55LM660T - Pierwsza recenzja

Jan0sick

New member
Witam. Widziałem wczoraj ten model w Saturnie. Puszczony był materiał 3D i powiem, że jakość 3D zrobiła na mnie spore wrażenie. Obraz wychodził z ekranu i czasem odruchowo miałem myśl, by zrobić unik ;). Fakt, nie widziałem nigdy za dużo tv 3D ale ten zrobił na mnie wrażenie.

Mówisz o 660s? W jakim mieście ten model widziałeś? Był tylko na wystawie, czy można było kupować? Ja wszędzie dzwonie, to mi mówią, że jeszcze tego w sklepach nie maja i pewnie będą tak maj, czerwiec. Mi właściwie się wybór odnośnie do telewizora zamknął, bo z jednej strony chcę mieć pasywne 3d, a z drugiej brak input laga. Słyszałem, że w poprzednich modelach LG był to znaczny problem, a inne marki nie mają pasywnego trójwymiaru. :niewiem:
 

Qbkens

New member
Mówisz o 660s? W jakim mieście ten model widziałeś? Był tylko na wystawie, czy można było kupować? Ja wszędzie dzwonie, to mi mówią, że jeszcze tego w sklepach nie maja i pewnie będą tak maj, czerwiec. Mi właściwie się wybór odnośnie do telewizora zamknął, bo z jednej strony chcę mieć pasywne 3d, a z drugiej brak input laga. Słyszałem, że w poprzednich modelach LG był to znaczny problem, a inne marki nie mają pasywnego trójwymiaru. :niewiem:
No i teraz to już zgłupiałem, jestem pewien, że był to LG i że miał cieniuteńką ramkę po bokach, więc musi to być model z najnowszej serii. Teraz tylko pytanie, czy to był ten, czy może model wyższy. Sklep Saturn w Szczecinie. Niestety nie mieszkam w tym mieście, więc nie mogę się przejść i potwierdzić, będę mógł dopiero w piątek. Można było go kupić, był to 47 calowy model, tylko nie jestem pewien ceny, czy to było 4700, czy powyżej 5000 zł. Przepraszam za zamieszanie.
 
Ostatnia edycja:

Jan0sick

New member
No i teraz to już zgłupiałem, jestem pewien, że był to LG i że miał cieniuteńką ramkę po bokach, więc musi to być model z najnowszej serii. Teraz tylko pytanie, czy to był ten, czy może model wyższy. Sklep Saturn w Szczecinie. Niestety nie mieszkam w tym mieście, więc nie mogę się przejść i potwierdzić, będę mógł dopiero w piątek. Można było go kupić, był to 47 calowy model, tylko nie jestem pewien ceny, czy to było 4700, czy powyżej 5000 zł. Przepraszam za zamieszanie.


Zamieszania nie ma ;) Czekać jedynie pozostaje. Ale skoro miał taką cieniutką ramkę, to musi być ta nowa seria LM, bo właśnie jej znakiem rozpoznawczym ma być taki slim design. No i też zupełnie nowa podstawka, jeśli pamiętasz tę ze sklepu to możesz porównać. Może być tak, jak ktoś wspominał w tym wątku: ktoś zamówił i zrezygnował w sklepie, to im sztuka została.

Swoją drogą całe to zamieszanie z nową serią to niezły cyrk. LG nie ma salonów firmowych, więc przeciętny klient nie ma możliwości obejrzenia przed kupnem. W Euro, RTV, AGD powiedzieli, że mają w magazynach na razie tylko 47" 660s. Na pozostałe modele i rozmiary po zamówieniu trzeba czekać na realizację nawet do 28 dni. Podobno sporo ludzi już kupiło 47, więc im schodzą. Nie wiedza natomiast, kiedy wejdzie do sklepów stacjonarnych, bo mają za mało sztuk w magazynach, żeby rozsyłać. W LG też nie wiedzą, kiedy dostaną kolejne dostawy, żeby dostarczyć do sklepów. Teoretycznie seria jest przygotowana na II kwartał. W MediaMarkt powiedzieli, że z niepotwierdzonych informacji wynika, że maj, czerwiec. Wszędzie brak informacji, nie wiem, niepotwierdzone info, być może. Rzecz prosta, można zamówić, a potem zrezygnować w sklepie albo odesłać z domu, ale czy naprawdę musimy tak kombinować? Rozumiem, że Polska nie jest centrum świata i dostawcy się zapewne mniej na naszym kraju skupiają niż na Zachodzie, ale można by przygotować tyle sztuk, żeby potencjalny klient mógł chociaż obejrzeć przed zakupem. Bo teraz mamy taką sytuację, że nie wiadomo, czy oficjalna premiera tej serii już była czy nie. Niby TV są dostępne, ale obejrzeć ich nie można. Niby kupić się da, ale nikt nic więcej o dostępności nie wie.
 

