55PUS7502 vs 55XE8505 (55XE9505)

sasza69

New member
Witam,

Po długiej lekturze i kliku tematach na tym forum pojechałem dzisiaj do kliku sklepów z materiałem testowym. Jedno jest pewne odrzucam matryce poniżej 100Hz - ztestowałem i TX58XE700E i TCL C70 i obraz płynniejszy jest na telewizorach w temacie posta. Swoją droga to widziałem opinie o Sony XE8505, że nie daje rady w sporcie i Panasonic jest lepszy_szczerze dzisiaj puszczałem sobie mecze i jakieś dynamiczne dema i niestety 100/120Hz wygrywa.

W grze pozostają w sumie dwa telewizory:
- Panasonic 55PUS7502 (IPS)
- Sony 55XE8505 (VA)
- niesiało spoglądam też na 55XE9005 ale to już ponad budżet wiec na razie odpuszczam.

Interesuje mnie wasza opinia - który wybrać ale teraz temat robija się już chyba tylko o funkcjonalność i ergonomię użytkowania, multimedia itp, ponieważ, uważam ,że dla zwykłego kowalskiego jakość obrazu na tych dwóch TV jest taka sama.

Budżet mam maks 5000pln.

Co do jakości obrazu to ja osobiście nie widzę różnicy - puszczałem na nich różne filmy i obrazki - szczerze to nie widziałem jakiejś różnicy w czerni - może w ciemnym pokoju będzie widać. Ale ja osobiście nie lobię siedzieć totalnie po ciemku a obecnie mam jakiegoś starego 32' Philipsa z ambilightem i jak go wyłączam to jest jakoś dziwnie.

Mimo, że obydwa TV były już na Androidzie 7.0 to jakoś w Philipsie lepiej i płynniej mi się poruszało - czy możecie i wy to potwierdzić, że w PUS7502 jakoś lepiej to działa?

Będę wdzięczny za waszą radę
 

katmai

New member
Hmm, mam dokładnie ten sam dylemat.
Generalnie funkcjonalność i multimedia można powiedzieć są na tym samym poziomie - Android. W Philipsie brak jedynie wyszukiwania głosowego. Mnie interesuje szczególnie jakość obrazu: kąty widzenia w Sony, kontrast w Philipsie. No i jak jest z HDR w Philipsie, bo z tego co czytam to w SONY słabiutko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych modeli masz:
- Philipsa 55PUS7502 za 4399 zł z kalibracją gratis
- TCL 55X2 Qled za 4599 zł Plus pakiet
- LG 55SJ80 za 4599 zł z kalibracją
- Sony 55XE8505 za 4599 zł z kalibracją
Ambilight w domu wypada jeszcze lepiej.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV .
 

sasza69

New member
Jesteś pewny, że 55PUS7502 nie ma wyszukiwania głosowego?

moim zdaniem trzeba być realistą: w tej klasie chcąc mieć dobra jakość obrazu to o HDR można zapomnieć tym bardziej na matrycy IPS a taka jest w PUS7502.
 

sasza69

New member
Ambilight w domu wypada jeszcze lepiej.
.

Kiki u mnie telewizor będzie stał na ścianie która ma szerokości około 1,5m - siedząc na wprost mam po lewej stronie okno a po prawej ścianę zewantrzną prostopadła to TV. Ambi na pewno jest rewelacyjny jak masz do dyspozycji szeroką ścinę a u mnie trochę obawiam się, że nie będzie tego efektu a tylko tu się zastanawiam przed ostatecznym wyborem VA w sony xe8505.
 

