55LF652V podświetlanie

szpan

New member
Witam,

Prośba do użytkowników 55LF652V o zweryfikowanie, zapodanie zdjęć podświetlania w tym TV.
Pierwsze dwa zdjęcia to LG, trzecie sharp też na IPS który ma już swoje lata.
W LG pod kątem część ekranu wpada w jasny szary, w sharpie nie ma to miejsca, jest granat.
Równomierność podświetlania w sharpie dużo lepsze.

Jak to wygląda u was? Taki jego urok czy oddać?


h t t p://i68.tinypic.com/29debzp.png

h t t p://i67.tinypic.com/2bnzah.png

h t t p://i64.tinypic.com/eiuoeq.png
 

rdkdmx

New member
mam info od innych użytkowników 55LF652v że tak to wygląda w 42 z racji mniejszej matrycy może to tak wyglądać że mniej to widać . zgłaszam sprawę do serwisu
 

rdkdmx

New member
tv wraca z serwisu - odp "ta technologia tak ma" czyli wszystko jest w granicach błędu :)
nawet te pionowe szare paski (ktoś już o tym pisałem, że z lewej strony matrycy ok 15 cm ma szare pasy pionowe ) nie uważają za wadę:)
 

John_Lenon

New member
Im większy telewizor tym więcej dostrzegamy wad technologii, w wadliwych egzemplarzach czasami widać segmenty co się przejawia albo załamaniem widocznym na stałym obrazie abo własnie pasami, ale jeżeli taka wada jest dla użytkownika drażniąca i czujemy dyskomfort podczas oglądania powinniśmy to reklamować, jak nie doszliśmy do porozumienia w ramach gwarancji to należy produkt reklamować u sprzedawcy na mocy rękojmi ponieważ dochodzenie uprawnień z tytułu rękojmi jest stosunkowo łatwe dla poszkodowanego. Nie trzeba bowiem udowodniać winy kontrahenta, a jedynie należy wykazać fakt wystąpienia konkretnej wady. Ograniczeniem rękojmi jest ustawowy termin: uprawnienia kupującego z tytułu rękojmi za wady fizyczne nabytej rzeczy bezpowrotnie wygasają po upływie roku, licząc od dnia jej wydania.
 

maciejuss

New member
Podświetlenie: 80
Kontrast: 90
Jasność: 51
Ostrość poz.: 10
Ostrość pion.: 10
Kolor: 50
Odcień: 0
Kontrast dynamiczny: niski
Sup. rozdz.: wył
Gama kolorów: standart
Popr. krawędzi: wył
Filtr koloru: wył
Gamma: 2,2
Temp. barw: ciepła 2
Poziom czerni: niski
 

zibil79

Member
witam
czy ktoś jeszcze reklamował tv ?
czy macie jakieś nowe ustawienia obrazu ?

Witam,

Ja również reklamowałem jakość podświetlenia matrycy oraz pionowe paski i otrzymałem odpowiedź, że wszystko jest w normie. W domu nam 3 telewizory firmy lg, w tym jedną plazmę i narazie ten model jest pod tym względem najgorszy.
Za jakiś czas znowu go zareklamuje, bo nie po to wydawałem ponad 3 tyś ( wersja 55"), żeby się w wkurzać za każdym razem kiedy go włączam.
 

koziol007

New member
witam
ja mam takie

Właśnie przymierzam się do zakupu TV, ale jak widzę taki clouding to odpuszczam, bo nie wyobrażam sobie takiej "śnieżycy" na ekranie. Przecież to jest koszmar - producenci powariowali - albo my (z całym szacunkiem), że kupujemy takie coś.

Pozdrawiam wszystkich
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Niestety jakość w TV LED systematycznie spada na psy. Powiedzmy sobie szczerze nie można się spodziewać cudów po TV 55" za 3000 zł, zwłaszcza, że LG dorzucił tu 120Hz matrycę, więc te oszczędności gdzieś musiały wyjść. W 2008 r. za bardzo dobry TV LCD 32" 100Hz trzeba było dać grubo ponad 3000 zł. Poza tym, producenci bardzo słabo sobie radzą z opanowaniem techniki równomiernego podświetlenia matrycy w większych calarzach. Na przekątnych 32" czy nawet 42" problem ten jest znacznie mniej widoczny. Dziwi zatem tak duża różnica cenowa między TV 42" a 55" czy TV 55" a 65", gdzie w 65" to jest dopiero jazda z fatalnym wręcz podświetleniem. Tak naprawdę chcąc mieć wszystko git pod tym względem, to trzeba zainwestować w OLED :)
 

mik61

New member
Właśnie przymierzam się do zakupu TV, ale jak widzę taki clouding to odpuszczam, bo nie wyobrażam sobie takiej "śnieżycy" na ekranie. Przecież to jest koszmar - producenci powariowali - albo my (z całym szacunkiem), że kupujemy takie coś.

Pozdrawiam wszystkich

Bez jaj moja ciotka ma 50" sam go montowałem i clouding jest delikatny nie takie cuda jakie wy macie
 

bzyq

Member
Nie odpuszczajcie serwisowi LG. Miałem podobne problemy z tym TV, które opisywałem na tym forum, jednak u mnie po wymianie matrycy ustąpiły. Trzeba było tylko dwa razy wzywać serwis by w końcu wymienili tą matrycę. Co do ustawień to próbowałem kilka, które przewijały się na różnych forach, ale wg mnie te są najlepsze

Witam,

Telewizja naziemna.
Podaję moje ustawienia:

Oszczędzanie energii: minimalne
Tryb: eco
Podswietlenie: 50
Kontrast: 100
Jasność: 40
Ostrość: 30
Kolor: 60
Odcień: R5
Temp barw: C50

Sterowanie zaawansowane
Kontrast dynamiczny: niski
Kolor dynamiczny: niski
Preferowany kolor: 0 0 0
Gama kolorów: szeroka
Super rozdzielczość: średnia
Gamma: niska

Opcje obrazu
Redukcja szumów: wył.
Redukcja szumów MPEG: wył
Prawdziwe kino: wył
Regulacja jasności: wył
TruMotion: Wyczyść
 

rdkdmx

New member
Witam,

Ja również reklamowałem jakość podświetlenia matrycy oraz pionowe paski i otrzymałem odpowiedź, że wszystko jest w normie. W domu nam 3 telewizory firmy lg, w tym jedną plazmę i narazie ten model jest pod tym względem najgorszy.
Za jakiś czas znowu go zareklamuje, bo nie po to wydawałem ponad 3 tyś ( wersja 55"), żeby się w wkurzać za każdym razem kiedy go włączam.

dokładnie też tak mam i identyczna odpowiedź serwisu
drobie tak samo zareklamuje znowu tv :)
 
Do góry