55PUS6561 - gubienie sygnału

M!s!ek

New member
Cześć,

od sierpnia jestem w posiadaniu Philipsa 55PUS656. Co jakiś czas spotykam sięz zanikaniem sygnału. Kilkakrotnie próbowałem wyszukać kanały ponownie, ale TV zawiesza się np. 18%. Zawiesza może niezbyt dokładnie opisuje stan TV, ponieważ mogę normalnie wycofać się z wyszukiwania i włączyć np YT. Zauważyłem, że sygnał wraca po odłączeniu przewodu zasilającego, lub po wyłączeniu/włączeniu TV, ale tylko wtedy kiedy pojawia się logo Philipsa i włącza na krótką chwilę ambilight. Podobnie jest gdy przeglądarka nie chce wyszukiwać stron (pojawia się tylko czarny ekran) lub YT nie chce wyszukiwać treści. Czy spotkał się ktoś z czymś takim ? Czy jest jakiś sposób na wyłączanie TV w ten sposób a by po ponownym włączeniu pojawiało się logo Philips a nie od razu wyświetlały się kanały ? Bo mam wrażenie, że wtedy dochodzi do resetu, a w przypadku włączenia po którym TV startuje od razuwychodzi na to, że TV nie był wyłączony. Mam nadzieję, że zrozumieliście o co mi chodzi i ktoś pomoże w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam
M!s!ek
 

DrWredman

Active member
Co prawda Philipsa nie mam, ale spróbuj znaleźć w instrukcji jak zrobić reset urządzenia. Przeważnie trzeba przytrzymać przycisk power na TV. Ewentualnie power i głośność+ lub program+. Pilotem na pewno tego nie zrobisz.
Inna metoda - wyjąć wtyczkę z gniazdka.
Napisz jeszcze skąd masz źródło programu TV:
- kablówka z dekoderem, jakim?
- kablówka z karty CI+ ?
- dekoder podłączony do wzmacniacza/amplitunera?
itp. kombinacje połączeniowe.
 

M!s!ek

New member
Miejscowa kablówka, bez dekodera. Doprowadzają do domu gniazdko a do TV koncentrykiem leci. Co do resetu, to nie wiem od czego jest to zależne, raz TV włącza się dłużej z tym własnie logo Philipsa i to jest właśnie jakby po resecie, a raz odpala się od razu i mam wrażenie, że nie był wyłączony tylko jakby był w takim stanie czuwania jak np laptop, którego uruchomisz naciśnięciem jakiegokolwiek klawisza.
 

DrWredman

Active member
Poczytaj instrukcję, może tam jest dwupoziomowy stand-by w co wątpię.
A może masz awarie/zaniki prądu i telewizor się resetuje?
 

Cavallino

Banned
Miejscowa kablówka, bez dekodera. Doprowadzają do domu gniazdko a do TV koncentrykiem leci. Co do resetu, to nie wiem od czego jest to zależne, raz TV włącza się dłużej z tym własnie logo Philipsa i to jest właśnie jakby po resecie, a raz odpala się od razu i mam wrażenie, że nie był wyłączony tylko jakby był w takim stanie czuwania jak np laptop, którego uruchomisz naciśnięciem jakiegokolwiek klawisza.

To dłuższe włączanie, oznacza że tv zawiesił się podczas uruchamiania, więc się automatycznie zresetował.
To jest standard w Philipsach z Androidem, wieszają się nagminnie w dowolnym momencie, najchętniej właśnie podczas uruchamiania, albo zaraz po.
Względnie przy korzystaniu z epg.
I tak dobrze, jak tv jest łaskawy zresetować się sam i nie trzeba wyciągać wtyczki z prądu.
 

M!s!ek

New member
No właśnie o to chodzi, że nie resetuje się za każdym razem. Np. Wi-fi nie mogłem włączyć wczoraj wieczorem i musiałem jednak wtyczkę wyjąć :(.
 

Cavallino

Banned
Jak jest uszkodzony, a widać że jest, to zawsze możesz żądać zwrotu kasy.
Pewnie najpierw będą próbowali go naprawić, względnie wymienić, ale to i tak lepsze wyjście niż męczenie się z zepsutym sprzętem.
 

Ziku90

New member
Dwa wyjścia - albo walczyć z serwisem Philipsa o cokolwiek albo poddać się i zaakceptować taki stan. Ale ich 'wsparcie' praktycznie nie istnieje.
Ja po dziś dzień mimo co najmniej instalowania wszystkich aktualizacji oprogramowania mam średnio jeden reset dziennie, czasem też TV gubi WiFi (40PFH5500/88).

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry