55LW980s vs 55LM760s

GustafGustaf

New member
Witam,
zastanawiam sie nad zakupem telewizora 55LW980S. Ostatnio w oczy wpadł mi także nowy model z serii LM (LM760S). Zastanawiam sie który z nich wybrać, cena w obu przypadkach jest zbliżona wiec licze na podpowiedzi co tak naprawde w obu modelach jest istotne.
Telewizor kupuje głownie z myśla o oglądaniu Blu-ray (3D/2D) oraz graniu na Xbox czy ogladaniu televizji (HD, Cyfra+). Bede wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

GustafGustaf

New member
Hej na podstawowe pytania udzieliłem juz odpowiedzi (źródło sygnału, zastosowania) pozostałe nie maja wiekszego sensu bo porównanie dotychy podobnych modeli. Rozmiar pokoju i ułożenie telewizora w tym przypadku nie maja znaczenia bo oba modele maja błyszczaca matryce i 55cali.

Pytam o porównanie dostepnych funkcji, bo z tego co rozumiem model LM bedzie miał nowsza elektronike z bajerami "a la 2012". Czy obiektywnie warto kupic model z zeszłego roku czy lepiej za porównywalna kwote kupic model z niższej półki ale tegoroczny, z poprawionymi funkcjami x,y (bo zakładam ze właśnie taka poprawa nastapiła). Czy ilość stref wygaszania ma praktyczne znaczenie?

Na oficjalnej stronie nie ma specyfikacji wiec takie porónanie jest utrudnione. Moze ktoś z Was miał szanse osobiście pobawić sie z nowszym modelem i moze podzielic sie swoimi wrazeniami...?

Do tej pory używam LG 42LG 6000 (scarlet) i w sumie jestem zadowolony. jak widzicie nie mam jakiś szalonych wymagań, po prostu zastanawiam sie jak lepiej wydać pieniadze. Wybieram TYLKO pomiedzy tymi dwoma modelami, a zakup planuje w ciagu miesiaca.

Z góry dziękuje za pomoc.
 

pakito4

New member
Mam podobne watpliwosci,pomiedzy lg 47lm670 a lg 47lw980 ,mieszkam w uk i tam sa w tej samej cenie...bawilem sie tegorocznym i serfowanie po internecie to bajka w poronaniu z zeszlorocznymi modelami i 3d pasywne tez jest lepsze jakby bardziej wyraziste,natomiast zeszloroczny topowy model lg lw 980 dzieki full nano led naprawde ma lepszy obraz, jasniejszy ,bardzo dobry....i co tu wybrac???
 

ryhley

New member
Wlasnio przyjechal do mnie LG 55LM760S. jestem zachwycony.
szukalem telewizora przez jakies 4 miesiace i w koncu wybralem LM760S bazujac na wielu opiniach i forach.

potem jeszcze chwila zastanowienia czy 47 czy 55, ale przy 4.5 metra do telewizora, jednak wygral 55 .


Zalezalo mi na funkcjach smartTV - odtwarzanie filmow z lokalnego NASa (mam troche filmow zgranych 1:1 z DVD albo blue-ray). filmy BD i DVD z plytek. dostep do internetu, VOD, Youtube. i PS3

narazie wszystkie funkcji dzialaja swietnie, lacznie z wieloma jezykami w mkv, i nawet troche dziala pokazywanie okladek (wall of covers). chce zeby okladki pokazywaly sie w smartshare videos/all w ciagu kilku dni to wykombinuje - teraz sie pojawiaja, ale cache'owanie nie dziala do konca dziala dobrze (mam okladki w folderach z filmami).

ciekawe testy/opisy tego telewizora na flashpanelu i obywatel hd.

zmienialem z Plazmy 50" LG, i jakosc obrazu (jasnosc i kontrast) przebija moj poprzedni TV. Mozecie zmienic ustawienia na te z flashpanel (nie wszystkie opcje sa takie same w tv polskim).


narazie jedyna rzecza ktora jest troche denerwujaca, to czarne paski pojawiajace sie u gory, albo po bokach przy odtwarzaniu filmow albo telewizji kablowej (N). to sa pewnie ustawienia ekranu, ktore musze znalezc.

teraz tylko pozostaje, zeby LG Polska dotrzymala obietnicy dostepnosci TVN Playera na nowych panelach LG - mialo byc w kwietniu, nowa data w czerwcu.


napisze troche wiecej na temat telewizora po kilku dniach uzywania.

rozwazalem jeszcze LM860, z dwurdzeniowym procesorem, ale opinie na temat laga przy grach z konsoli (100ms+) pogrzebal tego kandydata. LM760 ma okolo 30ms - niezauwazalne opoznienia.

podsumowujac to jest istne cacko.
 

