55PUS7334/12 okazjonalne braki reakcji na pilota

encore54

New member
Czy ktoś z Was - właścicieli modeli 7334/12 ma przypadki braku reakcji TV na naciśnięcie przycisku pilota, wtedy kiedy widać, że TV odnotował przyciśnięcie (dioda zaświeciła na czerwono), ale mimo to nie ma reakcji (najczęściej zdarza mi się na przycisku OK i wstecz, nawet kilka razy dziennie). Ponowne naciśnięcie powoduje reakcję normalnie. Soft w TV i pilocie aktualny. Pilot 2x parowany. Pilot trzymany prosto tak żeby nie głupiał która strona jest aktywna. Baterie świeżo naładowane (akumulatorki).
Jakieś pomysły?
 

djrzz

Member
Na 43pus7334 mam tak samo. Przestaje działać przycisk "OK", kilkukrotne naciskanie tego przycisku w tej sytuacji powoduje restart TV. Tv startuje od nowa i pilot już normalnie działa, do czasu powtórzenia się sytuacji. Jest to losowe i nie ma reguły, czasem potrafi cały dzień być dobrze, a czasem jednego dnia zdarzy się to kilka razy, a to nie jedyna wada Philipsów.
 

djrzz

Member
Zrób twardy reset - powinno pomóc.
Twardy reset nie pomaga, Po instalacji nowego softu jest to samo. Raz po takiej sytuacji z tym przyciskiem włożyłem akumulatorki do pilota na nowo i zaczął normalnie działać, ale przeważnie tv sam się restartuje jakby wywaliło jakiś błąd. Baterie na akumulatorki już wymieniałem w pilocie dwa razy w ciągu kilku miesięcy. Na poprzednich philipsach nie było problemu z akumulatorkami w pilotach. Pilot jest wybredny? Ale z drugiej strony już po jakimś miesiącu od kupna tv pilot przy próbie wymuszenia aktualizacji softu w nim krzyczał że baterie są za słabe i należy je wymienić i potem spróbować aktualizować, a były to baterie dołączone do tv.
 

encore54

New member
Na 43pus7334 mam tak samo. Przestaje działać przycisk "OK", kilkukrotne naciskanie tego przycisku w tej sytuacji powoduje restart TV. Tv startuje od nowa i pilot już normalnie działa, do czasu powtórzenia się sytuacji. Jest to losowe i nie ma reguły, czasem potrafi cały dzień być dobrze, a czasem jednego dnia zdarzy się to kilka razy, a to nie jedyna wada Philipsów.

U mnie TV się nie restartuję. Zwyczajnie jakby pilot nie załapał nacisku, naciskam od razu 2 raz i już załapuje. Skoro na TV dioda sygnalizuje że nacisnąłem przycisk a TV nie reaguje to chyba coś z softem w TV nie tak.
 

encore54

New member
Odpowiedź od Wsparcia technicznego Phillipsa:

"Pilot może działać bez parowania, ale to nie na długo.
Prosze sprawdzić czy włączona automatyczną aktualizacja oprogramowania,prosze zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji.
Po aktualizacji prosze zresetować telewizor. Prosze odłączyć wszystkie urządzenia od telewizora (antenę,internet ,.......) , odłączyć telewizor od prądu ; zresetować tuner internetowy. Po 15-20 minutach prosze włączyć wszystko na nowo.
Mam nadzieję, że to Panu pomoże.
Miłego dnia i przepraszamy za niedogodności."

Cycki opadają...
 

djrzz

Member
Odpowiedź od Wsparcia technicznego Phillipsa:

"Pilot może działać bez parowania, ale to nie na długo.
Prosze sprawdzić czy włączona automatyczną aktualizacja oprogramowania,prosze zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji.
Po aktualizacji prosze zresetować telewizor. Prosze odłączyć wszystkie urządzenia od telewizora (antenę,internet ,.......) , odłączyć telewizor od prądu ; zresetować tuner internetowy. Po 15-20 minutach prosze włączyć wszystko na nowo.
Mam nadzieję, że to Panu pomoże.
Miłego dnia i przepraszamy za niedogodności."

Cycki opadają...


"Mam nadzieję, że..."


Oni mają nadzieję? Czyli rozumiem że puknij pan tu potem może tu i czekaj pan czy może się naprawiło. A cóż to za urządzenie "tuner internetowy"? Sami nie wiedzą co zrobić, jak naprawić wadliwy soft i piszą byle co by się człowiek odczepił.
 

albert41

New member
U mnie jest identycznie, jak przestanie działać przycisk OK to kilka krotne klikanie powoduje restart.

Pomaga wyjecie i włożenie baterii w pilocie, wtedy przycisk zaczyna działać i nie ma restartu.

Średnie rozwiązanie ale zawsze to lepsze niż czekanie na kompletne zawieszenie softu i restart.
 

djrzz

Member
U mnie jest identycznie, jak przestanie działać przycisk OK to kilka krotne klikanie powoduje restart.

Pomaga wyjecie i włożenie baterii w pilocie, wtedy przycisk zaczyna działać i nie ma restartu.

Średnie rozwiązanie ale zawsze to lepsze niż czekanie na kompletne zawieszenie softu i restart.


Widać ten model tak ma, albo sprzętowo jest coś nie tak, albo soft skopany. Zainstalowałem soft najnowszy co wyszedł na dniach, żadnych zmian, dalej te same problemy. Co oni tam robią? Poprawiają niby coś czego nie widać,a widoczne wady dalej nie poprawione.
 
Do góry