przekorn

New member
Ja w łodzi w MM widziałem 47lm670s..i mogę śmiało powiedzieć ze jeśli chodzi o design to jest to najpiękniejszy TV jaki w życiu widziałem ..jak tylko ceny spadną to 42 biorę na bank.
 

bigxlx

New member
xl_LG_47LM670S_3_624-1.jpg


xl_LG_47LM670S_lead_624-2.jpg


xl_LG_47LM670S_4_624-1.jpg


xl_LG_47LM670S_1_624-1.jpg
 
Ostatnia edycja:

Jan0sick

New member
Byłem wczoraj w jednym z warszawskich Media Markt i znalazłem 670s. Słaba ekspozycja, bo podłączony tylko do kablówki - leciało tvn hd, więc ciężko powiedzieć coś konkretnego o jakości i innych funkcjach. Co do designu, to rzeczywiście, o wiele ładniejszy od moich ulubionych dotychczas Samsungów. Cena za 47" - 4999zł. Parę stówek taniej niż w "tanim" internetowym sklepie Euro, RTV, AGD.

Osobne stanowisko miał natomiast, zdaje się, 860. Dopiero go instalowali, więc widziałem tylko ekran wgrywania. Dołączony był Magic Pilot, ale nie miałem czasu czekać, więc też nie sprawdziłem. Prezentował się... okazale (żeby nie używać niecenzuralnych słów ;)).
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
LG 55LM670S - Ceneo.pl
Media Markt Lublin, z nowej linii "Cinema Screen" wystawiony na razie 55LM670S za 8199 zł (cena z 16 kwietnia).
Zewnętrzna obudowa (ramka) jest metalowa i może mieć 1 mm grubości, ale z 3 stron ekranu (prócz dołu) biegnie dodatkowo czarna linia o grubości 12 mm, więc widziany obraz jest w rezultacie mniejszy o 13 - 14 mm.
Sama matryca jest podobno półmatowa, ale na zewnątrz jest szyba i przy wyłączonym TV wszystko odbija się jak w lustrze.
 
Ostatnia edycja:

Qbkens

New member
Witam. Widziałem wczoraj ten model w Saturnie. Puszczony był materiał 3D i powiem, że jakość 3D zrobiła na mnie spore wrażenie. Obraz wychodził z ekranu i czasem odruchowo miałem myśl, by zrobić unik ;). Fakt, nie widziałem nigdy za dużo tv 3D ale ten zrobił na mnie wrażenie.
Byłem dzisiaj ponownie w tym samym Saturnie i jednak model o którym pisałem, to LM860s. Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.
 

darrek4

New member
LG 55LM660T review -Trusted Reviews

Pierwsza recenzja zapowiada ciekawa linie tv na rok 2012

LG 55LM660T review -Trusted Reviews


Jak jest z tym input lagiem?

W teście podają 100ms:x

"There is one area, though, where the LG 55LM660T does perform worse than most rivals: input lag. We’ve found the past few generations of LG TVs to suffer unusually long delays between source images arriving to the TVs’ inputs and then appearing on screen. And the 55LM660T continues this theme, taking in the region of 100ms to show pictures - even if you use the provided ‘game’ preset. This compares poorly with the 30-40ms experienced with most TVs, and has the potential to reduce the performance of console or PC gamers"
 

l5s5d6

New member
Witam, mam pytanie. Jak jest z modelami nowymi w rozmiarze 32 cale? Bo wszędzie można znaleźć ale od 42" w górę. Na razie widziałem 620s i 611s na eurortvagd. No i jakie różnice (oprócz wyglądu) do modelu do którego się przymierzałem czyli 32lw570s? opłaca się brać nowsze modele? (chodzi mi oczywiście o funkcje a nie wygląd sam - o wiele lepszy wiadomo ten z serii lm ale "bebechy" ważniejsze). No i jakie różnice bezpośrednio między tymi nowymi modelami?
 

