55PUS7101 vs 55PUS6521

moniek92

New member
55PUS7101 vs 55PUS6521 vs 55PUS6561

Witam wszystkich, jako iż jestem nowy, a potrzebuje drobnej pomocy.
W niedalekiej przyszłości, zamierzam zakupić któryś z wymienionych telewizorów.
Polowałem na coś w full hd, ale jednak ciężko coś dostać, a ostatnie jakieś powystawowe philipsy serii 5 mnie nie interesują. Szansa na znalezienie takiego bez wad, graniczy z cudem, więc odpuściłem.
Chciałbym się dowiedzieć, bo w necie jednak ciężko coś konkretnego znaleźć, czym różnią się te telewizory.
Który będzie lepszy, do TV, jakiegoś filmu w hd/full hd, podłączenia kompa (rzadko), a w przyszłości może do podłączenia ps4/pro?
Jakie są różnice między tymi telewizorami?
Z tego co wyczytałem, obydwa mają matrycę VA i 100/120Hz.
Zależy mi na ambilight'cie, dlatego na 99% zdecydowany jestem na Philips'a.
Ktoś może posiada lub testował w/w TV i może napisać kilka słów.
A może jest jakiś ciekawszy wybór (raczej Philips'a) w podobnej kwocie i rozmiarze? Interesuje mnie minimum 50 do 65 cali (chociaż raczej 55' będzie optymalne).
Zauważyłem też, że jest przypięty test 55PUS6561. Dołączam go do stawki pozostałych dwóch - chociaż podejrzewam, że nie różni się zbytnio od 6521 - jednak jakieś różnice na pewno są.
Dziękuje i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Miałem 55PUS6561 i oddałem bo to nie jest dobry TV . Ma kiepską matrycę IPS ( słaby kontrast i poziom czerni ) .Oglądam najwięcej sportu a banding jaki ma ten model sprawił że widziałem tylko latające pasy ... System poprawy obrazu PNM (odpowiedzialny za płynność ) po włączeniu nawet na najniższy poziom powoduje paskudny efekt teatru - dlatego nie jesteś w stanie wykorzystać tego że ma matrycę 120 Hz . Ja kupiłem FHD dla mnie ma obraz o 1000 % lepszy niż ten bubel od Philipsa .
 

moniek92

New member
Dzięki za wypowiedź.
A czy to co opisujesz, nie jest przypadkiem spowodowane wadami fabrycznymi?
Słyszałem wiele opinii/komentarzy, że niektórzy po parę razy wymieniali TV, aż w końcu dostali taki bez wad (niektórzy się poddali).
Rozumiem też, że 55PUS6521 ma taką samą matrycę, więc i podobne objawy?
A czy w modelu 55PUS7101 matryca też jest IPSem i zachowuję się tak samo?
Z drugiej strony, nie boję się zamówić TV i ewentualnie go odesłać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model PUS6521 jest na inne matrycy bo na VA.
A tu masz setki opisów zadowolonych użytkowników z PUS6561- setki :

Telewizor udany, obraz fajny , 4k robi robotę, android super zwłaszcza w połączeniu z kodu i wtyczkami - mamy kino w domu
--------------------

Polecam!
27-12-2016,
Vova
Potwierdzony zakup

Spełnił moje oczekiwania. Android chodzi super. Po USB 3.0 podłączyłem dysk SSD z materiałami w 4k, wszystko chodzi super. Telewizja po HDMI z NC+ tez wyglada super. Dzwiek z telewizora mam po zlaczu optycznym do wzmacniacza, tez dziala bez zarzutu. Generalnie polecam. Wczesniej miałem SONY Bravia 40 cali z 2008 roku.

=====================

philips
08-11-2016,
żwirek
Potwierdzony zakup

Urządzenie mam od miesiąca na razie nie widzę wad. Jestem zadowolony.

====================

Ładny i drogi. Ambilight robi różnicę.
19-06-2016,
cebeer
Potwierdzony zakup

Kupiłem dla Ambilighta i cała rodzina zachwycona. Ramka jest trochę za gruba. ale za to przynajmniej srebrna. Dźwięki z telewizora głowy nie urywają.Aplikacje podstawowe działają dobrze. Ogólnie jestem zadowolony.
========================

Polecam
11-09-2016,
chudy
Potwierdzony zakup

Bardzo dobra matryca (jej prędkość odświeżania), bije na głowę wszystkie potencjalnie konkurencyjne Samsungi, LG itp... Nie mam za bardzo porównania w danych warunkach, ale dźwięk wydaje się trochę słaby. Wskazane wspomaganie jakimś np. soundbarem.

========================
Telewizor sprawuje się świetnie. Oczywiście jest klika wad softwarowych, jednak mniej zaawansowani użytkownicy nawet nie zauważą niedociągnięć. ogólnie jestem zadowolony z zakupu, tymbardziej ,że decyzja o zakupie podykotowana była Ambilight

Philips 55PUS6561/12 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

==================

26-08-2016,
aga.w.
Klient euro

Telewizor jest już z nami miesiąc. Wszystko działa bez zarzutu, nic się nie wiesza. Obraz bardzo dobrej jakości. Na razie stoi w takim miejscu, że musiałam wyłączyć ambilight, ale to przejściowo. Jedyne co mnie denerwuje to dźwięk i dość okrojone opcje jego ustawienia.
===================

