55MU7002 vs. 55SJ850V

Mangus112

New member
Hej,

Proszę o użytkowników o opinie na temat tych dwóch modeli. Ktoś testował, posiada proszę o krótkie info jak się sprawuje.
Od razu mówię, że oba TV są w tej samej cenie i raczej nastawiam się na 1 z nich. Więc nie chce dopłacać itd. Max 4k i tyle.
LG: +webos, responsywność, obsługa standardów oraz żyroskop w pilocie ułatwia nawigacje. Posiadam starszy model i jestem zadowolony.
+desing, obecnie mam też bez ramkowy TV, ale ten bije go na głowe.
+obsługa 120hz/4:4:4 na PC i niski input lag.
+ obsługa głosowa YT, wyszukiwanie bajek/piosenek PL/ENG działa bardzo dobrze.
Samsung: + lepszy kontrast/gorsze kąty,
+szybki tizen, ale słaby pilot (ubogi.)
+ dobra jasność, dobry HDR.
+wygląd na +.
Ogólnie skłaniałem się do MU7002, ale jak mogę dostać LG w taniej to myślałem nad nim. Trochę przeraża mnie tizen, ustawienia pochowane wszędzie, bardzo mało przycisków na pilocie oraz obsługa po ang. (problem dotyczy wyszukiwania yt polskich nazw) słabo sobie tizen radzi. Ściszanie/przełaczanie źródła/odpalania netflxia/guide itd po angielsku kozacko działa. Jednak jak mam włączyć dla dziecka bajkę na YT za każdym razem klikając w aplikacji nazwy to chyba się pochlastam, gdzie LG z automatu wyszukuje to co chce.
1. System: LG>Samsung
2. Marka/serwis: LG=Samsung
3. Multimedia: LG=Samsung
4. Responsywność: LG>Samsung (za pilota magic)
5. Obraz: dzień wydaje mi się, że remis. Noc: Samsung > LG.
Do TV podłączam PC oraz xboxa, a do wieczornych seansów zamontuje paski LED za TV (ubogi ambilight) powinno poprawić odczucia na TV. A pomieszczenie wieczorem nie jest całkowicie ciemne bo światło latarni wpada więc nie jest tragicznie.
Dodam, że TV obecnie mam IPS z XX strefami przygaszania. W nocy widać gorszą czerń, jakoś specjalnie to nie przeszkadzało, ale kusi przetestować coś innego. Po przesiadce z IPS>AMOLED>IPS widzę sporą róźnicę chociaż juz powoli znowu przywyczajam się do IPS
Porównanie na display:
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/d7bc45089
 
Ostatnia edycja:

Mangus112

New member
@up
Na pewno będzie coś na VA? Z tego co patrzyłem na CES głównie OLED z nowości to IPS z FALDem + google assistant. Obawiam się, że nowości będą mega drogie, chociaż mundial za pasem.
Ogólnie tendencja TV jest coraz drożej, już nie mówię o abstrakcyjnych cenach oledów.
 

rafaaaal

Member
Cześć

Ja poprzednio korzystałem z LG 47LB731V - więc chyba model podobny do Twojego i w sumie też szukałem LG, bo WebOs i magic pilot to chyba najwygodniejsze urządzenia do sterowania smartem w załączonym zestawie jakie znałem.

Po zabawie pilotem w Samsungu zauważyłem, że obsługa jest również prosta i intuicyjna, a sam smart działa nawet szybciej. Bardzo duży przeskok do tego co było 4 lata temu oferowane/
Myślałem, że będzie mi brakować żyroskopu w pilocie, jednak szybko o nim zapomniałem. Zawsze można podłączyć myszkę za 20zł i działa jeszcze lepiej.

Więc skoro obsługa już nie przeraża:
zdecydowała tak na prawdę lepsza matryca w Samsungu, wiadomo lepszy kontrast itd. no i filmy wieczorem, a jesień/zimę którą mamy 3/4 roku sprzyja oglądaniu gdy wieczór zaczyna się od 16 ;)

Kąty widzenia w sumie nie są problemem bynajmniej dla mnie nie odczuwam tego jakoś strasznie jak wszyscy piszą - jednak może Ty to będziesz inaczej odbierać.

