55PUS8303 vs 55PUS7504 vs 55PUS7334

Jericho24

Member
Bez reklam
Kiki jakies masz ceny na 55PUS7XX4?

Do ok 3tys jest coś lepszego w tym rozmiarze?
Nie oglądam sportu, wiec 100Hz nie potrzebne.
Myśle też nad Sonym z androidem, chyba 55XF75, ale w rozmiarze 55 tez jest na IPS co nie bardzo mi sie widzi.

Jak wypada czern w tym Philipsie przy wylaczonym swietle i ambilight? Widac wyraznie jej podswietlenie?

TV głownie do kablówki ze sciany bez dekodera. Sygnał SD i HD. Podobo ten Philips slabo sobie radzi z sygnalem SD.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest specjalna oferta w programie pilotażowym ale podaj proszę maila do siebie.
To Philips gra lepiej z tych dwóch modeli.
Ile masz max kasy ?
 

Ddawid6

New member
Właśnie się powoli pojawia model PUS8204 (zapowiadany, że ma być pod koniec roku). Jest już na stronie Philipsa, jest już polska instrukcja do niego - pytanie, czy wiecie kiedy wejdzie do sprzedaży i jaka będzie cena? Z tego co widzę, największa zaleta w porównaniu do PUS7xx4 to WCG 90% przestrzeni DCI/P3, bo to chyba taki PUS8804 bez soundbara (chociaż nadal z głośnikami od B&W). Nie wiem, o co chodzi dokładnie z tym PPI (Picture Performance Index) u Philipsa - 8204 ma 1900, 8804 ma 2100, 7xx4 mają 1700. Jeśli ktoś będzie miał z nim do czynienia, można prosić o jakieś bliższe info?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philipsa 55pUS7334 spełni Twoje potrzeby.
Masz jeszcze świetny model 55EC780 .
O model 8204 dopytam, ale jest przecież Philips 55PUS9104 na matrycy 100 HZ i też w super cenie.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Dzisiaj mialem okazje porownac Phillips 58PUS7304, Sony 55xg8596, LG 55MSK100.
Najpierw na Phillipsie zapuscilem filmiki testowe. Zastrzezen nie mialem, a z czerni bylem bardzo zadowolony bo to VA. Gdy przelaczylem na TV obraz byl mocno wyblakły a sterowanie ustawieniami obrazu nie wiele dawało.
Nastepny poszedl Sony. Stojac na wprost obraz zyleya i bogaty w kolory, Ale gdy na niego spojrzalo sie z boku to ewidetnie widac bylo podstwielenie matraycy, czyli swiecaca czerna. Sterowanie opcjami polotem, torche zawiłe.
3i model to LG.Szybko odtwarzal fimy z pena. Ale kopara mi opadla jak zapuscilem test z przesuwajacym sie po erkanie kwadratem. Na LG zaczela sie robic dyskoteka z podswietalna matrycą ekranu. Tego nie szlo ogladac. Tej opcji podswietlenia nie ma nizszy model LG 55SK7650, na ktorym byl dobry.

Co do sterowanie pilotem, to najlepiej chyba spisal sie Phillips, najmniej Sony.
 

Ddawid6

New member
Ten model 55PUS9104 to jakiś dziwoląg - niby tegoroczny, a Dolby Vision nie obsługuje. Do tego słabo dostępny, więc jeśli ktoś go ma, to w zawyżonej cenie, bo nie ma konkurencyjnych ofert...

Szkoda, że ten 58PUS7304 nie ma WCG, bo poza tym spełnia moje założenia, chociaż największa bolączka to, że Philipsy z tą jasnością HDR słabo w tegorocznych modelach.

Kiki pisze o zachwycających oledach - mnie nie zachwycają, w ogóle mi się obraz na nich sztuczny wydaje, stał kiedyś któryś LG zachwalany (B7 chyba) obok Sony XF9005 i z tych dwóch bez zastanowienia wybrałbym Sony. No chyba, że nowsze modele już są ciekawsze. Tylko nie widzę sensu płacić 5-6k i więcej za TV - już ostatni mój TV był z wyższego segmentu i rok po gwarancji matryca zrobiła papa. Wolę zapłacić 3k i za 3 lata zmienić na kolejny za 3k, niż teraz 6k, bo i tak ten za 6k za 3 lata będzie słabo wypadał z bieżącymi modelami po 3k ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips jest dostępny w extra cenie w dobrych sklepach. To model specjalnie zaprojektowany przez Studio Jensena.
Nie każdego muszą oledy zachwycać. Każdy ma swoja wrażliwość. Napisałem o tych którzy kupili i mają ogrom radości.
Za 3 tyś nie kupisz Philipsa 55PUS9104.
Masz extra nowe modele TCLa 55EC780, Philipsa 55PUS7334.
Za dopłatą Samsunga 55Q65 i Sony 55XG8096
 

Ddawid6

New member
Pomijając już cenę, słabe jest to, że nie ma w zasadzie żadnego modelu (55 lub 58, 65 nie zmieszczę) spełniającego kryteria: Dolby Vision i HDR10+ / WCG / VA / Android, a i tak zrezygnowałem kompletnie z eARC, bo chyba żaden TV tego jeszcze nie ma... Philips 8804 jest na IPS, 7334 nie ma WCG, może 8204 będzie na VA? Ale i tak jasność jakiegokolwiek Philipsa to przepaść do Sony XF9005 - ten tylko nie ma HDR10+, tylko zapewne ten sam film na Philipsie w HDR10+ będzie wyglądał zdecydowanie gorzej, niż na Sony z "tylko" HDR10. No i seria XF tanieje w oczach - bo ubiegłoroczna, więc można go mieć poniżej 4k - znośnie dla mnie. Masz jakąś alternatywę dla niego, biorąc pod uwagę powyższe kryteria? Oczywiście z czegoś rezygnując, bo mającego wszystko to, co napisałem nie ma. Jeśli nie, jaką cenę możesz zaproponować za 55XF9005 (mogę stać się "niebieskim").
 
Do góry