Rewelacja
16-07-2016,
Buli
Klient euro

Witam mam ten telewizor dopiero jeden dzień ale już mogę powiedzieć ze to strzał w dziesiątkę. Przesiadłem się z 8 - letniego Samsunga na Philipsa i jestem bardzo zadowolony. Nie bierzcie pod uwagę opinii w której piszą że you tube im się raz zacięło bo każdy smart się czasem zatnie więc to jest norma. Jeżeli chodzi o Ambilighta to mogę powiedzieć że to po prostu bajka. Jeżeli ktoś nie widział tego na żywo wieczorem w domu prze 55 calach i przy białej ścianie to lepiej niech się nie wypowiada efekt jest powalający. Polecam ten telewizor . Za tydzięń lub dwa dodam opinie z wrażeń z użytkowanie tego tv. Wrzucę też tą opinie na inne stronki żeby ci co się boją tego zakupu się nie wahali .Pozdrawiam
===================

Świetny tv
14-09-2016,
Bartek
Potwierdzony zakup

Długo zastanawiałem sie jaki wybrać. Wycieczki do euro i studiowanie forów, czyli standard. Kupiłem ten model ze względu na android i ambilight. Spodziewałem sie ze obraz bedzie słaby w połączeniu z tv naziemna. Po podłączeniu miłe zaskoczenie bo obraz super. Podłączony jest do kina domowego, które obsługuje tym samym pilotem. Pierwsze zdanie wow można było wziąć jednak 55 cali:)
===================
Philips 49PUS6561/12 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Witam mam ten telewizor dopiero jeden dzień ale już mogę powiedzieć ze to strzał w dziesiątkę.
================
Kupowałem ten TV z duszą na ramieniu. Raz, że Philips, dwa, że android. Ambilight i możliwość ewentualnego oddania TV przeważyły.
TV jest zwyczajnie RE-WE-LA-CYJ-NA. Ambilight maskuje wszelkie niedoskonałości matrycy i powoduje, że seanse przez TV są przyjemnością. A przecież o to ostatecznie chodzi, prawda? :)

Telewizor Philips 55PUS6561 4K UHD 55 cali - Opinie i ceny na Ceneo.pl
https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-philips-55pus6561-12?gclid=CMzMut6Vq9ICFULhGwodpowJYw

Telewizor Philips 49PUS6561 4K UHD 49 cali - Opinie i ceny na Ceneo.pl
=================================


ŚWIETNY WYBÓR,SUPER ZAKUP

Kupiliśmy ten model telewizora kilka dni temu.Jesteśmy mega zadowoleni.Świetny odbiór.Dzieciaki grają w różne gry. Wszystko gra.Polecamy!!!
================

Pozytyw

Świetny telewizor, polecam ! :)
======================

pozytywna

Jestem bardzo zadowolona z zakupu, świetna jakość obrazu a tym samym komfort oglądania. Obraz jest zarówno świetny za dnia jak i w nocy.Posiada mnóstwo funkcji,jednym słowem gratka wśród telewizorów.POLECAM.
===============

polecam

ZDECYDOWANIE POLECAM ten model telewizora. jest duzy, ale nawet w duzym pokoju w mieszkaniu w bloku wyglada swietnie, swietnie sie oglada, kolory sa nasycone, obraz bardzo realny. Cena nie jest zawrotna, moim i mojej rodziny zdaniem, warta produktu takiej jakosci. Teraz nasze przede wszystkim wieczorne zycie rodzinne skupia sie wokol tego telewizora marki PHILIPS, a tego naszej rodzinie bardzo brakowalo. REWELACJA!
============
Szczerze polecam

Telewizor rewelacja. Wszystko chodzi płynnie. Obraz igła, a podświetlenie Ambilight niesamowite. Szczerze polecam.
============

Telewizor PHILIPS LED 55PUS6501 - Media Expert



Philips 49PUS6561/12 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
 

moniek92

New member
Dziękuje za odpowiedzi.
6521 niestety jest tylko w 65', a cena jest prawie 2-krotnie wyższa niż 55, więc odpada.
ok, komentarze fajne, pozytywne (dziwne, że nikt nie miał wad fabrycznych, ale mniejsza).
w takim razie czym różni się PUS7101 a 6561? obydwa na matrycy IPS (no niestety, lub stety - będzie taka), obydwa 100/120Hz, 4K, android.
wiem, że 7101 ma lepsze audio (ale to da się przeboleć) - i to jedyna różnica? ktoś zna jeszcze jakieś? bo cena to raptem 300 zł, więc różnica prawie żadna.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Ale 55 cali, to serio duży telewizor, który zapewne Ci wystarczy, chyba, że masz z 7 metrów do TV ;)
 

moniek92

New member
aktualnie-przejściowo jakieś stare pudło od Daewoo (26 cali bodajże).
telewizor zamierzam kupić na lata, więc rozmiar 55 jest moim zdaniem optymalny.
do tv będę miał jakieś 3 metry~.
 

moniek92

New member
a co powiecie o tym? Philips 50PFH6550/88 w rtv euro jest za 1900zł.
na co zwrócić uwagę (jest na ekspozycji)? czy w ogóle warto jechać i go oglądać?
 

moniek92

New member
tak wiem. jednak cena jest ponad 2-krotnie niższa, podobno matryca lepsza od ipsów w 7101 i 6561;
full hd póki co myślę, że i tak przez najbliższe 5 lat~ będzie dla mnie co najmniej wystarczające.
chodzi mi raczej o to, czy opłaca się kupić sprzęt, który jest na ekspozycji - i co w takim wypadku sprawdzać?
 

moniek92

New member
a moglibyście napisać jak domowym sposobem sprawdzić podświetlenie? i gdzie szukać opcji "ile godzin był włączony"?
 
Do góry