55MU7002 vs. 55SJ850V

Mangus112

New member
Hej,

Proszę o użytkowników o opinie na temat tych dwóch modeli. Ktoś testował, posiada proszę o krótkie info jak się sprawuje.
Od razu mówię, że oba TV są w tej samej cenie i raczej nastawiam się na 1 z nich. Więc nie chce dopłacać itd. Max 4k i tyle.
LG: +webos, responsywność, obsługa standardów oraz żyroskop w pilocie ułatwia nawigacje. Posiadam starszy model i jestem zadowolony.
+desing, obecnie mam też bez ramkowy TV, ale ten bije go na głowe.
+obsługa 120hz/4:4:4 na PC i niski input lag.
+ obsługa głosowa YT, wyszukiwanie bajek/piosenek PL/ENG działa bardzo dobrze.
Samsung: + lepszy kontrast/gorsze kąty,
+szybki tizen, ale słaby pilot (ubogi.)
+ dobra jasność, dobry HDR.
+wygląd na +.
Ogólnie skłaniałem się do MU7002, ale jak mogę dostać LG w taniej to myślałem nad nim. Trochę przeraża mnie tizen, ustawienia pochowane wszędzie, bardzo mało przycisków na pilocie oraz obsługa po ang. (problem dotyczy wyszukiwania yt polskich nazw) słabo sobie tizen radzi. Ściszanie/przełaczanie źródła/odpalania netflxia/guide itd po angielsku kozacko działa. Jednak jak mam włączyć dla dziecka bajkę na YT za każdym razem klikając w aplikacji nazwy to chyba się pochlastam, gdzie LG z automatu wyszukuje to co chce.
1. System: LG>Samsung
2. Marka/serwis: LG=Samsung
3. Multimedia: LG=Samsung
4. Responsywność: LG>Samsung (za pilota magic)
5. Obraz: dzień wydaje mi się, że remis. Noc: Samsung > LG.
Do TV podłączam PC oraz xboxa, a do wieczornych seansów zamontuje paski LED za TV (ubogi ambilight) powinno poprawić odczucia na TV. A pomieszczenie wieczorem nie jest całkowicie ciemne bo światło latarni wpada więc nie jest tragicznie.
Dodam, że TV obecnie mam IPS z XX strefami przygaszania. W nocy widać gorszą czerń, jakoś specjalnie to nie przeszkadzało, ale kusi przetestować coś innego. Po przesiadce z IPS>AMOLED>IPS widzę sporą róźnicę chociaż juz powoli znowu przywyczajam się do IPS:)
PS: sorki za dubel w złym wątku napisałem.
 
Ostatnia edycja:

Mangus112

New member
Ok dzięki. A powiedzcie mi odnośnie systemu lokalnego wygaszania.
Obecnie mam LG IPS podświetlenie typu Direct LED i lokalnym wygaszaniem ok. 15-20 stref, poziome kwadraty (w pionie ok 6.) czym różni się ta technologia od typowego FALD, czy to nie to samo?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Ok dzięki. A powiedzcie mi odnośnie systemu lokalnego wygaszania.
Obecnie mam LG IPS podświetlenie typu Direct LED i lokalnym wygaszaniem ok. 15-20 stref, poziome kwadraty (w pionie ok 6.) czym różni się ta technologia od typowego FALD, czy to nie to samo?

Poczekaj na nowe serie LG i Samsunga z roku 2018, będą dużo lepsze modele
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego akurat nikt nie wie , bo jeszcze nikt nie testował modeli.
W Samsungu modele Qled w tym roku były gorsze od modeli SUHD z zeszłego roku.
Nowy - nie znaczy zawsze lepszy.

Fald , to fald - to nie to samo.
 

Mangus112

New member
Tego akurat nikt nie wie , bo jeszcze nikt nie testował modeli.
W Samsungu modele Qled w tym roku były gorsze od modeli SUHD z zeszłego roku.
Nowy - nie znaczy zawsze lepszy.

Fald , to fald - to nie to samo.
Czyli tak hierarchizując od najlepszego do najgorszego systemu wygaszania/poprawy czerni.
1. OLED - z wiadomych przyczyn
2. FALD - cały tv pokryty strefami wygaszania.
3. Direct LED + strefy wygaszania im więcej tym lepiej.
4. Edge LED + strefy wygaszania im więcej tym lepiej. Chociaż wygląda, że w przypadku krawędziowego podświetlenia wygaszają pionowe pasy co jest bardzo słabe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55X2 za 3999 zł
Philips 55PUS7502 za 4099 zł
Samsung 55Mu7002 za 3999 z
Sony 55XE8505 za 4099 zł
LG 55Sj850 za 4299 zł
LG Oled 55G910 za 3999 zł
 

Mangus112

New member
Już prawie zdecydowany jestem na MU7000, trochę mnie OLED A7 męczy, no ale szkoda tego 4k.
Mam pytanie jaka różnica jest między 55MU7002 a 55MU7052 chodzi mi o akcesoria podobno jeden ma ten pilot z QLED (aluminiowy) może ktoś potwierdzić?
 

rafaaaal

Member
Ktoś gdzieś pisał tylko, że tylko wersja 7002 ma pilota plastikowego ale ze względu na to nie ma sensu przepłacać;)
 

Mangus112

New member
To jeszcze nie kupiłeś ???

Miałem kupić w lutym, już praktycznie zdecydowany byłem na SJ850 u Ciebie, niestety żona się uparła na robota planetarnego więc musiałem poczekać do 10 na wypłatę, a cena Sj850 poszła w górę. Trochę szkoda bo lubię LG.
Nie martw się będę Cię polecał bo masz dobre ceny, gdyby nie promo na 7052 wybrałbym 7002 za 3999.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spoko, ważne żebyś był naprawdę zadowolony.
Kalibracja już chyba doszła.
 
Do góry