55LW650S lub inny

Robert-k3

New member
Witam
Zastanawiam się wlaśnie nad zakupem 55". Jak dotąd porównuję w zasadzie kilka modeli i proszę o wskazówki , który Waszym zdaniem bylby najlepszy:

- LG 55LW650S,
- LG 55LW5500,
- Samsung UE55D7000,
- Toshiba 55WL863G,
- Sony 55EX720.

TV będę używał w zasadzie tylko do oglądania telewizji "n". Zależy mi szczególnie na dobrym obrazie na 2D, sporadycznie 3D.

Warunki oglądania :eek:dleglość od TV od 3,5 m do 5 m. Na telewizor pada boczne światło ,ale można je zasłonić.

Proszę o podpowiedzi.
 

erzlot

New member
Mam od 1/2 roku 47LW650S i jestem b. zadowolony. Obraz 3D wspaniały!! Mam też w drugim pokoju plazmę LG, na której obraz bardzo lubię i starałem się obraz na LED ustawić jak na plaźmie. Prawie się udało, różnica (na niekorzyść) jest minimalna. A same funkcje, tunery, internet itd itp są świetne.
Jedyny minus (dla mnie): niektóre zaawansowane systemy audio (MA+,DD+ itp) są nieobsługiwane. Ja odtwarzam HDD z dvd LG BD660 a audio puszczam na Onkyo i wszystko gra. Pozdro!
 

Robert-k3

New member
Dzięki za odpowiedź.
Dalej przeglądam różne materiały internetowe .Zastanawiające jest,że w kilku testach ,które czytałem, również zagranicznych, model LW5500 jest nieco wyżej oceniany niż LW650S,pomimo ,że ten drugi ma lepsze parametry ( kontrast i Trumotion). Akurat nie mam możliwości bezpośredniego porównania tych modeli.W moim mieście po prostu nie ma ich w sklepach.
Szukam też informacji na temat Samsunga UE55D7000 i Toshiby 55WL863.
Model Sony 55EX720 jest dość powszechnie krytykowany za bardzo słaby obraz 3D.
Pozdrawiam
 

lukwlkp

New member
Zamówilem Lg 47lw570s po testach doszedłem do wniosku ,że cena / jakość chyba najlepszy wybór. Mam sharpa 46le 830 i Lg wydaje mi się ogólnie lepszy no powiedzmy porównywalny z przewagą lg jeżeli chodzi o pasywne 3D, kalibrację i mozliwe o subiektywną ocenę, gdyz będzie to mój 3 Lgik i jak narazie nie miałem z nimi kłopotów. Monitor przed,którym siedzę też LG .
Samsung aktywny i ceny nie adekwatne do półki.
Najlepiej pochodzić, potestować ,popytać znajomych z branży, przespać się i wybrac. Jak dla mnie na dzisiaj LG LW 570,Może być 5500 porównywalny tylko bez DVB-S. Sony dla mnie to historia
 

Robert-k3

New member
Dzięki za informacje.
Z tego,co zauważyłem różnica między LW570S i LW5500 polega na tym,że ten pierwszy ma tuner satelitarny i inny design.Natomiast model LW650S, to już wyższy kontrast 9.000.000:1 ,TruMotion 200Hz . Z tym,że niewiele jest opinii na temat LW650S,natomiast wiele pozytywnych na temat LW5500. Różnica w cenie około 800 zł, więc nie wiem, czy warto ponosic dodatkowy koszt.Pozdrawiam.
 

Robert-k3

New member
Hej
Znalazłem cenę tego modelu 7199,00 zł w sklepie internetowym redcoon.com. Zadałem im pytanie ile par okularów jest w komplecie i niestety uzyskałem odpowiedź, że nie wiedzą (?). Więc poprosiłem,żeby dowiedzieli się od producenta/dostawcy. Niby okulary nie są drogie ,ale przecież moim zdaniem warto wiedziec,czego się spodziewac z dostawie. Jak odpowiedzą to oczywiście dam znac.
Opinie o tym TV są bardzo pozytywne, poza jedną na stronie trustedrevievs. com , na której model 55LW650T został oceniony 7/10 , a np. poprzedni model 42LW550T na 9/10. To mnie zastanawia. Poza tym nie jestem pewien, czy litery na końcu oznaczają dokładnie ten sam model, tylko inną strefę dystrybucji .
Pozdrawiam
 

Robert-k3

New member
Dzięki za info.
Ponieważ będę używał TV przede wszystkim do odbioru telewizji "n" , więc czy możesz napisać ,jak sprawuje się przy sygnale SD ? W telewizji "n" oczywiście jest wiele programów HD,ale mimo wszystko również SD.O odbiór w HD się nie martwię,ale jak w SD ?
3D jest dla mnie sprawą drugorzędną.
Pozdrawiam
 

Robert-k3

New member
Mialem nawał pracy i dopiero wracam do tematu.A jak wyglda sprawa w opisywanymi na forach liniami, które widać podobno ,jak podchodzi się bliżej TV oglądając 3D ? Czy rzeczywiście są one tak widoczne i jaki w ogóle jest ten efekt? I wazniejsze pytanie - czy jest to TYLKO przy 3D ,czy przy normalnym odbiorze też?
 

gosc_niedzie

New member
Dzięki za odpowiedź.
Dalej przeglądam różne materiały internetowe .Zastanawiające jest,że w kilku testach ,które czytałem, również zagranicznych, model LW5500 jest nieco wyżej oceniany niż LW650S,pomimo ,że ten drugi ma lepsze parametry ( kontrast i Trumotion). Akurat nie mam możliwości bezpośredniego porównania tych modeli.W moim mieście po prostu nie ma ich w sklepach.
Szukam też informacji na temat Samsunga UE55D7000 i Toshiby 55WL863.
Model Sony 55EX720 jest dość powszechnie krytykowany za bardzo słaby obraz 3D.
Pozdrawiam

Zapewne w tych testach brano pod uwagę również cenę odbiorników. Różnica w obrazie pewnie nie jest aż tak znaczna, natomiast różnica w cenie przy 42" to około 800zł. Z tego co się orientuję wyższy model jest 200Hz, a LW5500 100Hz.
 

Robert-k3

New member
Dzięki za Wasze informacje.Przyznam się szczerze, że wybrałem w końcu zupełnie inny TV,z innej bajki, tj Sharp 60LE635e. Duży , bez 3D .Właściwie to takiego nie szukałem,ale przyznam,że jak zobaczyłem w go pierwszym sklepie, to w ogóle mi się nie spodobał .Kolory zszarzałe , pod kątami słabo. Ale już w drugim sklepie, na innym materiale zupełnie inaczej. No i cena-niecałe 6K za 60". Rodzina go ogląda od soboty i są zachwyceni. Ja na razie nie mam zbyt wiele czasu, stąd też nie ustawiałem go specjalnie, ale i tak przyznaję,że jest OK. Mogę polecic ten sprzęt.
 
Do góry