YouTube i tak odpalam na telefonie i łącze z TV - wygodniej się nie da i tak samo robiłem LG ;)

Obraz lepszy w Samsungu, obsługi się nie bój pilot na prawdę fajny.
Weź pobaw się dwa tygodnie najwyżej oddasz i przetestujesz LG
Nikt lepiej sobie nie doradzi niż Ty sam :)
 

Mangus112

New member
@rafaaal
Dzięki za info. Porównując do LG LB731 duża przepaść w jakości?
Paradoks, 4 lata temu zastanawiałem się nad 55H6400 vs 47LB671 i wybrałem LG po nie chciałem większego ekranu. Teraz z kolei los przemawia za samsungiem i większym ekranem.
Spotkałeś jakieś niedociągnięcia od strony Tizena w stosunku do webosa?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

@up
Na pewno będzie coś na VA? Z tego co patrzyłem na CES głównie OLED z nowości to IPS z FALDem + google assistant. Obawiam się, że nowości będą mega drogie, chociaż mundial za pasem.
Ogólnie tendencja TV jest coraz drożej, już nie mówię o abstrakcyjnych cenach oledów.


Wpisz sobie w google, myslę ża warto poczekać na nowe TV :
ces-2018-premiera-nowych-telewizorow-lg-lcd-super-uhd-2018
 

Mangus112

New member
@barburian
Jasne, jeśli zdecyduje się na samsunga to poczekam. Ciekawy jestem nad webos 4.0 i google assistiant oraz co pokaże samsung w średniej półce.
 

rafaaaal

Member
Jest spora różnica, na początku aż tak mi się nie rzucała w oczy. Teraz TV stoi u ojca i z każdą wizytą co raz bardziej widzę jak wiele dzieli te TV, samo skalowanie do 4k już bardzo dużo zmienia.

No i 55 cali vs 47 to samo za siebie mówi, a już wiem, że 65 było by idealne. Rozmiar tylko przed zakupem wyhamowuje, w rzeczywistości nie przytłacza, daje dużo dodatkowych pozytywnych wrażeń.

Tizen, na prawdę jestem nim mile zaskoczony. U mnie działa idealnie, bez przycięcia. Wszystko włącza się błyskawicznie. Internet mam aktualnie podłączony po kablu ale pierwsze dwa tygodnie chodził po WiFi i również wszystko działało tak samo.
Kolega ma starszego Samsunga i u niego obsługa smarta to jakiś dramat. Już pomijam jego starego pilota i chęć jego działa.

Tutaj na prawdę nie mogę się do niczego przyczepić.

Nie wiem jak u Ciebie w LG, u mnie np. po wejściu w opcje TV musiałem odczekać kilka sekund zanim się włączyły - strasznie mnie to irytowało. Smart działał szybko ale te opcje TV doprowadzały mnie do szału:)

Teraz wszystko działa na jeden klik w ułamku sekundy.



Nowym LG bawiłem się chwile w sklepie, w opcje nie wchodziłem bardziej sprawdzałem smarta i działał tak samo jak moim starym LG więc jakoś niczym mnie nie zaskoczył.
Leciał jakiś film pokazowy obraz był na prawdę ładny. TV ładnie wykonany.

Wybrałem Samsung ze względu na matrycę VA, nigdy wcześniej takiej nie miałem. Więc sugerowałem się testami i tym jak na papierze wypadają te TV. Jedyny minus jaki wszyscy powtarzają to słabsze kąty widzenia. 90% oglądam na wprost, czasem pracuje na laptopie z boku przy stole i osobiście mnie te problemy ze słabymi kątami nie dotyczą:) no ale to kwestia raczej bardzo osobista, bo skoro większość dostrzega ten problem to musi występować. Zresztą oglądając film chyba każdy stara się siedzieć jak najbardziej na wprost nie zależnie od matrycy;)
 
Do góry