, bo wtedy nie wiedziałem, że są różne i nie interesowałem się jeszcze zakupem TV. Bardziej był to fajny gadżet. Jest duża różnica w oglądaniu, postrzeganiu przestrzeni obrazu, jego głębi itp. jak na dole nie ma AL? Czy jakaś część AL z boków dociera na dół wygląda to jak AL 4-str.? Możecie przy okazji przybliżyć w skrócie funkcje HDR kodeka VP9? Który z nich ma co? Jak jest z oprogramowaniem i stabilnością softu obu modeli?
Dziękuję za podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To prosty wybór i nazywa się PUS8601.
Ma VP9 czyli możesz odbierać 4K z Youtuba w natywnej rozdzielczości.
Jak będziesz niebieski na obydwa modele masz specjalną cenę.
 

Dudi777

New member
Dzięki za odp., ale sam kodek całkiem mnie przekonuje, bo nie przesiaduję na YT. Jeśli już czegoś nie mogę znaleźć w wersji opisowej, to wtedy szukam na YT i z wygody wpisywania tekstu posługuję się laptopem. Czy ten kodek służy tylko do YT w faktycznej rozdzielczości 4K czy doczegoś jeszcze? Jak zdaży mi się czasami pobrać jakiś film z netu, to ze względu na jego objętość ograniczam się do 720 lub 1080, bo jak będę miał pobrać w 4K, to będę musiał sobie pewnie pendrive'a z 64 GB kupić. ;-)

A jak z pozostałymi walorami obu modeli? Jak dopracowanie softu obu kodeli i ich ewentualne zawieszanie się, itp. niespodzianki?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W serii PUS8601 nie ma żadnych niespodzianek, mogą to potwierdzić właściciele.
VP9 oczywiście nie tylko z YT ale również z powietrza.
PUS 8700 to model zakrzywiony.
Gra też bardzo dobrze, ale różnice są na korzyść PUS 8601.
 

Dudi777

New member
No właśnie czytam jeszcze raz porównanie obu modeli na stronie Philipsa i jest bardziej na plus dla 8601. W 8601 bardzo ciągnie mnie do 4-str. AL, a w 8700 bardzo do zakrzywionego ekranu. Miałeś możliwość porównać 3- i 4-str. AL? Jakie są wrażenia oglądania TV z zakrzywionym ekranem, przyjemniejsze niż w "normalnym"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie niestety nie. Sprawdź linie zakrzywione na boisku piłki nożnej czy siatkówki. Oczywiście, że ambilight 4 - stanowi jakby całkowity komplet podświetlenia. Dalej już tylko Ambilux.
 

Dudi777

New member
Ale mi ćwieka zabiłeś. Co prawda nie jestem jakimś wielkim fanem sportowym, ale nie pomyślałem o tak oczywistej rzeczy, jak "przekłamywanie" obrazu przez wygięcie ekranu. Hmm...
Jak tylko wrócę w weekend to przejdę się po sklepach i pooglądam sobie obraz w TV zakrzywionym i prostym.

Co miałeś na myśli w poprzednim poście, że VP9 także z powietrza?
 

Dudi777

New member
kiki, masz jeszcze dostępny ten TV 55PUS8601/12?
Na stronie Twojego sklepu jest jako dostępny, ale wolę potwierdzić czy na pewno.

Pozdrowionka.
 
Do góry