55KU6000W - uchwyt na TV a moduł CI

xxxyz

New member
Hej,

Mam pytanie o telewizor Samsung 55KU6000W, obecnie sobie wisi, a telewizja idzie przez dekoder Polsatu. Padł pomysł, żeby pozbyć się rupiecia i przejść na moduł CI (powinien działać, ale jeszcze się upewnię w Polscacie), problem polega na tym, że mam obawy, co do tego, czy ten moduł się zmieści, czy nie będzie blokowany przez uchwyt. Odstęp pomiędzy obudową a uchwytem, to niewiele ponad 1cm. Wiem, że muszę jeszcze dokupić adapter, który trochę odstaje.

IMG-20201108-163506.jpg



Czy ma ktoś doświadczenie z podobnym uchwytem i podobną lokalizacją gniazda CI i jest w stanie powiedzieć czy:

  1. da się zamontować moduł bez ściągania TV
  2. czy po ewentualnym ściągnięciu TV i zamontowaniu modułu telewizor można bez problemu powiesić, czy moduł będzie w tym przeszkadzał?


Dziękuję
 

xxxyz

New member
Hej,

Mam pytanie o telewizor Samsung 55KU6000W, obecnie sobie wisi, a telewizja idzie przez dekoder Polsatu. Padł pomysł, żeby pozbyć się rupiecia i przejść na moduł CI (powinien działać, ale jeszcze się upewnię w Polscacie), problem polega na tym, że mam obawy, co do tego, czy ten moduł się zmieści, czy nie będzie blokowany przez uchwyt. Odstęp pomiędzy obudową a uchwytem, to niewiele ponad 1cm. Wiem, że muszę jeszcze dokupić adapter, który trochę odstaje.

IMG-20201108-163506.jpg



Czy ma ktoś doświadczenie z podobnym uchwytem i podobną lokalizacją gniazda CI i jest w stanie powiedzieć czy:

  1. da się zamontować moduł bez ściągania TV
  2. czy po ewentualnym ściągnięciu TV i zamontowaniu modułu telewizor można bez problemu powiesić, czy moduł będzie w tym przeszkadzał?


Dziękuję
a i, czy sam moduł CI i antena wystarczy, czy trzeba jeszcze połączyć TV kablem antenowym?
 

Ano-2013

New member
W instrukcji obsługi i pozostałych papierkach masz kawalek czarnego plastiku w ktory wkłada się modul ci. Pierw musisz znaleźć ten plastik aby przejść na modul. Powiedzmy ze zajmuje on do 1cm, jednak aby wczepić ten plastik raczej bedziesz musiał zdjąć. Druga sprawa to telewizor musi być wyposażony w glowice dvbs starsze modele niekoniecznie są w to wyposażone. Standardem w przypadku samsunga, lg od przynajmniej pięciu lat jest dvbt i dvbc jednak dvbs to juz niekoniecznie. Jest jedno wejście antenowe wkręcane, jak w dekoderze? Lub poszukaj w specyfikacji bo tam musisz wpiąć sygnal z sat.
 
Do góry