Jan0sick

New member
Witam
Mam pytanko mianowicie jak to jest z tą ;czarną linią; wokół matrycy? , czy wyższe modele mają też to ;ulepszenie; ?

Wszystkie nowe modele to mają. Kwestia gustu, mi to jakoś bardzo nie przeszkadza.

Byłem dzisiaj ponownie w tym samym Saturnie i jednak model o którym pisałem, to LM860s. Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

Nie ma sprawy ;)

Jak jest z tym input lagiem?

W teście podają 100ms:x

"There is one area, though, where the LG 55LM660T does perform worse than most rivals: input lag. We’ve found the past few generations of LG TVs to suffer unusually long delays between source images arriving to the TVs’ inputs and then appearing on screen. And the 55LM660T continues this theme, taking in the region of 100ms to show pictures - even if you use the provided ‘game’ preset. This compares poorly with the 30-40ms experienced with most TVs, and has the potential to reduce the performance of console or PC gamers"

Również czytałem tę opinię. Natomiast na jakimś polskim blogu, zdaje się, że Obywatel HD, koleś mówił ze model 660s jako pierwszy od dawna od LG nadaje się do grania i w ogóle nie czuć input laga. Pozostaje więc sprawdzić na własną rękę. Może niedługo wybiorę się do sklepu ze sprzętem i wrzucę tutaj fotki z testu. Jestem jednak dobrej myśli ;)

Witam, mam pytanie. Jak jest z modelami nowymi w rozmiarze 32 cale? Bo wszędzie można znaleźć ale od 42" w górę. Na razie widziałem 620s i 611s na eurortvagd. No i jakie różnice (oprócz wyglądu) do modelu do którego się przymierzałem czyli 32lw570s? opłaca się brać nowsze modele? (chodzi mi oczywiście o funkcje a nie wygląd sam - o wiele lepszy wiadomo ten z serii lm ale "bebechy" ważniejsze). No i jakie różnice bezpośrednio między tymi nowymi modelami?

Przed rozwinięciem od razu zaznaczę: jeśli TV ma być też do grania, to absolutnie NIE kupuj 570s!

Na pewno zrobią 32", kwestia czasu. Obecnie na modele 42" w większości sklepów (jeśli nie we wszystkich) trzeba czekać np. 14 dni na realizację, bo nie ma tych TV w magazynach. Jeśli wierzyć polskiemu recenzentowi, to przewagą nowej serii nad 570 jest mniejszy input lag, ale pojawiają się też głosy, że dalej problemy są. Na plus nowej są jeszcze regulacją głębi efektów 3D, wifi, nagrywanie na usb. Ogólnie to wiadomo, że lepsze bebechy i teoretycznie lepszy obraz, ale i cena, przynajmniej na razie sporo wyższa. Mankamentem może być też nowy design, a zwłaszcza "czarne obramowanie" wokół matrycy. Nie każdemu może to przypaść do gustu. Suma summarum najlepiej iść do sklepu, kazać sobie postawić dwa modele obok siebie i patrząc na obrazy (kablówka, 3D, bluray, konwersja) porównać, czy opłaca się wydać te kilka, a może i kilkanaście, stówek więcej. Jeśli chcesz na nim grać (konsola, komputer), to daruj sobie 570s, bo input lag jest zabójczy. W nowej serii opinie są podzielone i brak większych testów.
 

l5s5d6

New member
No ja właśnie czytałem ten wątek też i piszą że aktualizacja zlikwidowała ten problem. Powiem szczerze, dla mnie ten tv będzie służył jako monitor i głównie do oglądania filmów (od czasu do czasu w coś sobie popykam).
Co do wielkości. No na razie problem jest taki że b.mało modeli w wielkości 32" a większego mieć nie mogę z dwóch powodów:
1. mały metraż pokoju.
2. tv jako monitor czyli też siedząc w miarę blisko (nie mówię "wciupiony" w ekran ale w normalnym użytku) obawiam się że większego bym nie ogarniał. A taki jeszcze ok ;)
 

Jan0sick

New member
A to przepraszam, za sianie fermentu ;) Musiałem czytać jakieś stare opinie sprzed aktualizacji. Ale jeśli poprawili ten problem w 570s, to większa szansa, że w 660s będzie już wszystko dobrze "od nowości".
 
Do góry