GustafGustaf

New member
Wlasnio przyjechal do mnie LG 55LM760S. jestem zachwycony.
szukalem telewizora przez jakies 4 miesiace i w koncu wybralem LM760S bazujac na wielu opiniach i forach.

po obejrzeniu tv w sklepie najwieksza moja wątpliwość wzbudza lustrzana powłoki ekranu. Czy mógłbyś skomentować, lub jeszcze lepiej wrzucić zdjęcia z tv ustawionego w domu? Czy powierzchnia przeszkadza w codziennym oglądaniu? Jak bardzo odbija otoczenie i światło w czasie codziennego oglądania?

Żeby nie błyszczące ekran to bralbym ten model w ciemno, a tak się waham, choć nie bardzo widzę sensowną alternatywę (zależy mi na pasywnym 3d)
 

ryhley

New member
moj LM760, jest ustawiony bokiem do okien i dostaje tez swiatlo z okien dachowych i widac lekkie odbicia. jak ogladasz duzo w ciagu dnia albo popoludniu to warto zainwestowac w zaluzje.


mnie to nie przeszkadza, bo 90% czasu ogladam telewizje wieczorem, albo w nocy (tzn nigdy jak slonce bezposrednio wpadaloby na telewizor, nawet przez zaluzje).

mam nadzieje, ze odpowiedzialem.
 

guti

New member
Witam,
zastanawiam sie nad zakupem telewizora 55LW980S. Ostatnio w oczy wpadł mi także nowy model z serii LM (LM760S). Zastanawiam sie który z nich wybrać, cena w obu przypadkach jest zbliżona wiec licze na podpowiedzi co tak naprawde w obu modelach jest istotne.
Telewizor kupuje głownie z myśla o oglądaniu Blu-ray (3D/2D) oraz graniu na Xbox czy ogladaniu televizji (HD, Cyfra+). Bede wdzięczny za wszelkie sugestie.
Jeśli zależy Tobie na jakości obrazu to bierz 55LW980S bo ma dużo lepszy obraz no ale pobiera też więcej prądu coś za coś. Na plus dla nowego jest to jeśli będziesz chciał pograć na konsoli z kumplem na dwóch to na tym jednym tv w okularach będziecie mieć dwa oddzielne obrazy niewidoczne dla drugiego.
 

ryhley

New member
lm760 opini dalszy ciag dalszy - aplikacje

odtwarzanie DLNA (moj serwer to Synology 212j, podlaczony przez kabel)

mkv odtwarza prawie wszystkie, ale na bluerayowych nie da sie przeskakiwac rozdzialow ani przewijac
na normalnych (z dvd) nie da sie przewijac, tylko przeskakiwac chaptery
nie ma supportu dla napisow w srodku mkv (mam wszystkie filmy zrzucone z DVD/BD za pomoca MakeMKV).
jezeli sa w tym samym katalogu to troche dzialaja (przy odpowiednim nazwenictwie plikow - bez polskich znakow).

w avi tez nie da sie przewijac (fast forward), ale mozna przeskakiwac o kilka minut.

nie ma mozliwoscui customizacji widoku, wyboru opcji skad sciagen sa opisy i okladki - wyslalem zapytanie do LG Polska - i potwierdzili brak mozliwosci konfiguracji.
podobno widok zalezy od servera DLNA, ale wg to nie dziala jak trzeba na telewizorze.


dodatkowo filmy mkv z DLNA pojawiaja sie w dziwnych formatach, zwykle troche scisniete - wciaz probuje dojsc jaka jest przyczyna takiego zachowania. jak byly uruchamiane z innego odtwarzacza na tym telewizorze (XBMC)
to dzialaly dobrze.