bartas78

New member
Witam.Jestem tu nowy wiec w racie czego przepraszam za błędy w etykiecie:)
Widze ze temat ciągnie sie o 55pus7502 którym też jestem zainteresowany.
Czytam wiele opini pozytywnych o tym Tv i ambi ... Ale mam pytanie do znawców czy to dobry produkt i jak sprawdza sie w praktyce android na tv jakie daje możliwosci?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz cenę - jak będziesz niebieski 4299 zł z kalibracją gratis i z dostawą .
Obecnie dużo osób kupiło już model.
Trzeba nawet się zapisać w kolejce, bo chętnych jest więcej jak telewizorów.
Dodatkowo sezon się rozpoczął i idą święta.
Ambi ... zawsze daje świetną atmosferę. A Android ma zapas pamięci i dzięki procesorowi P65 który wzrasta do dużej rangi :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...e-i-zdecydowanie-oled-philipsa-55pos9002.html
Spisuje się świetnie.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ile ludzi tyle opinii , były opinie że obraz w XE8505 zacina a w PUS7502 nie daje rady w sporcie bo smuży i piszą to ludzie mi nieznani gdy pytam o opinię , każdy widzi co innego w telewizorze ale wierzę tym co mieli te telewizory w domu kilka dni niż test ze sklepu ,dla jednego Panasonic dla drugiego Philips , chcesz to kup , przetestuj kilka dni i jak Ci coś nie przypasuje to oddaj bo domowy test jest najlepszym testem, testy dema to nie ma sensu bo to zbyt dobra jakość, trzeba coś puścić z materiałem 720p bo przy takich demach każdy telewizor sobie poradzi.Ostatnio widziałem demo w 4K Barcelony na TCL p60 i smużenia tam nie zobaczysz,przycięć czy innych artefaktów
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
Dokładnie tak w sklepie na demach każdy tv gra wybitnie ,,,ba jakby zasłonili loga nie poznałbyś który jest który ,wybitny jest obraz z Oleda jak i z mocnego leda.,,tylko z boku smukłość wskaże z jaką technologia masz do czynienia...domowe warunki, światło ,sygnał, sposób użytkowania jak i i wykorzystania funkcji tv szybko wskaże Ci błędy i wady każdego panela..Nie każdy tv jest dla każdego,jeden gra na ps4 ,drugi ogląda tylko filmy z BR w hd, ktoś rozkoszuje sie głównie 4K,,a inny ogląda zwykła tv z kablówki..głownie.
Ja przy wyborze nie sugerowałam się kosztami...miała być matryca full led (nie akceptuje edge) matryca matowa bez odbić , 3D (dziś wykluczone niestety)fantastyczna czerń,,,matryca Va i spora przekątna..i to kupiłam.Chociaż mnie wystarczyły testy z neta , bo na żywo mojego Phila nie sposób było ujrzeć .
Kiepskie aplikacje , zawieszanie ,fatalna elektronika ,blokowanie Phila wkurzało ale dało się z tym żyć..oglądam tylko na wprost i uczucie cloudingu mi nie jest znane .czerń w filmie rekompensuje wady.
 
Ostatnia edycja:

bartas78

New member
Sportu zasadniczo nie oglądam no może żużel w sezonie...konsol nie lubię wole kompa a tego rzadko podłączam pod tv.Oglądanie raczej na wprost 80% sygnał z dekodera co jakiś wieczór lubię obejrzeć film w lepszej jakości .Znajomy kupił Sharp LC-55CUF8472ES i prezentuje sie zacnie i zastanawiam sie czy dokładać tyle więcej kasy do tego Philipsa czy może zostać przy tańszym modelu.
 

KamilaKornet

New member
Philips ma tę jedną fantastyczną wartość dodaną. Ambiliht..tak mnie ujął że trudno mi się będzie kiedyś z tym rozstać bo efekty są piorunujące:) wieczorem.
 

bartas78

New member
Adam85Rbk powiem szczerze tv który będę teraz kupował będzie sprzętem na co najmniej 10 lat i liczę się z tym ze wydam trochę gotówki chce kupić raz a w miarę dobrze. Budżet max 4500zł ten philips mi się spodobał pod względem ambi oraz androida którego zasadniczo użytkuje w swoich tel od bardzo dawna , zastanawia mnie tylko jakie daje możliwości na Tv.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
No jak masz kasę to bierz i sprawdź z możliwością zwrotu do 14 dni a jak działa Android w TV no tu są zdania podzielone...mnie w telefonie czasem wywala aplikacje w tv też tak czasem bywa , zapychać androida nie polecam bo zawiesi Ci telewizor więc ja bym jednak wolał kupić Xiaomi Mi Box-a do telewizora.Musisz sam przetestować dokładnie tego androida najlepiej w domu
 
Ostatnia edycja:

Seven25

New member
Adam85Rbk powiem szczerze tv który będę teraz kupował będzie sprzętem na co najmniej 10 lat i liczę się z tym ze wydam trochę gotówki chce kupić raz a w miarę dobrze. Budżet max 4500zł ten philips mi się spodobał pod względem ambi oraz androida którego zasadniczo użytkuje w swoich tel od bardzo dawna , zastanawia mnie tylko jakie daje możliwości na Tv.



10 lat ?HMM przy tej obecnej jakości oraz polityki firm to myślę że jak z 5 lat pochodzi to będzie super:) niestety polityka firm to polityka... jak elektronika nie wysiądzie to dobija aktualizacjami.... jak z telefonami :( ruch w interesie musi być
 
Do góry