telewizor znajduje gdzies okladki filmow w widoku "wall of covers", ale nie wiem do konca gdzie (srednio 5 okladek na 24 filmow :( )
dzialaja tylko tytuly zagraniczne.

cachowanie rysunkow dziala tylko w ramach jednej sesji. jak sie zamknie smart share i wejdzie jeszcze raz to znowu sa sciagane rysunki. :(


z uslugi Plex (Lacze do plikow) nie udalo mi sie skorzystac. czesto probuje w nia wejs bezposrednio z paska i nie znajduje mojego serwera (ktorym tymczasowo jest laptop windows na wi-fi).
natomiast da sie w to wejsc z ekranu smart share w panelu po prawej stronie.

okladki w widokui PLex sie pojawiaja ok,
ale jak probuje pokazac film to w widoku okladek na telewizorze pojawia sie na kazdym filmie znak drogowy zakaz wjazdu :). nie do klikniecia.
jeszcze bede walczyl, bo rozwazam kupienie bardziej zaawansowanego serwera NAS z obsluga konwersji formatow w locie.



na you tube nie dzialaja niektory filmy w wyszukiwaniu - np. szukam eminema i dostaje liste teledyskow. ale jak klikne w ktorykolwiek to dostaje
informacje "Ten film jest niedostepny. Nastepny filem rozpocznie sie za x s..." ale nastepne tez nie dzialaja.
LG Polska odpowiada ze nie sa odpowiedzialni za zawartosc tych pluginow.... czyli kicha.

od czasu do czasu nie dzialaja niektore aplikacje (jak na przyklad dzisiaj nie dziala gazeta.pl (blad: nie ma dostepu do tej uslugi).
a w aplikacji Orange nie dziala pilot Magic !!


aplikacji dostepnych na LG apps na razie jest malo - kilka gier typu warcaby, instrukcja jak wiazac krawat, etc. troche jest darmowych filmow 3D - po angielsku.
nie powalaja.

i dalej nie ma TVN PLayera. juz przesuwana premiera z Kwietnia, czerwca. aktualna data to wrzesien, pazdziernik. to juz staje sie niepowazne. nie mam juz zadnej wiary ze dostarcza aplikacjie przed koncem roku.


ale mimo tych niedoskonalosci w smart tv, filmy, muzyke i zdjecia mozna odtwarzac - i dzieki temu moglem skrzynke PC spod telewizora przeniesc do szafy (uruchamialem na tym XBMC), wiec jedno wiecej miejsce na polce.
akurat na odstawione na bok PS3 :)

acha - nie udalo mi sie uruchomic screen share do laptopa/tableta, ale tez bede probowal.

btw - dostalem kilka dni temu obiecane LG 3D Blue Ray (660), jeszcze nie podlaczylem ale mysle ze ten duet bedzie dosyc mocny.
 

GustafGustaf

New member
Dzięki za informacje. Ja sam wciąż się waham z zakupem, zwłaszcza po dużym zamieszaniu z ujawnionym problemem serii LM z odtwarzaniem obrazu 24p i/lub 50Hz.

Jeśli możesz to proszę sprawdź filmy blu-ray uruchomione w trybie 24p. Wiele osób zgłasza obrzydliwe smużenie i artefakty w czasie wyświetlania ciemnych scen.

Z kolei w ostatniej recenzji 670T ujawniono duże problemy z wyświetlaniem obrazu 50Hz. Wiem ze to inny model, ale powoli zaczyna mi to wyglądać na problem całej serii a nie tylko jednego modelu. Będę wdzięczny za sprawdzenie materiału w innej częstotliwości niż 60Hz.

Czy masz dostęp do Cyfry+? Jeśli tak to ciekawy jestem czy coś z nią jest nie tak. W ogóle jak TV radzi sobie z sygnałem SD?
 

vitarra

New member
55LM760s vs 55LM765s

Witam,
Czy ktos sie moze orientuje jaka jest roznica pomiedzy tymi modelami oczywiscie oprocz wizualnej bo niedawno ogladalem konferencje LG i i tam podali, ze 55LM765s ma tylko 600 Hz Motion Clarity Index ale wszedzie podaja 800 ? Wiem, ze to w sumie nieznaczny parametr ale zastanawiam sie czy sa jeszcze jakies roznice ?
 
Do góry